Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 6500 TL max Pc Toplama Önerileriniz  (Okunma sayısı 2316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kafasi23

• Geçerken Uğradım
  • *
6500 TL max Pc Toplama Önerileriniz
« : 28 Nisan 2015, 15:33:36 »
Beyler 2 güne bilgisayar toplayacağım. HDD takmayacağım SSDli olacak. Oyun ağırlıklı kullanacağım. DDR3 ve DDR4 sistem tavsiyelerinizi bekliyorum 8"p

Çevrimdışı Doq4c4n

• Sadık Üye
Ynt: 6500 TL max Pc Toplama Önerileriniz
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2015, 00:05:46 »
Üzerinde konuşulabilir tabi, fiyatlar başka sitelerden de alınabilir. Fakat başlangıç olarak en azından platformu belirlemek adına böyle birşeyler toparladım.
Size göre fazla/eksik harcanan bi nokta varsa belirtin, üzerinde kafa patlatalım biraz.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2015, 00:20:27 »
ssd küçük oyunlarıda ssd üzerinden oynamak istiyor sanırım. + depolama için HDD ilave etmek gerek.

Çevrimdışı kafasi23

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2015, 09:24:55 »
Üzerinde konuşulabilir tabi, fiyatlar başka sitelerden de alınabilir. Fakat başlangıç olarak en azından platformu belirlemek adına böyle birşeyler toparladım. Size göre fazla/eksik harcanan bi nokta varsa belirtin, üzerinde kafa patlatalım biraz.

ssd den biraz kısıp pro yerine normal 850 alıp monitörü 24' yapamazmıyız

Çevrimdışı kafasi23

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2015, 09:25:42 »
ssd küçük oyunlarıda ssd üzerinden oynamak istiyor sanırım. + depolama için HDD ilave etmek gerek.

HDD kendimde mevcut 500 gb onu takacağım küçük oyunlarla işim yok ssd ye boyutları en az 30 gb dan başlıyan bir iki oyun atacağım o kadar youtube ile uğraşacağım için video çekmek için kullanağım

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2015, 12:07:53 »
Şimdi olması gerektiği gibi öncelikler bu makina ile yapmak istediklerinizi anlatın.
Biraz pisikyatrideki " çocukluk döneminize dönelim" gibi oldu ama  :P bu önemli.
Ancak iyi bir makina yapmanın temel kuralları var. Altyapı ve yakın çevre birimleri olacak kasa, klavye, fare gibi her gün elinizin altında olacak şeyleri geriye kalan para ile almayın. Bundan taviz vermeden işe başlayın.
Konu oyun olunca İşlemci seçeneğiniz sadece intel ile sınırlı değil. Bir oyun bilgisayarında AMD çok iyi bir alternatif olabilir. Bu size bana göre bir oyun bilgisayarında daha önemli olan söz gelimi ağırlığı kalibre edilebilen özel bir mouse alma bütçesi yaratabilir.
http://www.gamer-market.com/razer-ouroboros-elite-ambidextrous-4g-8200dpi-gaming-mouse.html
http://www.vatanbilgisayar.com/logitech-g700s-gaming-mouse.html?srt=PU

Monitörde kolayca taviz verilmeyecek bileşenlerden birisi. 23" - 24" boyutlarda bir masaüstü monitör bence uygun. Daha büyük boyut için TV ekranı da ayrıca kullanılabilir.

Vide çekmek demişsiniz. Bunu oynadığınız oyunların videosunu yapmak olarak anlıyorum. Böyle ise 200 300 dolarlık nispeten basit capture cihazlarını bütçenize eklemelisiniz.

vs...