Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 2000ytl limitim var bu paraya en iyi oyun nası oynarım????  (Okunma sayısı 2945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
Ynt: 2000ytl limitim var bu paraya en iyi oyun nası oynarım????
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2009, 09:02:08 »
Şunu da unutmamak lazım core i7 diyoruz ama intel in bir sene sonra aynı tabanlı ama bu anakartların desteklemeyeceği bir işlemci çıkarmayacağı ne malum?Hatırlarsınız P4 ve C2D işlemciler aynı tabanlı olduğu halde bazı anakartlar desteklemedi bazıları bios update le destekledi bazı firmalar aynı isimle destekleyen farklı revizyon anakartlar çıkardılar.AMD bir atılım yapıp aynı performansta bir işlemci piyasaya sürecek olsa intel hemen elindeki daha yüksek teknolojiyi piyasaya sürecektir.Bence bilgisayar konusunda 1,5-2 yıl sonrası için sistem düzmek için kahin olmak gerekir.O yüzden ne ddr3 e gerek var ne core i7 ye.Alacağın bir 4çekirdek QX işlemci destekli anakart sana oyun için garanti bir birbuçuk sene yetecektir.1 seneden sonrada ddr3 ve core i7 lerin geleceği belli olur onu da o zaman düşünürsün.Tabii bunlar benim düşüncem.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: 2000ytl limitim var bu paraya en iyi oyun nası oynarım????
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2009, 13:39:34 »
çok teşekkürler ediyorum tavsiyeleriniz için 2sistem önerisi var birini alacam çok büyük bi ihtimalle tekrar saolun  peki ddr3 destekli bi anakart alsam daha iyi olmazmı yada en az 1 2 sene gerek yokmu böle bişeye ben alacağım anakartınkalıcı olması taraftarıyım ekran kartıydı ramiydi sürekli deişirim ama anakart zırt bırt deişmeme gibime geliyo yada yanlışmı düşünüyorum.        i7 den vazgeçtim tmm :))
DDR3 almamalısınız. 2 yıl sonra ihtiyaç duyarsanız gidin ortalama 100$ civarı fiyate DDR3 destekli bir anakart alın 1gb = 15$ DDR3 ram alın ama şimdi alırsanız anakart 250$ ram 70 $ Ve DDR2 den hızlı değiller. İlla performans diyorsanız yapılacak olan 4 gb DDR3 parasına  8 hatta 16GB DDR2 ram takmak.
Bilgisayar toplamanın altın bir kuralı var. En bilgisayar toplamamak. (EN hızlı, EN güçlü, EN yeni, EN filan gibi) Her en kısa zamanda sıradanlaşır ve çok büyük kazık yemiş gibi hissedersiniz kendinizi. Özellikle bu ekran kartı için çok geçerli. Birkaç fps yi fazla önemsemeyin beklentilerinizi iyi belirleyin, sorunsuz ortalama bir kart alın diye öneririm. Nice arkadaşımız 600 - 700 $ para verip ekran kartları aldılar ama 6 ay sonra aynı ekran kartının hatalarından arınmış versiyonu 200$ altında satıldı.
Ve ayrıca şunun altyapısını iyi yapayım sonra kolayca upgrade ederimde dememelisiniz. Deneyimler gösteriyor ki bir bilgisayarda sadece işlemcinin değiştiği hemen hiç görülmemiştir. İlk alınan işlemci teknolojik ömrünü doldurur, yeni bir işlemci çıkar ve bu yeni işlemci maalesef yeni bir anakart ister.
Şimdi iyisini alayım sonra  kullanırım diyorsanız bilgisayarınızın kasasını, güç kaynağını iyi seçin. Ekranınızı iyi seçin. Hoparlörlerinizi iyi seçin. Değişmeyen elemanlar sadece bunlar. Örneğin benim kasam 6. yılında 3. sisteme evsahipliği yapıyor.