Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Formula 1  (Okunma sayısı 121949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MadnBad

• Kıdemli Üye
Ynt: Formula 1
« Yanıtla #390 : 29 Mayıs 2013, 21:13:34 »
Pek tarzım olmasada arada bir dinletiyor kendini.

If I could start my life from scratch
If I could take away the pain off my past
If I had another chance I would do just that
I'd give anything jus' to go right back.

Çevrimdışı MadnBad

• Kıdemli Üye
« Yanıtla #391 : 09 Haziran 2013, 23:45:54 »
Sezonun keyifli yarışlarından bir tanesi oldu Kanada Gp'si.

Forceİndia'nın A.Sutil ile uyguladığı taktiği çok başarılı oldu. Sert lastikleri 56'tur iyi-iyi orta tur zamanları yaptı. Büyüklerden 1 tanesi sert lastikler ile başlamayı tercih etse daha da ilginç bir yarış olacağı kanaatindeyim. Gerçi RAİ sert lastikler ile 38 tur attığında MAS'ya karşı kendini savunamaz hale gelmişti.
Bu arada RAİ, 24 yarış peşpeşe puan alarak SHU'nin rekoruna ortak oldu.

RAİ fren pedalının çok yumuşak olduğundan şikayet etmişti, ona rağmen iyi mücadele etti. Gerçi yarışın büyük bir çoğunluğunda önündeki rakiplerini geçmekte çok zorlandı ve bayağı zaman kaybetti. 35.turda VET tarafından tur bindirilmeyide hiç beklemiyordu.

VET, stratosfer de bir yarış geçirdi. Yarışı 6. olarak sürdüren pilota bile tur bindirmeyi başardı. Görünüşe böre Redbull lastikler ile alakalı ödevlerini yapmaya başlamış.
WEB, HAM'ın arkasında oldukça zaman kaybetti ve roket gibi gelen ALO'ya pek bir direniş gösteremedi. Kaldı ki Redbull'un maksimum hızı 314km/s iken Ferrari'nin yanlış hatırlamıyorsam 321km/s veya daha fazla idi.

ALO, sıralamalarda daha ön sıralardan başlayabilseydi kesinlikle kazanırdı.
Şikanlar'daki hızları inanılmaz yüksekti diğer piotlara göre. Dolayısıyla başabaş gideceği bir VET ile düzlüklerde farkı koyardı.
MAS, çok çabaladı ve hırslıydı. O da rakiplerini geçerken arkalarında çok zaman kaybedenlerden. Muhtemelen çok daha üst sıralarda bitirebilirdi. Gerçi Forceİndia ve ToroRossolar da çok iyi bir yarış çıkarttılar.

Bir çok teknisyenin dediği gibi, bu araçların sıkabilecekleri kadar suyunu sıktılar. Artık çok daha fazla iyileştirme beklemek bir mucize olmadığı taktirde, zor.

Mclaren, yine kayıplarda. Q3'e bile zor giriyorlar. Forceİndia ve ToroRosso'lar ile baş etmeye çalışıyorlar. Hatta bazen Williams'lar bile geçiyor. İçler acısı vaziyetteler. Bence artık önümüzdeki sezon için yatırım yapmalılar. Deney ve testler V6 turbo motorlar üzerine yoğunlaşmalı.

Mercedes, lastik ömürlerini uzatmayı bir nebze olsun başarabildiler. Her ne kadar Pirelli ile gizli ve söylentilere göre ilegal 1000km'lik lastik test'lerinden bir veri alamadıklarını iddia etselerde neticeler pek onu göstermiyor. Üstelik test'leri bu yılın aracı ile yaptılar. Geçen senenin ki ile yapsalar problem olmayacak. Ferrari de bu testi 2011 senesinde kullandığı araba ile yapmış fakat mercedes'te olduğu gibi test verilerini taşeron bir firma aracılığı ile yapıldığı söyleniyor dolayısıyla bu takımlar istedikleri verileri alamadığını iddia ediyorlar.

HAM'ın son 10-15 turdaki performans kaybını DRS ile alakalı bir problemden kaynaklandığı söyleniyor fakat kendini ALO'ya karşı savunurken çokta güzel açıyordu hatta geçildikten sonra da açabiliyordu. İlginç.
ROS, ortalıklarda pek görünmedi.

BOT, hiç beklenmedik bir pozisyonda başladı (3.) ilk bir kaç viraj dayanabildi ALO'ya sonrasında geriledikçe geriledi. Ekonomik açıdan çok büyük sıkıntılar çeken Williams için ufak bir motivasyon oldu.

Şimdilik bu yarışın bu kadarını hatırlayabiliyorum.

3 hafta sonra Britanya GP'sini bekliyoruz. Çok uzun be 3 hafta! :)

GAREZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #392 : 10 Haziran 2013, 00:00:19 »
Fernando 2. oldu... Felipe 8. oldu... Luis 3. oldu... Sebastion şebeği 1. oldu ama oda pole sayesinde... sıralamada Mercedes ve Lotus asılsaydı sonuç farklı olurdu... O0

Çevrimdışı beytekin45

• Forum Aydını
« Yanıtla #393 : 24 Haziran 2013, 19:36:51 »
Kanada GP den çok büyük keyif aldım.  O0
1-Ryzen5 2600, MSI B450 Gaming Plus, CORSAIR Vengeance 2x8GB DDR4 3000Mhz, SanDisk 240 GB, Gigabyte RX480, Dark Knight Kasa, Aerocool 730W, AOC G2778VQ 1920x1080 1ms/75Hz FreeSync "

Çevrimdışı MadnBad

• Kıdemli Üye
« Yanıtla #394 : 24 Haziran 2013, 23:21:19 »
Şaka bir yana 3 hafta neredeyse geçti. Bu hafta GP var.

Çevrimdışı stinGfasT

• Meraklı
  • **
  • ®©~stinGfasT~©®
« Yanıtla #395 : 25 Haziran 2013, 19:09:49 »
geçen yarışı izlemek için internetten kanal isimlerine bakmıştım. Üstüne de uydudan baktım bulamadım. Nasıl izleyebilirim? Siz nereden izliyorsunuz ?
{alt}

GAREZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #396 : 25 Haziran 2013, 19:21:43 »
geçen yarışı izlemek için internetten kanal isimlerine bakmıştım. Üstüne de uydudan baktım bulamadım. Nasıl izleyebilirim? Siz nereden izliyorsunuz ?

http://www.f1turkish.net/p/canl-f1-yayn.html
linke bak... ben bu linkten ve RTL'DEn izliyorum...

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı MadnBad

• Kıdemli Üye
« Yanıtla #397 : 29 Haziran 2013, 16:57:28 »
Dün olmasına rağmen 1.antremanları ancak bugün izleyebildim ve 1:30 saat'ilk antremanlar süresince son 12 dakika dışında neredeyse hiç bir aktivite yaşanmadı pistte yağmur sebebiyle. Bakalım 2. antremanlar nasıl geçecek.

Bu arada FİA, Mercedes'e Charlie Whiting'in (yarış direktörü) onayı ve izini olmadan Pirelli ile 1000km'lik lastik test'i yaptığından dolayı komik bir para cezası vermiş. Mercedes'in savunmasında FİA'dan bir yetkilinin onlara bu yetkiyi verdiğini ve buna istinaden Pirelli ile anlaşıp testleri yaptıklarını öne sürdüler, fakat herhang bir kabul görmedi.

Hem Pirelli hem FİA hem de Mercedes bu lastik tiyatrosunu yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Neyse en azından bu polemik şimdilik sönmüş durumda.

Onca tartışmanın ardından, F1'e yeniden çift lastik sponsor'u gelse fena olmaz diyorum. Tek problem Bridgestone ve Michelin döneminde de çok yaşanan, bazı markaların bazı pist koşullarına adapte olamamalarından ötürü iyi performans verememeleri ve bunun neticesinde sağlanmaya çalışılan eşitliğin büyük ölçüde bozulması bu düşüncenin yeniden masaya yatırılmasını önlüyor.

Çevrimdışı MadnBad

• Kıdemli Üye
« Yanıtla #398 : 29 Haziran 2013, 20:10:59 »
2.antremanlar nispeten daha hareketli geçti ama yine dişe dokunur anlatacak bir detay yok Massa'nın geçirdiği kaza dışında. Arabayı biraz(!) hırpaladı.

Bu arada 2014 yılının yeni kural taslağının içinde dikkat çeken geçen aylarda bahsettiğim, pilotların "ehliyet puanları" yani bir sezon içerisinde 12 ceza puanı alan pilotlar bir sonraki yarışa katılamayacaklarını ön gören öneri onaylanmışa benziyor.

Çevrimdışı beytekin45

• Forum Aydını
« Yanıtla #399 : 30 Haziran 2013, 17:27:47 »
  Biraz önce sona eren İngiltere GP Hakkında nasıl başlayacağımı bilemiyorum. 4-5 tane aracın lastiklerinin son hız giderken parçalanmasından mı başlasam, bu sezon ilk defa vites kutusu (tahminen) arızasıyla yarış dışı kalan Vettelden mi başlasam, Pol'den başlamış olmasına rağmen ilk turlarda lastik patlatıp az daha Podyuma çıkacak olan Hamiltondan mı başlasam, Sıralamalarda çok kötü performans sergileyip yarışa 10. sıradan başlamasına rağmen Podyumun son basamağını kapan Alonso'dan mı başlasam bilemedim.

yarışı Rosberg kazandı. Webber 2, Alonso 3. sırada yer aldı. Vettelin yarış dışı kaldığı yarışta en karlı pilot Alonso oldu. Ferrarinin hızı kesilmiş sanki. Araç oldukça yavaştı.

Bu arada Webber ve Massa'nın hızından da bahsetmemek olmaz. Çok iyi yarış çıkardılar.
1-Ryzen5 2600, MSI B450 Gaming Plus, CORSAIR Vengeance 2x8GB DDR4 3000Mhz, SanDisk 240 GB, Gigabyte RX480, Dark Knight Kasa, Aerocool 730W, AOC G2778VQ 1920x1080 1ms/75Hz FreeSync "

Teşekkür Edenler