Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Sistem Önerisi, Sistem Sorunları / Ynt: Mavi Ekran
« Son İleti Gönderen: Darkguard 1 saat önce »
Mouse da klavye de yaklaşık 2 senedir kullandığım cihazlar, bir anda böyle bir şey olması mümkün mü sizce?

G19 takılıydı ondan şüphelenip onu çıkardım, normal bir klavyeye göre sürücüleri de kendi de daha karmaşık sonuçta. Ama 3 mavi ekran daha aldım çıkardığımdan beri :)

Mouse var da başka klavyem yok, bulup deneyeceğim yine de. Teşekkürler
2
Sistem Önerisi, Sistem Sorunları / Ynt: Mavi Ekran
« Son İleti Gönderen: 25neo 1 saat önce »
Çevre birimlerinden biri olabilir mesela mouse. Varsa başka bir mouse klavye vs deneyin.
3
Sistem Önerisi, Sistem Sorunları / Mavi Ekran
« Son İleti Gönderen: Darkguard 4 saat önce »
Selamlar arkadaşlar.

Saçma sapan bir mavi ekran sorunum var. 3 hafta oldu çözemedim.

Tamamen rastgele mavi ekran veriyor ve her mavi ekranda farklı hatalar alıyorum.

VIDEO_MEMORY | IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL | MEMORY_MANAGEMENT

Gibi hatalar aldıktan sonra 3 hafta içinde 2 kez format attım. Ancak sonuç değilmedi. Bugün son olarak 3. kez format attıktan sonra pc açılır açılmaz karşıma gelen mavi ekranda REFERENCE_BY_POINTER hatası beni karşıladı.

- Tüm sürücüler güncel
- Windows 10, lisanslı, güncel
- Tam virüs taraması yaptım, temiz (Lisanslı Kaspersky ve deneme sürümü Bitdefender ile)
- 10 saat memtest86 yaptım, sıfır hata
- 4 saat torture test yaptım (Aida64)
- 1 hafta aradan sonra 4 saat daha torture test yaptım

Bu testler sırasında hiç bir problem çıkmıyor. Ancak masaüstünde dururken, windows gezgininde dolaşırken, chrome'da ya da firefox'ta çalışırken kıp diye mavi ekran veriyor.

Aklıma gelen veya internette bulabildiğim her şeyi yaptım. Her türlü deneysel fikre de açığım :)

Sistem imzamda yer alıyor.

Ne olabilir?
4
Windows İşletim Sistemleri / Firefox kuantum stabil sürümü 57 çıktı
« Son İleti Gönderen: klon 14 Kasım 2017, 13:28:14 »
{alt}

Firefox 57 muhtemelen Mozilla’nın uzun süredir beklenen en önemli sürümüdür ve Quanto olarak da bilinen Quantum CSS, Mozilla’nın Firefox’a entegre ettiği ilk Quantum bileşenidir. Firefox kuantum nedir ? eski sürümlere göre neden iki kat hızlıdır , eksik yönleri nelerdir gibi tam ayrıntılı incele yazısını ve Türkçe firefox x64 ve x86 indirme linklerini aşağıdaki makalede bulabilirsiniz

http://www.sordum.net/41871/firefox-quantum-stabil-surumu-cikti/
5
Diğer Bileşenler / samsung usb duo ürünlerinden garanti çıkıyor mu?
« Son İleti Gönderen: went-item 14 Kasım 2017, 03:42:51 »

Mrb Samsung duo usb aldım bir tarafı telefona öteki tarafı pc'ye takılan içinden garanti çıkmamıştı. Şimdi bozuldu garantiye vereceğim. N11'den aldım satıcı ürünü satmadığı için pislik çıkarıp destek vermiyor. Git Samsung'a diyor Samsung tamiri olmayan ürünlerde kullanıcıdan gönderilen ürünlerde servisimiz kabul etmiyor. İlla satıcı gönderecek diye pislik çıkarıyor. Zaten oturduğum şehirde arıza tespiti yapacak bir servis yokmuş güya(Alt tarafı usb 3 donanımı olan bir pc'ye takacaklar çalışıyor mu çalışmıyor mu zaten tamiri de yok ürünün). N11'e siz gönderin ürün arızası tespiti için dedim yanaşmadılar. Bu bellekten alan var mı aranızda ve yanında garanti geldi mi acaba? Eğer diğer kullanıcılarada ürün garanti belgesi olmadan ulaştırılmamışsa tüketici haklarında bunuda belirtmek istiyorum. Birde tüketici hakları konusunda yeterli bilgisi olan var mı? Madem oturduğum şehirde şehirde bu ürün için servis yok ki olsada. Ücretsiz kargo hizmeti ile ürünümü gönderme hakkım gibi bir hakkım var mı yok mu? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Bu arada elimde faturası hatta kutusu var ürünün.
6
Yazılım Tavsiyeleri / Ynt: Unlocker 1.9.1 (Silinemeyen programları silici)
« Son İleti Gönderen: 25neo 13 Kasım 2017, 22:14:04 »
Linklerde sorun yok her ikisine de tıklayıp indirdim. Bir tanesi çalıştırıp dosya silmesini istedim ve sildi.
Sanırım sizin pc de sıkıntı yarattı. Lİnkler sağlam bugün için  O0
7
Bilgisayar Oyunları / Call of Duty WW2
« Son İleti Gönderen: levis 12 Kasım 2017, 15:52:54 »
Call of Duty WW2

{alt}

Uzun bir bekleyişten sonra sonunda Call of Duty: WWII’ye kavuştuk! FPS oyunlarının iddialı ismi bu sefer tarihin en önemli savaşlarından birisini konu alıyor! Ya da alamıyor… Hatırlarsanız hayranlarının daha fazla bilim kurgu teması istememesine rağmen Activision inatla Infinite Warfare’i çıkartmıştı. Akabinde oyunculardan gelen tepkiler yüzünden oyunun fragmanı Youtube’un en sevilmeyen videoları arasına girmiş ve Activision mesajı almış gibi görünmüştü. Activision nihayet serinin bir sonraki oyununun İkinci Dünya Savaşı zamanında geçeceğini duyurduğunda sonunda akıllanmalarından dolayı sevinmiştik. Çünkü İkinci Dünya Savaşı dünyanın gördüğü en zalim savaştı ve hikâye anlatımıyla her zaman öne çıkmayı beceren Call of Duty serisi bu yeni oyunda o dönemden müthiş öyküler yaratabilirdi. Çünkü seri daha İkinci Dünya Savaşı’nı müthiş şekilde bizlere sunmayı başarmıştı. Peki Activision ne yaptı dersiniz? HBO’nun Band of Brothers hikâyesinin benzerini alıp oyuna yapıştırmakla yetindi… Ama çok da ucuz bir kopyasını.

Teksas çiftliklerinin bağrından kopup Avrupa’ya Nazi zulmüne karşı savaşmaya gelmiş Amerikalı ve heyecanlı genç Ronald Daniels’i yönetiyoruz. Sevgilisini anayurdunda bırakıp Normandiya Çıkarması cehenneminde sağ kalmayı beceren karakterimiz savaşın her kritik anında önemli rol oynuyor. Uçakların düşürülmesi lazım topun başına geç Daniels, Tiger tankının patlatılması lazım termiti sen yerleştir Daniels, topçu bataryalarının yok edilmesi lazım yetiş Daniels! Kısacası Daniels’ın on parmağında yirmi marifet var.

Türlü trajedinin yaşandığı bu savaşta CoD gibi hikâyeye önem veren bir oyun harika öyküler sunabilirdi. En azından ben öyle düşünüyordum ama gerçek bunun yanından bile geçemiyor. Çünkü bütün oyunu Amerikan ordusu tarafından görüyoruz. Alman ordusu sadece vurulmak için karşımıza çıkan korkuluklar gibi önümüze dizilirken onları yöneten bir komutanın gözünden Nazi safı bulunmuyor. Kısacası oyunda kötü bir karakter yok! Daniels’ın takım arkadaşı Zussman’la olan arkadaşlığı ve subaylar arasındaki sürtüşmeler oyunun 11 bölümüne hâkim ve belirli bir noktadan sonra sıkıcı bir boyuta ulaşıyor.
Hikâye örgüsü HBO’nun Band of Brothers dizisiyle karakterler arasındaki ilişkiler ve bazı savaş sahneleri konusunda birebir gidiyor denilebilir. Elbette ABD’nin Batı Cephesi’ne yaptığı çıkarma güzergâh olarak daha farklı anlatılamazdı lakin hikâyenin içinde yaşanan olaylar çok daha iyi şekilde yansıtabilirdi. Subaylarımız Turner ve Pierson’ın arasındaki çekişmeler ve savaşın kritik noktalarının geçtiği bölümlerin bazı noktaları bana sıklıkla diziyi hatırlattı. Çoğu kilit nokta bizim fedakarlıklarımız sayesinde aşılmasına rağmen 1. Piyade Müfrezesi’nin kahramanlıkları oyuna neredeyse yansıtılmamış bile… Bir takımımız var ama Zussman dışında diğer arkadaşlarımızla ara sahnelerde yapılan basit espriler dışında muhatap bile olmuyoruz. Beraber hareket etmiyoruz (zaten her şeyi bizim yapmamızı istiyorlar), aksiyon sahnelerinin tavan yaptığı zorlu anları paylaşmıyoruz. Kısacası oyun boyunca kendimi asker gibi hissetmedim, kazandığımız zaferlerden sonra savaş alanına baktığımda gururlanmadım ya da o zaferi kazanırken zerre mücadele hissi duymadım.

Oyun mekaniklerinde CoD’un özüne dönüş yaşanmış çünkü artık canımız olduğumuz yere çömelince kendiliğinden dolmuyor. Yaralandığınızda canınızı sağdan soldan bulduğunuz ilk yardım paketleriyle dolduruyorsunuz. Paket bulamadıysanız takımınızda Zussman size belli aralıklarla yardım ediyor. Takım arkadaşlarımızla beraber hareket ediyoruz ve işin güzel yanı artık onlar da adam vurabiliyorlar. Aslında vurmak da zorundalar çünkü belli bölümlerde Alman ordusu tek başımıza mücadele edemeyeceğimiz kadar fazla sayıda oluyor. Badilerimizin faydaları bununla da bitmiyor, takım arkadaşlarımız bize el bombası, ilk yardım paketi, mühimmat gibi ekipmanları ara sıra atarak oyundaki tek dişe dokunur işlevlerini yerine getiriyorlar.
Savaş alanında genellikle mermi sıkıntısı çekiyoruz. Her bölümün başına elimizde Amerikan silahlarıyla başlarken mermi yetmezliğinden bölümü Alman ordusu teçhizatıyla bitiriyoruz. Zaten Nazi silahları Amerikan ordusununkilerden çok daha iyi, en azından tarihi süreci bu kısımda iyi şekilde yansıtabilmişler.

Call of Duty: WWII’nin büyük bölümünü Daniels’ın gözünden oynarken bazı bölümlerde karakter değiştirdiğimiz oluyor. Savaşın doğası gereği içinde casusluk da olduğu için Paris’in özgürleştirilmesi bölümünde, hikâyeye sadece bir saatliğine girip çıkan Rousseau adındaki Fransız kadını Nazi parti binasının içinde yönetiyoruz. Sanırım içimi afakanların bastığı en beter bölüm buydu çünkü her kapı başında bizi durduran Alman askerlerine kimlik bilgilerimizden ezberlediğimiz bölümleri okumak, onuncu tekrardan sonra “Yeter!” dedirtmeye başladı. Bölüm casusluk amaçlı tasarlanmışsa da basit bir yürüme simülasyonundan ibaretti. Oyunda iki noktada biri tank diğeri de avcı uçağı olmak üzere iki farklı araç kullanabiliyoruz (bir de ara sıra kullandığımız jip var ama onu savaş aracından saymıyorum). Merak etmeyin o kadar abartmamışlar bunları Daniels kullanmıyor. Bizim müfrezenin sıkıştığı noktada oyun savaş alanını başka bir askerin gözünden göstererek (adı Perez’di sanırım) 5 dakikalığına tank, diğerinde de avcı uçağı kullanmamıza yardım ediyor. Müfrezenin sıkıştığı noktaya yardıma giderek onları kurtarıyoruz. Söylememe gerek yok sanırım özellikle tank bölümü çok komikti çünkü konserve Sherman’ımızla Alman Tiger tankını sadece arkadan delebiliyoruz ve yapay zekâ hiçbir şey yokmuş gibi arkasına geçmemize izin veriyor. Bu şekilde bir Sherman’la üç Tiger patlatıp tarihe geçiyoruz ve bizi Brad Pitt bile kıskanıyor.

Bazı bölümlerde oyun bize gizlilik şansı da veriyor. Alman askerlerinin cirit attığı nöbet bölgelerinde kimselere görünmeden “Silent Kill” yaparak ilerlemeye çalışıyoruz. Fakat bu noktalarda genellikle çok fazla asker bulunduğu için hepsinin yürüyüş istikametini ezberleyip arkalarından sızmaya çalışırken sonunda sıkılıp, havaya sıkarak ortalığı kan gölüne çevirerek bölümleri bitirmeyi tercih ettim.  ( Evet bu imkanınız da mevcut )

Şaşılacak şekilde Call of Duty: WWII’nin aksiyon sahneleri çok az, olan sahneler de inandırıcılıktan uzak. Özellikle koca zırhlı trenin önüne dandik jipimizi kırıp, treni raylardan çıkardığımız sahne Bollywood yapımlarını kıskançlıktan çatlatacak düzeydeydi. Yanlış anlamayın beş saattir oyuna giydirip duruyorum ama CoD yapımlarında en sevdiğim şey hikâye anlatımı ve müthiş aksiyon sahneleridir. Oyunun son dakikasına kadar bunu bekledim ve oyun sonu… Oraya kadar spoiler vermiyorum tabii ki ama heyecanlı bir son beklentiniz varsa şimdiden onu deniz seviyesine çekin derim.


8
Yazılım Tavsiyeleri / Ynt: Unlocker 1.9.1 (Silinemeyen programları silici)
« Son İleti Gönderen: levis 10 Kasım 2017, 13:41:11 »
Linklerde hata olması normal zira 5 sene geçmiş üstünden  :D
9
Yazılım Tavsiyeleri / Ynt: Unlocker 1.9.1 (Silinemeyen programları silici)
« Son İleti Gönderen: banucan 09 Kasım 2017, 19:47:43 »
Unlocker dosya silme programını verdiğiniz linklerden denedim hata verdi ücretsiz sürümünü bilgisayarıma Unlocker indirson.com/unlocker/ indirdim buradan göz atmanızı tavsiye ederimm çalışıyor
{alt}
10
Mozilla Firefox hakkında tüm detaylı bilgi için çok teşekkür ederim indirson.com/firefox türkçe ve son sürümünü indirdim kullanıyorum eski sürümü sürekli hata raporu veriyordu kurtuldum sonunda inş  site paylaştım ama internet tarayısınının son sürümü vardı umarım faydalı olur
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10