Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Anlaşıldı eğer daha yüksek kalitede bir ses istiyorsanız o zaman bir ses kartı almalısınız. Hava sirkülasyonunu dert etmeyin. Ben yıllardır ses kartı kullanıyorum, hiç sorun çıkarmadı.
2
Ses driverların da ayarlar var. Ön jack saptamasını engelleyin gibi bir seçenek var, onu seçtiğinde ön ve arka ses girişleri her ikisi de ses verebiliyor. Kulaklık her zaman ki gibi takılı ve sağlam bir sorun yok.
 Daha önce de yazdığım gibi güncel driver kurulu iken jack başlığına aşağı doğru bastırdığımda jack algılıyor ve ses geliyor, elimi çekince jack çıkarıldı diyor ve ses gidiyor 8"p >:Z Ama eski driver da normal çalışıyor kukalık.

Aslında amacım yüksek ses kalitesi ile oyun, film, müzik kullanımın da daha net, daha çok ve ayrıntılı ses duymak için uğraşıyorum.
3
Pembe Mikrofon girişi, Mavi analog ses girişi, yeşil kulaklık veya hoparlör (streo sağ sol) çıkışı.
Bu durumda arka taraftan ya hoparlörü ya da kulaklığını kullana bileceksin.

Ön tarafta da bir sorun yok ise mikrofon girişi ve (ses) kulaklık çıkışı vardır. Ön tarafa kulaklık  bağlandığında arka taraftan çıkan hoparlörlerin sesi kesilir.
Yeni anakartların hemen hepsinde çoklu hoparlörler için 6 lı ses soketleri var.
Bu 3lü çıkış pek kalmadı.

6 lı soketlerde renkler şöyle

Line In (mavi): Teyp ya da CD player’deki sesleri bilgisayar ortamına aktarır.

Microphone In (pembe): Ses kartın mikrofon girişidir. Dış ortamdaki seslerin mikrofon bilgisayara gönderilmesini sağlar.

Line Out (yeşil): İki hoparlörün ya da kulaklığın kullanılmasını sağlayan çıkıştır. 3D ses sistemlerinde buraya front (ön) hoparlörler bağlanır.

Rear Out (turuncu): 3D ses rear (arka) hoparlörler buraya bağlanır.

siyah :surraund  sağ sol 
beyaz : surraund arka hoparlör sağ sol


Ancak eski driver ile işinizi görüyorsanız zaten sorun yoktur. En son driverlerin her zaman sorun çıkarabileceğini unutmamak gerek. Her zaman en SON değil ÇALIŞAN  driver iyidir.
Windowsta da aynı bazen bir güncelleştirme sitemin canına okur ve eskisi gerekir.


4
Kasanın kulaklık çıkışına bir cihaz bağladığınız da diğer ses çıkışları ses vermez. Arka ses çıkışlarında da zaten ses sistemi takılı olduğundan kullanamıyorsunuz. Kasadaki kulaklık çıkışından ses gelmemesi acaba o soketin kablosunun doğru takılmaması olabilir mi ?
5
Anakartımın girişleri şu şekilde

{alt}

Anakarta ses sisteminin iki girişini taktığım için kulaklığa yer kalmıyor. Kasanın önündeki girişe takınca güncel driverdan ses gelmiyor.  Buı girişlerin görevleri nelerdir? neler takılabilir ? Kendi istediğimiz çıkışı görev verebilirmiyiz?
6
 Ben kasanın ses çıkışını kullanmam gerekiyor. Anakarta ses siteminin 2 girişi takılı 3. girişi kulaklık yapabilir miyim bilmiyorum açıkçası. Girişlere görev vermeyi denedim ama bana seçenek vermiyor, değiştiremiyorum görevlerini. Mavi sarı ve pembe renk girişler var.

Anakartın sitesinden sonuncu dan başlayıp 3 ayrı driver denedim. Yeni driverlarda takılı kulaklık yok diyor 8"p.  Ben kablo da sorun mu var diye jack kafasına aşağı doğru bastırınca jack algıladı ve çalıştı 8"p >:Z Ama bastırmayı bırakınca jack çıkarıldı diyor kesiyor, ne denediysem olmadı. 

Eski anakartın driverı yükleyince sorun olmuyor şuan o şekilde kullanıyorum.

Performans için Win 10 Enterprise LTSC kullanıyorum, ondan da şüpheleniyorum biraz. Acaba windows un etkisi olabilir mi?
7
En arkadaki 16x pci ex slota ancak pci ex  ses  kartı takabilirsin. Ses kartları genelde 1x pci ex soketlidir ve 16 x pci ex slotun baş kısmı zaten  1x pci ex slotla aynıdır. Şekle baktığında başlangıcın aynı olduğunu zaten görebilirsin.
Anca sen hala şu driver sorununun üzerine git. Gerçi detayda kalmış; kulaklığı nereden kullanmak istiyorsun ? Ankartın arkasından mı? yoksa kasanın üzerinden mi? Anakartın 3 ses çıkışından ne anlamalıyız . Ben karıştırdım biraz. Bence sürücü sorununa yoğunlaşın bir şekilde hallolacaktır.
8
https://www.vatanbilgisayar.com/creative-sb-recon-3d-fatality-pro-pci-e-ses-karti.html

Bende bundan var. Mecburen ekran kartının hemen altındaki slota takılı. Her hangi bir ısı sorununa yol açmıyor.
9
Ben denemedim ama Pci-e kartın  Pcie x16 slotunda çalışabildiğini söyleyenler var. Ancak ses kartlarının boyutu son derece küçük. Yani ekran kartınızın hava dolaşımını engellemeyecektir. Tabi bu aralar piyasa da ses kartı bulmak da zor.
Sanırım yeni çıkan kaliteli ses kartlarına bakmadın, bazıları ekran kartı boyutunda. :)
Bu pci-e kart

{alt}

Bu da pci bir kart

{alt}
10
Bellek (RAM) / Ynt: Ram Modülleri
« Son İleti Gönderen: Mr. Digit 09 Ağustos 2020, 18:20:36 »
O zaman ram slotlarında yer var ise, çift modül ram'i çift kanal olarak kullanmak daha iyi performans sağlıyor.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 10