Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Sabit Disk, Optik Disk ve Harici Disk / Ynt: HDD sorularım
« Son İleti Gönderen: 25neo 16 Ocak 2021, 00:34:21 »
{alt}
Hd tune da hatırlayamadım ama hd sentinel de, orta daki yeşil kısmın altında "çalışma zamanı" yazıyor. orası hdd nin kaç saat çalıştığını gösteriyor.

Hd tune da sanırım info sekmesinde idi, emin değilim.
2
Sabit Disk, Optik Disk ve Harici Disk / Ynt: HDD sorularım
« Son İleti Gönderen: war12 15 Ocak 2021, 22:18:23 »
Hdd ışığı çok önemli değil. Eğer düzgün çalışıyorsa sıkıntı yok demektir. BEnim bildiğim hdd ler kutuda satılmıyor statik poşet ile gönderiliyor. Hdd nin çsıfır olduğunu anlamak için hdd sentinel veya hd tune pro programını kullanabilirsiniz. Prgoram içinde kaç saat çalıştığı yazar.

teşekkür ederim. çalışma saatini hd tune'de nerde görebilirim?
3
Sabit Disk, Optik Disk ve Harici Disk / Ynt: HDD sorularım
« Son İleti Gönderen: 25neo 15 Ocak 2021, 21:59:45 »
Hdd ışığı çok önemli değil. Eğer düzgün çalışıyorsa sıkıntı yok demektir. BEnim bildiğim hdd ler kutuda satılmıyor statik poşet ile gönderiliyor.

Hdd nin çsıfır olduğunu anlamak için hdd sentinel veya hd tune pro programını kullanabilirsiniz. Prgoram içinde kaç saat çalıştığı yazar.
4
Sabit Disk, Optik Disk ve Harici Disk / HDD sorularım
« Son İleti Gönderen: war12 15 Ocak 2021, 21:08:17 »

Arkadaşlar bilgisayarı kullanırken dikkat ettim. HDD ışığı bilgisayar kullanım boyunca çok az yanıp sönüyor. Çoğu zaman yanmıyor gibi sanki. Bu önemli bir şey mi? Kafama takıldı. Oyun oynarken vb her durumda aynı.


Birde bu hdd'yi yakın zamanda sıfır diye Gittigidiyor'dan almıştım. Ama ekran kartı kutusu ile geldi, sadece statik koruyucu poşet vardı. Sizce bu ürünü sıfır diye yalandan mı satıyorlar? (WD Blue)
5
Windows İşletim Sistemleri / Başlat menüsü ve görev çubuğunu siyah yapın
« Son İleti Gönderen: klon 13 Ocak 2021, 15:46:11 »
{alt}

Yazılım ile bir tıkla siyah temaya geçebilir, mevcut Tema ayarlarınızı yedekleybilir, başlat menüsü ve görev çubuğu rengini gerçekten siyah yapabilir ve aktif olmayan pencere rengini belirleyebilirsiniz  bunlardan çoğuna Microsoftun direkt olarak izin vermemektedir.

Download
https://yadi.sk/d/1KCgG7q4WaJrxA
6
Müzik / Ynt: Hep nostalji değil ya birazda güncel
« Son İleti Gönderen: conficker 11 Ocak 2021, 05:23:15 »


7
Müzik / Ynt: Hep nostalji değil ya birazda güncel
« Son İleti Gönderen: conficker 09 Ocak 2021, 02:06:20 »


8
Diğer Çevre Birimleri / Ynt: Arka aydınlatmalı klavye önerisi
« Son İleti Gönderen: levis 26 Aralık 2020, 21:23:10 »
Teşekkür ederim ne demek :)
9
Diğer Çevre Birimleri / Ynt: Arka aydınlatmalı klavye önerisi
« Son İleti Gönderen: highwayE6 26 Aralık 2020, 13:58:24 »
Donanım tavsiyesi isteyip sorunu bir şekilde çözülen arkadaşlarımıza "hayırlı olsun" temennisi forumun sevdiğim bir geleneği. Levis aynı geleneği devam ettirmiş burada da.
Teşekkürler forumdaşım  O0
10
Windows İşletim Sistemleri / Ynt: Windows 7 Donanım Güvenli Kaldıramama Sorunu
« Son İleti Gönderen: highwayE6 26 Aralık 2020, 13:52:26 »
Win7 özellikle eski donanımlarda hala iş gören bir işletim sistemi.  USB güvenli çıkar sorunu için önerim şöyle. Flash bellek gibi belleklerde bundan dolayı ciddi bir arıza sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum. Hareketli parça yok bunlarda.
Ancak HDD için sorun olabilir. Yalnız şu önemli ayrıntıya dikkat eder isek pek bir sorun onda da olmayabilir. Sorun tam olarak HDD nin data okur yazar iken çıkarılması sırasında okuyucu kafanın bir nevi düşerek kendini ve data kaydı plakasını bozması sorunu. Okuma yazma sırasında kendi park yerinden ayrılan okuyucu kafa bu işlem birince yeniden kendi park yerine gider. Eğer HDD yi çıkarmadan önce o disk ile işleminizi bitirdikten sonra az bir süre beklerseniz (bir dakika kadar) bu sorunu aşarsınız. Zaten windows ta aynen bunu yapıyor. kafanın yerinde döndüğünü kontrol ediyor ve Çıkarabilirsin yazısını yazıyor. HDD nin dönmeye devam etmesi bir sorun değil. Örneğin bilgisayarı kapatırken de HDD dönüşü tam olarak durmaz ve bir sorun çıkmaz.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10