Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 2,5-3000 ytl Sistem onerisi ,after fx tasarim tarzi programlar icin ( Yeniden)  (Okunma sayısı 3563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pintim

• Geçerken Uğradım
  • *
GIGABYTE GA-EP45C-DS3R
169,99USD+KDV              315,77YTL
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

INTEL Q9550 C1  Core 2 Quad 2.83GHz
339,99USD+KDV              631,55YTL
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
OCZ Reaper 4GB 1066MHz Kit (2x2GB)
125$                  200 YTL civari
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-
512MB nVidia Quadro FX1700 (PCI-E)                             VEYA  //////////////////////////////////////// SAPPHIRE HD4870
649 $ + Kdv                        1243.69 YTL ==> civari               ATI Radeon HD4870; PCI-E16X 2.0; 512MB/256bit DDR5; HDTV-out,2xDVI;
                                                                                                                    259,99USD+KDV     482,95YTL
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
SEAGATE 500GB
ST3500320AS    7200rpm; 32MB; NCQ
69,99USD+KDV              130,01YTL
SAMSUNG SH-S223F 22X SATA
29,99USD+KDV              55,71YTL
THERMALTAKE Armor VH6000BWS Siyah (PSUsuz)
239USD+KDV                  451 YTL ==> civari
PSU ???
ya da bu ekran kartini alip sadece kasa almis olucam.                          bu sag taraftaki ekran kartini aldigimda
                                                                                                kendim icin cok da gerekli olmayan
                                                                                                logitech z5500 sistemi ya da
                                                                                                 2.bir monitör almak istiyorum.                             

onemli olan nVidia Quadro FX1700 ekran kartini aldigimda 3dmax,after effect tarzi programlari kullanirken HD4870 ekran kartina
nazaran gercekten en azindan %40-50 performans farki vericekmi bana

verecegim paraya degicek mi.hatta asil dogru soru 4870 benim icin yeterli bir kartmidir?sadece oyun icin
tasarlanan bir kartmidir yoksa?aldigimda yine kasicakmidir pc?

YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA YA DA

CPU INTEL Core i7 920 2.66 GHz Quad Core Socket 1366 8MB 306 $
ANAKART INTEL DX58SO, X58, DDR3, 3x PCIExp, Socket 1366, 6.4GT/s 292 $ temelli bir pc mi kursam?

tesekkür ederim.

« Son Düzenleme: 16 Aralık 2008, 01:55:25 Gönderen: pintim »

Çevrimdışı pintim

• Geçerken Uğradım
  • *
simdi okudugumu hemen aktarmak istiyorum.

Alıntı
"Intel yeni yongalarda  performans artışı öngörüyor.

Basına dağıtılan raporlardan anlaşıldığı üzere Intel Corp., yeni çıkacak Core i7 işlemclerinin halihazırda piyasada bulunanlardan çok daha güçlü olacağının sinyallerini veriyor. Eğer verilen bilgiler doğru çıkarsa Intel, rakibi AMD'nin yeni çiplerinin çıkmasından sonra bile işlemci performansıyla zirvede kalabilecek.

Raporlara göre Intel Core i7 işlemciler 3D oyunlarda %52,  çokluortam çözme ve düzenleme uygulamalarında ise yüzde 41 oranında hız artışı sağlıyor.  Üç boyutlu render işlemlerinde ise Intel Core 2 Extreme yongalarına oranla yüzde 32'lik bir artış görünüyor.

Intel Core i7 965 Nehalem mikro mimarisi ile üretilmiş bir yonga. 3.20 GHz hızında çalışıyor. Şu anda Intel'in en yüksek yongasına sahip olan Core 2 Exreme QX9770 işlemciler de 3.20 GHz hızına sahip. Eğer bahsi geçen performans artışı doğru ise bu demektir ki aynı saat hızında çalışan yeni mikro mimariden yüzde 52 daha yüksek performans alınıyor.

Diğer taraftan AMD son açıklamalarında yeni 4 çekirdekli işlemcileri geliştirilmiş K10 mikro mimarisine sahip olduğunu ve aynı saat hızındaki mevcut işlemcilerinden %35 daha yüksek performansla çalıştığını belirtmişti."
alinti icin tesekkürler  ExclusivePack

mavibilgisayar.com da http://www.mavibilgisayar.com/ud/10931
anakart icin su bilgi yer aliyor.

Bellek:
4x 240-pin DDR3 SDRAM Dual Inline bellek (DIMM) socket
DDR3 1333 MHz, DDR3 1066 MHz, ve DDR3 800 MHz bellek desteği (Not: Desteklenen Bellek hızı kullanılacak İşlemciye bağlıdır)
Maks. 16GB bellek desteği

ben bu yeni nesil islemciyi alip yanina     OCZ DDR3 1600 4096MB (2x2048MB) Special Ops Urban Elite

bu rami kullansam sadece 1066 mhz mi verim alirim ( cok güzel anlattim :) ) yoksa dogrudan büyük bir sorun mu olur?

yani 3000 liraya kadar bütcem var.

eger nehalemlerde hiz farki bu kadar yüksekse gercekten,iIntel Core i7 işlemcil alarak sistem kurdugumda 4gb ram kullanmak istiyorum.ama böyle sistem kurdugumda Intel Core i7 işlemcil en fazla 1033 mhz destekliyormus

O halde ben q9550 alip yine 4gb ramle

yanina anakart olarak

Gigabyte GA-EP45C-DS3R ( http://www.mavibilgisayar.com/ud/10998 ) ( ddr3 destedgi de saglamasi büyük avantaj gibi görünüyor )

veya

Gigabyte GA-X48-DQ6   ( http://www.mavibilgisayar.com/ud/8649 )

veya

ASUS P5Q Pro ( http://www.mavibilgisayar.com/ud/9116 )

veya

ASUS Striker II Formula mi kullanmaliyim.

bu arada after effects 3dmax tarzi programlari kullanmak icin satin alicam pcyi.zaten ekran karti konusunu da henüz karara baglamis degilim :)

Çevrimdışı kanipalas

• Geçerken Uğradım
  • *
performans açısından birkaç saniyelik kazanç için 2 katı para ödemek istememelisin