Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 2000 YTL BÜTÇE İLE HANGİ BİLGİSAYARI ALMAMI ÖNERİRSİNİZ?  (Okunma sayısı 5904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Salihgüler

• Ziyaretçi
Ynt: 2000 YTL BÜTÇE İLE HANGİ BİLGİSAYARI ALMAMI ÖNERİRSİNİZ?
« Yanıtla #30 : 19 Ağustos 2007, 22:10:42 »
Cantekin'e katılıyorum. Oyun oynanacaksa ve sınırlı bir bütçe varsa işlemciden çok ekran kartının kaliteli olması gerekir. Ayrıca OC diye de birşey var. E6550'in sanırım 7 çarpanı var ve 400 MHz FSB ile 2,8 GHz'de günlük rahatlıkla kullanabilirsiniz. E6750'nin en önemli avantajı saat hızı değildir. Çarpan sayısıdır: 8. Bu durumda Thermaltake veya Coolermaster'in standart CPU soğutucuları ile 400 x 8 = 3,2 GHz hızında günlük kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Her neyse OC'nin sınır yok. Önemli olan E6550'nin de yüksek hızlarda çalışabileceğini göstermekti. Öyleyse gönül rahatlığı ile satın alınabilir. Hatta standart hızıyla bile birçok ekran kartına (8800 GTS dahil) darboğaz teşkil etmeyecektir.

Ekran kartı HD 2900XT seçilmeli (DX 10  ve üstün görüntü kalitesi için). DX 9 oyunlar çok piyasada onları oynar oyundan bıkarım diyorsan 8800 GTS 320 MB da satın alabilirsin. Tercih senin. Ancak 8800'lerde alt+tab ile performans hatası var ve yeni BIOS gerektirmekte. Bunu da bilmende fayda var.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2007, 22:16:22 Gönderen: Salihgüler »

Çevrimdışı josebrio

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #31 : 19 Ağustos 2007, 22:22:03 »
Bende zaten HD 2900xt almayı düşünüyorum ve core duo işlemci

Ama bu directx 10.1 i desteklemeyecek söylentileri yüzünden bir türlü karar veremiyorum.

Gerçekten böyle bi saçmalık var mı?

Eğer varsa, 670 ytl lik ekran kartı almanın hiç bi anlamı yok demektir.

Teşekkürler Cantekin yorumların için.

cantekin67

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 19 Ağustos 2007, 22:31:23 »
Daha Dx9 ölmedi,dx10 da emekleme aşamasında.
Bu kartı alırsan pişman olmazsın merak etme,koskoca bir sistem bu yüzden kaydırılmayacaktır.