Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 2d 3d Grafik Render Sistemi 2000 Dolar  (Okunma sayısı 1368 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kasaalan

• Geçerken Uğradım
  • *
2d 3d Grafik Render Sistemi 2000 Dolar
« : 05 Şubat 2008, 14:01:48 »
2d-3d grafik render animasyon için bir sistem toplayacağım

tam bir bütçe yok 1000-2000 dolar arası olacak diğer bileşenlere de bağlı biraz

intel mi amd mi karar vermiş değilim quad işlemci almak daha uygun olacak

phenom 9500 iyi bir işlemci özellikle bu fiyata quad olarak

bir üst seviyede ise phenom 9600 ve intel q6600 var fiyat ve başarım olarak birbirine yakınlar overclock potansiyellerini pek bilmiyorum

özellikle anakart konusunda yardıma ihtiyacım var bir çok marka ve model var özellikle 200-300 dolarlık anakartlar var bu kadar para vermeye gerek yok sanıyorum fsb hızlarından dolayı mı bu fark açıklayabilecek olan var mı

phenom 9500 9600 ve intel q6600 için hangi anakartlar uygun olur
gigabyte iyi anakartlar üretiyor ancak hangi modeli seçmeliyim karar veremedim
anakartın sata çıkışlarının çokluğu ve fsb hızı önemli sanıyorum
bir de eski ide harddisklerim var yeni anakartlarda ide desteği kalkmış gibi duruyor
bu eski harddiskleri sisteme takmanın bir yolu var mı

ram konusunda makul fiyat/performans için verebileceğiniz marka var mı 1-2 gb ilk elde

ekran kartı hızda çok etki etmiyor orta kalite iş görecek bir ekran kartı tavsiye edebilir misiniz
sessiz olması tercih sebebi olur sessiz değilse fanını değiştirmek gerekecek
nvidia 8600 serisini düşünüyorum marka veya model tavsiye edebilecek olan var mı bir çok marka var içlerinden seçmek zor

ekran yer kazanmak için lcd olacak samsung almayı düşünüyorum

görüş ve önerileriniz var mı
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2008, 20:53:26 Gönderen: kasaalan »

Çevrimdışı Draconic

• Etkin Üye
  • **
Ynt: 2d 3d Grafik Render Sistemi 2000 Dolar
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2008, 01:29:43 »

sordugun soruların intel q6600 ile alakalı olan kısmına cevap vermeyecegim.forumda q6600 kullanan arkadaslar var.onlar varken burda yorum yapmam abes kacar.
 ama amd q core islemciler icin sunu soyleyebilirim;yanılmıyorsam;L3 belleklerinde asırı yukte bazı hatalar gozleniyor.islemci kararlı davranmıyor.revizyon gelsede aynı sorun devam edebilir.bi sure bekle.cok yakında yeni uretim amd q core islemciler gelecek(belki geldi?).onlardan bi tane alabilirsin.
 anakartta sata cıkısının cok olması raid gibi uygulamalara onem veren kullanıcılar icin onemli.ama sata cıkısı cok olsa bile kartın ergonomisine gore kullanılabilirligi degisir.msı k9n neo v3 kullanıyorum.ustune taktıgım x1950 pro butun sata slotlarımı yuttu.zar zor bi hdd ile bi dvd-rw baglayabildim.bagladım ama nasıl bagladım sorma.kabloları nerelerden asırdım bi bilsen ;D
 neyse;sessizlik arıyorsan bu sadece ekran kartı fanı ile saglanacak bir sey degil.sessiz bir guc kaynagı;sessiz kasa fanları;sessiz islemci fanı ve sessiz hdd gerekir.butun bunları goz onunde bulundurarak karar vermen daha uygun olur.
 ama illa ki sessiz ekran kartı isterim o da 8600 olsun dersen    MSI - NX8600GT-T2D256EZ  modelini tavsiye ederim.fansızdır.gigatekte 122 dolara satılıyor.asus un cozumleri cok pahalı.kesinlikle uzak durun...
 anakart dersen am2+ destekli serilerden stabilitesine govendigim fiyatı nispeten uygun bir anakart onerebilirim. MSI - K9A2 PLATINUM sanırım iyi bir secim olacaktır.
 intel ve amd sistem kıyaslamasına gelince;performans icin bir sey diyemem;henuz boyle bir durumla karsılasıp mukayese ihtiyacı hissetmedim.etrafımda da amd qcore kullanan kimse yok ama fiyat ve yeni platform derseniz amd derim.amd 9600 black edition ile yukarda bahsettigim anakartın toplam maliyeti kdv dahil 533.36 US$ a maloluyor.9500 ise 10 dolar daha ucuz bir islemci.intel q6600 ise msıp35 platinum combo moel bir anakrat ile 551 dolara geliyor.tabi bu fiyatları anakrat modelleri ile cesitlendirmek mumkun...
 umarım iyi olanı secersiniz :yamul:

Çevrimdışı kasaalan

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2008, 01:35:42 »
sessizlik konusunda diğerler bileşenlere de özen göstermeye çalışacağım

örneğin şu an 3 harddisk kullandığım için bağlantılar önem kazanıyor

yeni anakartlara ide harddisk bağlamanın bir yolu var mı tamamen sata bağlantılarına mı geçtiler

Çevrimdışı Draconic

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2008, 01:50:29 »
 MSI - K9A2 PLATINUM da bir adet ide kanalı var gorunuyor.buyrun sizde bakın;

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2186

kaldı ki ide portu hala kullanılabilir bir port.dvd rewirter lar bile ide cıkıslı olanları azımsanmayacak sayıda satılıyor.hususen ide cıkıslı dvd wr arıyan gordum):satalar yavas kalıyormus...belki dedigi dogrudur.sadece bir ornek ;)

baktıgım her anakartta bir ide kanalı standart...
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2008, 01:58:22 Gönderen: Draconic »

Çevrimdışı Hardware Delisi

• Tiryaki
  • **
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2008, 18:14:04 »
şu an 3 harddisk kullandığım için bağlantılar önem kazanıyor

yeni anakartlara ide harddisk bağlamanın bir yolu var mı tamamen sata bağlantılarına mı geçtiler

Ucuz fiyatli IDE-SATA Converter adaptorler bulabilirsin. Asagida ornek resimde oldugu gibi... 
CM Stacker 832 SE Kasa/Zalman ZM1000W-HP PSU/ASUS P5W DH Deluxe/C2D E6420/2 x Sapphire 3870 Toxic CF/4x1GB OCZ DDR2 800 ATI Certified/1x150GB WD Raptor (Vista Ultimate 64)/2x250GB SATA II 7200 WD Caviar SE16/Samsung SATA DVD/RW (SH183L)/Zalman 9500A LED CPU Cooler/Zalman ZM-MFC2 Controller