Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 750-800 TL Bütçeye Oyun PC si toplayacağım.Yardımlarınızı Bekliyorum.  (Okunma sayısı 8926 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orhan60

• Geçerken Uğradım
  • *
Sa Arkadaşlar.Başlıktada belirttiğim gibi Bütçem 750-800 TL. Oyunları orta ve yüksek ayarda rahatlıkla oynayabileceğim bir Oyun Bilgisayarı toplamak istiyorum.Sadece KASA alacağım monitör mevcut. Birkaç tane sistem tavsiyesi aldım sizinle paylaşayım.Şu anda en mantıklısı bu gibi görünüyor.Eğer bunun dışında farklı sistemler toplayabilirseniz paylaşırsanız sevinirim.
Tavsiye Edilen Sistem :
İşlemci : A10-5800K 3.8 GHz FM2 - 295 TL.

Anakart : ASRock FM2A75M-DGS A75 AMD FM2 - DDR3 - 1866 MHz - 152 TL.(Asrock anakartı alma diye birkaç tavsiye geldi fakat bu sisteme uygun şuanda bunu bulabildik eğer ASUS'un FM2 uyumlu varsa paylaşın lütfen)

Bellek : Corsair Vengeance 4 GB DDR3 1600 MHz - 47 TL.

Dvd-Rw : 35 TL.

Kasa : Xigmatek Asgard Pure Black Edition 500W MİDT ATX - 127 TL.(Bu fiyat aralığında başka kasalarda olabilir)

HDD : Seagate 3.5" 500FB Barracuda SATA3.0 16MB Cache - 127 TL.

Önerileriniz ve yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı worm260

• Sadık Üye
  • sıkarım haa
ekrankartın var mı? varsa marka modeli ne. ihtiyacın olan parçalar işlemci anakart ram ve dvd mi

Çevrimdışı cmldrs

• Tiryaki
  • **
Anakart : ASRock FM2A75M-DGS A75 AMD FM2 - DDR3 - 1866 MHz - 152 TL.(Asrock anakartı alma diye birkaç tavsiye geldi fakat bu sisteme uygun şuanda bunu bulabildik eğer ASUS'un FM2 uyumlu varsa paylaşın lütfen)

Önerileriniz ve yorumlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Piyasada şimdilik yukarıdaki anakarttan başka Gigabyte'in linkteki anakartı mevcut fakat biraz pahallı, ayrıca Asrock anakartlar hakkında kötü bir yorum okumadım bence o bütçeya ancak ASRock FM2A75M alınabilir.   http://www.exa.com.tr/gigabyte/anakartlar/gigabyte_f2a85xup4-328-18886.html

Çevrimdışı orhan60

• Geçerken Uğradım
  • *
ekrankartın var mı? varsa marka modeli ne. ihtiyacın olan parçalar işlemci anakart ram ve dvd mi
Yazmayı unutmuşum.Ekran kartı mevcut değil şu anda yukarıdaki sistemi alacak olursam eğer daha sonralarda İşlemcinin desteklediği 3 ekran kartından birisini alıp Crosfire yapmayı düşünüyorum. HD6850 idi galiba sonradan takacağım ekran kartı onu şuan tam hatırlamıyorum.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
O işlemciyi alan biri zaten dahili ekran kartı için alır. İşlemcideki ekran kartı ile birçok oyunu orta ayarda oynayabilirsiniz. Yalnız ileride o işlemci zayıf kalabilir, bence geliştirmeye (upgrade etmeye) pek yatkın bir platform değil. Zaten 700-800 liraya çok iyi bir oyun PC'si çıkmaz, o paraya ancak bunu alabilirsiniz.

Bir de artık HD6850 eski bir kart. Orta seviyeyi 650ti ve HD7850 belirliyor. Şu anda 450 lira civarına 2GB HD7850 bulunabiliyor. (1GB yüksek çözünürlüklerde bu karta darboğaz yaratmış gözüktüğü kadarı ile.)

Çevrimdışı cmldrs

• Tiryaki
  • **
Ya da 880 Serisi bir anakat ile AMD FX- 4100 işlemcili bir sistem kurup onboard ekran kartı ile bir müddet kullanıp daha sonra ekran kartı alabilirsin.

Çevrimdışı orhan60

• Geçerken Uğradım
  • *
Ya da 880 Serisi bir anakat ile AMD FX- 4100 işlemcili bir sistem kurup onboard ekran kartı ile bir müddet kullanıp daha sonra ekran kartı alabilirsin.
Şu ana kadar çıkarabileceğim en iyi sistem bu gibi geldi bana.Ekran kartı olmadanda çoğu oyunu orta ve üst seviyede oynandığına videolarla şahit oldum fakat ben sistemi aldıktan bir kaç ay sonrada HD 6670 alarak Crosfire yapmayı düşünüyorum çünkü bu işlemci ile uyumlu en yüksek Ekran kartı HD 6670 miş.
Eğer bu sistem dışında bu bütçeye sistem toplayabilirseniz önerilere açığım.

Çevrimdışı orhan60

• Geçerken Uğradım
  • *
O işlemciyi alan biri zaten dahili ekran kartı için alır. İşlemcideki ekran kartı ile birçok oyunu orta ayarda oynayabilirsiniz. Yalnız ileride o işlemci zayıf kalabilir, bence geliştirmeye (upgrade etmeye) pek yatkın bir platform değil. Zaten 700-800 liraya çok iyi bir oyun PC'si çıkmaz, o paraya ancak bunu alabilirsiniz.

Bir de artık HD6850 eski bir kart. Orta seviyeyi 650ti ve HD7850 belirliyor. Şu anda 450 lira civarına 2GB HD7850 bulunabiliyor. (1GB yüksek çözünürlüklerde bu karta darboğaz yaratmış gözüktüğü kadarı ile.)
Şu ana kadar çıkarabileceğim en iyi sistem bu gibi geldi bana.Ekran kartı olmadanda çoğu oyunu orta ve üst seviyede oynandığına videolarla şahit oldum fakat ben sistemi aldıktan bir kaç ay sonrada HD 6670 alarak Crosfire yapmayı düşünüyorum çünkü bu işlemci ile uyumlu en yüksek Ekran kartı HD 6670 miş.
Eğer bu sistem dışında bu bütçeye sistem toplayabilirseniz önerilere açığım.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
İleride ekran kartı alınacak ise FM2 yerine AM3+ seçin platform olarak, cmldrs'nin de önerdiği gibi bir süre onboard ile idare edersiniz, sonra ekran kartını eklersiniz. HD 6670 ile yapılacak crossfire öyle çok etkileyici sonuçlar doğurmayacaktır. Ayrıca crossfire'ın kendine has birsürü problemi var, güç tüketimi, ani fps düşüşleri, driver'ların hep sonradan cf için optimize edilmesi gibi. Ben tercih etmezdim açıkçası.

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
Bence de crossfire olayından vaz geç, çıkardığı masrafa değecek bir fark yaratamıyor. O paraya ekran kartını güncellemek daha iyi.

MSI 880GMA-E35 880G Soket AM3+                             155 tl
http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=95187
AMD FX-Series 4100 Black Edition 3.6GHz Soket AM3+   243 tl
http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=91560
KINGSTON HyperX (KHX4GB1601) 4GB DDR3-1600MHz CL9   51 tl
http://www.eksenbilgisayar.com/urun/kingston-hyperx-khx4gb1601-4gb-ddr3-1600mhz-cl9-bellek.aspx
SEAGATE Barracuda (ST500DM002) 3.5" 500GB                142 tl
http://www.eksenbilgisayar.com/urun/seagate-barracuda--st500dm002--35-500gb-sata-6gbs-dahili-disk.aspx
AKASA Genesis AK-5004-P06 600W                                   150 tl
http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=91829

EKSEN BİLGİSAYAR                                            725 TL
AMD RYZEN 5 3600 - SNOWMAN T6 CPU COOLER
Asus TUF B450M-PLUS GAMİNG Usb3.2 M.2
Corsair Vengeance 16 GB 3000
Sapphire RX5500 XT 8GB
Kingston A2000 500gb M.2 2200-2000mb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler