Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 2 milyar 150 milyonluk sistem sorunu  (Okunma sayısı 1779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı simav64

• Geçerken Uğradım
  • *
2 milyar 150 milyonluk sistem sorunu
« : 01 Mayıs 2006, 19:04:11 »
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim.Ben bu fiyata 2 ay önce bir sistem topladım.sistemim amd +3700,80 gb samsungx2 harddisk,7800 gt ekran kartı,300w aopen kasa vs.ancak virüs bulaştığı için bilgisayara format attım.Şimdi ise bilgisayar en ufak bir kasılma yaşadığı zaman mavi bir ekranda yazılar çıkıyor ve bilgisayar kendisini yeniden başlatıyor.Lütfen yardımcı olabilir misiniz?tam 3 defa format attım.Ama nafile.Format atarken;1.sinde yavaş fat32 ile attım,2.sinde cile bilikte d'ye de windows kurmuşum.(yanlışlıkla).3.sünde ise hızlı ntfs ile kurdum.

ckocabas

• Ziyaretçi
Ynt: 2 milyar 150 milyonluk sistem sorunu
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2006, 19:22:47 »
format atsan bile virüs taraması yap.virus hdd nin başka bölümünde olabilir.ram sorunu demiyorum çünkü virüsten sonra olmuş.birde o psu o sisteme çok düşük.güç yetersizliğide olabilir.o sisteme gerçek 400watt psu lazım.

ya ben seni bu psu konusunda uyardımmı hiç?aklımda öyle kalmış sanki,belkide başkasını uyardım ama sistem çok benziyor

Çevrimdışı simav64

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2006, 19:29:44 »
evet psu konusunda uyarmıştın.ama format atmadan önce hiç böyle bir sorun çıkmıyordu.Acaba ben yanlış mı format attım diyorum.Bir türlü çıkamıyorum işin içinden.Bir de 300 watt fsp bana yeter gibi geliyordu..

ckocabas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2006, 19:33:45 »
evet psu konusunda uyarmıştın.ama format atmadan önce hiç böyle bir sorun çıkmıyordu.Acaba ben yanlış mı format attım diyorum.Bir türlü çıkamıyorum işin içinden.Bir de 300 watt fsp bana yeter gibi geliyordu..
7800 kullandığın için yetmez diyorum.diğer hdd de virüs taraması yap kesinlikle.sadece xp kurulu kısıma bulaşmamış olabilir.yada alabiliyorsan yedeklerini al tum diskleri formatla ve sonra yedeklerini hdd ye geri atmadan biraz kullan.

Çevrimdışı simav64

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2006, 19:45:49 »
anladım dostum.teşekkür ederim.Deneyeceğim.İyi akşamlar.