Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Anket

bu sene kim sampiyon olcak??

lewis hamilton
4 (50%)
felipe massa
2 (25%)
robert kubica
2 (25%)

Toplam Oy Verenler: 7

Gönderen Konu: formula 1 2008  (Okunma sayısı 16969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beytekin45

• Forum Aydını
Ynt: formula 1 2008
« Yanıtla #10 : 12 Ekim 2008, 22:43:14 »
ya massa deil de hamilton  son yarislarda cok asabi bole giderse her an ucup gidebilir sampiyonluk

Katılmıyorum; Massa geçilmeyi hazmedemeyip çarpacağını bile bile Hamiltonu geçmeye çalıştı ve bu yüzden Ceza aldı. Kısaca ikisi de yarışmayı bilmiyor.
1-Ryzen5 2600, MSI B450 Gaming Plus, CORSAIR Vengeance 2x8GB DDR4 3000Mhz, SanDisk 240 GB, Gigabyte RX480, Dark Knight Kasa, Aerocool 730W, AOC G2778VQ 1920x1080 1ms/75Hz FreeSync "

Çevrimdışı jacline

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #11 : 12 Ekim 2008, 22:49:13 »
Katılmıyorum; Massa geçilmeyi hazmedemeyip çarpacağını bile bile Hamiltonu geçmeye çalıştı ve bu yüzden Ceza aldı. Kısaca ikisi de yarışmayı bilmiyor.
bence hirslarinin kurbani oluolar demek daha dogru sonucta ilk sampiyonlugu olcak alanin
winning is not everything,winning is the only thing

Çevrimdışı beytekin45

• Forum Aydını
« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2008, 22:55:44 »
Shumy yarışıyorken 2 yıl Shumy'nin önünde ilk defa şampiyon olan Alonso böyle şaçmalamamıştı. Pitstop sonrası çıkışta kırmızı ışığı ve önündeki kocaman araçları görmeyerek Kimi'ye çarpacak kadar saçmalayan Hamilton'du. Böyle saçmalık olmaz. Ne Massa ne de Hamilton F1'e yakışmıyor.
1-Ryzen5 2600, MSI B450 Gaming Plus, CORSAIR Vengeance 2x8GB DDR4 3000Mhz, SanDisk 240 GB, Gigabyte RX480, Dark Knight Kasa, Aerocool 730W, AOC G2778VQ 1920x1080 1ms/75Hz FreeSync "

Çevrimdışı jacline

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #13 : 12 Ekim 2008, 22:58:46 »
Shumy yarışıyorken 2 yıl Shumy'nin önünde ilk defa şampiyon olan Alonso böyle şaçmalamamıştı. Pitstop sonrası çıkışta kırmızı ışığı ve önündeki kocaman araçları görmeyerek Kimi'ye çarpacak kadar saçmalayan Hamilton'du. Böyle saçmalık olmaz. Ne Massa ne de Hamilton F1'e yakışmıyor.
kim  yakisio ? onlar olmasa da tad olmaz sacmalayan olcak ki her sene ayni kisi goturmsn sampiyonlugu
winning is not everything,winning is the only thing

Çevrimdışı Darkchild

• Kıdemli Üye
  • Sert Bakışlı ,Haşin Çocuk !! :)
    • Auzentech X-Fi Prelude 7.1 Soundcard
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2008, 23:27:19 »
Ben arabalara meraklıyım F1 teknolojisine de meraklıyım ama yarışlara meraklı değilim maalesef  :))

Bu konuyu açan biri olması ne güzel.  :*)

Konuyu açanın bayan olması ne güzel"" mi demek istedin   :P  ;D
ilk hatanın eseriyim beni hiç unutamazsın...

Çevrimdışı MaRIkO

• Kıdemli Üye
  • kromosto
« Yanıtla #15 : 13 Ekim 2008, 00:03:15 »
bence formulaya hamilton ve massa gibi hırslı adamlar lazım. eski formula izliyicileri bilir (85- 95 arası) formula eskiden zevkli bir yarıştı milletin çıkıp bir sürü tur atıp arada sırada birinin birini geçtiği bir yarış diildi. kusura bakasınlar ama sonrada çıkarttıkları garip ve saçma kurallar ile hem yarışı hemde yarışçılardaki kazanma isteğini asgariye indirdiler. şimdi bütün engellemelerine rağmen eski günleri hatırlatan yarışlar yapılıyor ve bu hırslı yarışçılar sayesinde oluyor. evet bazen gereğinden fazla zorluyorlar saçmalıyorlar doğru ama ilk turu önde geçenin yarışı birinci bitirdiği veya milletin birbirini sadece pit stoplarla geçtiği yarışları izlemektense bu arkadaşların arada sırada saçmalamasını izlerim daha iyi.
{alt}

alessea

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 13 Ekim 2008, 00:17:08 »
bence formulaya hamilton ve massa gibi hırslı adamlar lazım. eski formula izliyicileri bilir (85- 95 arası) formula eskiden zevkli bir yarıştı milletin çıkıp bir sürü tur atıp arada sırada birinin birini geçtiği bir yarış diildi. kusura bakasınlar ama sonrada çıkarttıkları garip ve saçma kurallar ile hem yarışı hemde yarışçılardaki kazanma isteğini asgariye indirdiler. şimdi bütün engellemelerine rağmen eski günleri hatırlatan yarışlar yapılıyor ve bu hırslı yarışçılar sayesinde oluyor. evet bazen gereğinden fazla zorluyorlar saçmalıyorlar doğru ama ilk turu önde geçenin yarışı birinci bitirdiği veya milletin birbirini sadece pit stoplarla geçtiği yarışları izlemektense bu arkadaşların arada sırada saçmalamasını izlerim daha iyi.

bence de özellikle hamilton ayrı bir keyif getirdi f1 e, hırslı ve saldırgan olması bana montoya yı hatırlatıyor. takımı iyi diye hamilton u beğenmeyenler ferrari nin 38-39 yarış boyunca hiç mekanik sorun yaşamadan finish gördüğünü unutmasınlar (taş tabiki shumi ye :P ).

Çevrimdışı beytekin45

• Forum Aydını
« Yanıtla #17 : 13 Ekim 2008, 09:48:20 »
Hırslı olmak ayrı şey, illa yarış kazanacağım diye başkasına da zarar vermek ayrı şey. Kendine zarar verene hiç bir zaman üzülmem. Kuralların yanlış olması ve yarış içinde sürücülerin bir birini geçemiyor olmaları mazeret olamaz. Kuralına göre oynamasını bileceksin. Kuralları da değiştirtecek olanlar kendileri. Zaten bu konuda çalışma yapıyorlar. Önümüzdeki yıl arka kanatların yüksekliği yeniden ayarlanıyor; takip eden sürücüyü etkilemesin, geçişler daha çok olsun diye.
F1 in daha zevkli olması elbette insana keyif verir. Hırslı ve cesur pilotları izlemek daha heyecanlı olur. Ama olmadık yerde  kaza olacağını bile bile virajda araba sollamaya kalkarsan onun adı aptal cesaretidir. (Massa ve Hamilton'un yaptığı)

Çevrimdışı MaRIkO

• Kıdemli Üye
  • kromosto
« Yanıtla #18 : 13 Ekim 2008, 10:24:28 »
kesinlikle katılmıyorum bence gereğinden fazla önyargılı düşünüyorsun. hamilton ne dersen de çok iyi bir sürücü. bence şumi den çok çok daha iyi. şu anda yaşınında küçüklüğünden kaynaklanan tecrübe eksikliğini yaşıyor 2, 3 sene piştikten sonra (tabii psikolojik gariplikler yaşamazsa) uzunca bir süre sadece onun adını duyacağız. dolayısıyla bu tecrübesiz dönemide yaptığı bir iki hatayı görmezlikten gelmek lazım.

Ayrıca bu adamlar kuralına göre oynuyor, yani birşeyler yapıyorlarda onlara ceza mı verilmiyorda kuralına göre oynamadı oluyorlar?

öyle veya böyle ben eski bir formula 1 takipçisi olarak özellikle 2000 - 2006 arası çok sıkıldım f1 den ortada yarış filan olmuyor çünkü. bu adamlar la formula eski haline geri geldi (daha doğrusu kıpırdanmaya başladı). son dönemlerde izlemeye başlayanlar için belki şu anda olanlar başkalarına zarar verme veya aptal cesareti olarak gelebilir ama hayır formula 1 buydu zaten. bire bir buydu. yani ortada bozulan birşey yok bozulmuş birşeyin eski haline gelmesi var.
{alt}

Çevrimdışı MaRIkO

• Kıdemli Üye
  • kromosto
« Yanıtla #19 : 13 Ekim 2008, 10:34:34 »
bu arada hassas bir forum olduğumuzdan dolayı bir açıklama göndermek istiyorum :)

umarım önyargılı olduğunu söylediğim lafa kızmamışsındır yani bu benim senin bu konuda ki görüşüne bakış açım. yanılıyorda olabilirim hatta ön yargılı olan bende olabilirim. eğer kırıcı olduysam özür dilerim. bu mesajı yazarakta iğneliyi filan olmaya çalışmıyorum mesajımı okuduktan sonra acaba önyargılı lafı gerkesizmi oldu diye düşündüm.
{alt}