Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 1500-1750 arası en fazla 1800TL'ye sistem toplamak istiyorum yardım!!!  (Okunma sayısı 21790 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı worm260

• Sadık Üye
  • sıkarım haa
i8 ne zaman çıkar acaba  @:b

Çevrimdışı mystic

• Yeni Üye
  • *

Ah arkadaşım, bir de Turbo Boost ile overclock'un aynı şey olmadığını bilsen, H77 anakartların da Turbo Boost'u desteklediğini bilsen, Z77 gibi tam anlamı ile bir o.c. olmasa da H77 chipsetli anakartlarda da Turbo Boost çarpanının izin verdiği miktarda hız artırımının mümkün olduğunu bilsen de öyle ayar vermeye kalksan ne güzel olurmuş.

Ama yok, ucuz platformsa H61 yoksa Z77 almak şart, 3570K ya da 3220 alacaksın bir de. Aradaki bütün chipsetler ve işlemciler boşa üretilmiş şeyler çünkü.

Edit: Benim alıntı butonu çalışmıyor iletiyi yazarken, sadece alıntılamak istediğim iletinin üstündeki "Alıntı Yap" a basarsam oluyor, sebebini bilen var mı? Opera'da da, IE'de de aynı.  :)
ben t.boost + 400mhz o.c tan bahsediyorum

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
Çarpan kilidi kapalı bir işlemciye o.c. uygulayamazsın. Senin bahsettiğin 400 Mhz zaten işlemcinin Turbo Boost state'e geçtiği zamanda artan hızı. H77 anakartlarda da istersek devamlı Turbo Boost hızında çalışır işlemci. 3470 için bu devamlı 3.6 GHz demek. (3.2 normal+ 400 Mhz Turbo state)

Ama işlemci "K" uzantılı olmadıktan sonra Turbo frekansını aşamazsın. Bu durumda da Z77- H77 farkı kalmıyor.

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
T Boost ve oc farkı çok karmaşık bir şey değil.

Çevrimdışı mystic

• Yeni Üye
  • *
Çarpan kilidi kapalı bir işlemciye o.c. uygulayamazsın. Senin bahsettiğin 400 Mhz zaten işlemcinin Turbo Boost state'e geçtiği zamanda artan hızı. H77 anakartlarda da istersek devamlı Turbo Boost hızında çalışır işlemci. 3470 için bu devamlı 3.6 GHz demek. (3.2 normal+ 400 Mhz Turbo state)

Ama işlemci "K" uzantılı olmadıktan sonra Turbo frekansını aşamazsın. Bu durumda da Z77- H77 farkı kalmıyor.
http://thgtr.com/intel-sandy-bridge-overclock-rehberi#axzz2Dj36snLE
http://www.pclabs.com.tr/2011/01/05/intelin-yeni-devrimi-2-nesil-core-mimarisi-sandy-bridge-incelemede/5/

3470 işlemci

1 çekirdek aktif 3,2 + 400 t.boost 3,6
2 . çekirdek 3,5
3, çekirdek 3,4
4. çkeirdek 3,3

K serisi olmayan modeller, turbo hızlarının üzerine 4 çarpan daha ekleyebilirler. yani

1 çekirdek aktif 3,2 + 400 t.boost 3,6 + 400 = 4.0 Ghz
2 . çekirdek 3,5 + 400
3, çekirdek 3,4 + 400
4. çkeirdek 3,3 + 400 = 3,7

Çevrimdışı parka

• Sadık Üye
http://thgtr.com/intel-sandy-bridge-overclock-rehberi#axzz2Dj36snLE
http://www.pclabs.com.tr/2011/01/05/intelin-yeni-devrimi-2-nesil-core-mimarisi-sandy-bridge-incelemede/5/

3470 işlemci

1 çekirdek aktif 3,2 + 400 t.boost 3,6
2 . çekirdek 3,5
3, çekirdek 3,4
4. çkeirdek 3,3

K serisi olmayan modeller, turbo hızlarının üzerine 4 çarpan daha ekleyebilirler. yani

1 çekirdek aktif 3,2 + 400 t.boost 3,6 + 400 = 4.0 Ghz
2 . çekirdek 3,5 + 400
3, çekirdek 3,4 + 400
4. çkeirdek 3,3 + 400 = 3,7
Linkleri okudum ama, gouranga haklı görünüyor.

Çevrimdışı mystic

• Yeni Üye
  • *
Linkleri okudum ama, gouranga haklı görünüyor.
H77 yongalı anakartlarda turbo hızlarının üzerine 4 çarpan daha eklenebiliyormu

burda kimin haklı olduğu önemli değil

Çevrimdışı cmldrs

• Tiryaki
  • **
Konu gayet bilgilendirici ama,  ayrı bir başlık altında devam edilse daha iyi olur kanısındayım, başlığı açan arkadaş için de iyi olur O0

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Konu açılmış ve gelişmiş. Ana konu zaten sonuçlandı gibi.
Bait bir yaklaşım ile şöyle düşünelim;
Aslında Turbo boost işlemcinin çalışabileceği normal frekans. İlk çalışma frekansları da aslında bir çeşit down Oclock.
Yani işlemci fazla enerji harcamasın diye daha düşük hıza geçiyor ama ne zaman fazla işlemci gücü gerekiyor o zaman normal frekansına dönüyor. 
OC bir işlemcinin normal şartlarda bizim hiçbir müdahalede bulunmadan çalışabileceği frekansı zorla arttırmak diye biliyorum.

Çevrimdışı worm260

• Sadık Üye
  • sıkarım haa
turbo boost dedikleri hyper threading e benzer birşey değil mi?