Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 750-800 TL Bütçeye Oyun PC si toplayacağım.Yardımlarınızı Bekliyorum.  (Okunma sayısı 8924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Aynı konuyu diğer forumda da görünce espri yaptım, yoksa herkes bilgisi dahilinde yardımcı olmaya çalışıyor. O0
.......
Neeeee  :o
Başka forum haaa  :o
Sende mi cemalüs    :P

..............................

Bence önemli bir konuya işaret etmek isterim. gouranga aslında kısaca değinmiş. Sınırlı bütçelerde o işlemci şundan daha iyiymiş ten çok seçilen işlemcinin hedeflenen işleri ne ölçüde altından kalkabileceği ve şüphesiz sadece işlemci değil toplam bileşenlerin fiyatı ön plana çıkmalı.
Basit bir örnek olarak; sadece ofis programlarını kullanan bir iş için güncel en ucuz işlemci ile en pahalı ve rekorlar kıran işlemci arasında iş verimi ne kadar fark eder? Şüphesiz hiç fark etmez.
Hepimiz performans testlerine bakıyor ve kıyaslamalar yapıyoruz. Ama bazen öyle durumlar var ki sadece %3 - 5 fark var diye % 20 lik fiyat farkını görmüyoruz.
Üstelik performans testleri birçok durumda gerçek hayattan daha çok o program özelindeki sonucu gösteriyor.
İki işlemci de tüm işlerimizi gerçekten görebiliyor ise artık daha hızlı vs  olmasından çok Sistem özellikleri, kararlı çalışma, teknolojik ömür, ve fiyat bileşenlerine göre karar vermek daha akıllıca olacaktır.

Çevrimdışı orhan60

• Geçerken Uğradım
  • *
Neeeee  :o
Başka forum haaa  :o
Sende mi cemalüs    :P

..............................

Bence önemli bir konuya işaret etmek isterim. gouranga aslında kısaca değinmiş. Sınırlı bütçelerde o işlemci şundan daha iyiymiş ten çok seçilen işlemcinin hedeflenen işleri ne ölçüde altından kalkabileceği ve şüphesiz sadece işlemci değil toplam bileşenlerin fiyatı ön plana çıkmalı.
Basit bir örnek olarak; sadece ofis programlarını kullanan bir iş için güncel en ucuz işlemci ile en pahalı ve rekorlar kıran işlemci arasında iş verimi ne kadar fark eder? Şüphesiz hiç fark etmez.
Hepimiz performans testlerine bakıyor ve kıyaslamalar yapıyoruz. Ama bazen öyle durumlar var ki sadece %3 - 5 fark var diye % 20 lik fiyat farkını görmüyoruz.
Üstelik performans testleri birçok durumda gerçek hayattan daha çok o program özelindeki sonucu gösteriyor.
İki işlemci de tüm işlerimizi gerçekten görebiliyor ise artık daha hızlı vs  olmasından çok Sistem özellikleri, kararlı çalışma, teknolojik ömür, ve fiyat bileşenlerine göre karar vermek daha akıllıca olacaktır.
Haklısın Kardeşim bende mesela 3 tane fln sistem kurdum kafamda hep birşeylerle kıyasladım videolarda forumlarda :)
O sebeple güncel oyunları sorunsuz çalıştıran işimi görecek bir sistem alacağım :)

Çevrimdışı parka

• Sadık Üye
Verdiğin link te işlemci 400 TL den 360 a düşmüş sen 288 yazmışsın :)
Bahsettiğim  her  iki malzemenin fiyatı Hafta Sonu indirimli fiyat idi. Geç kalınca  eski  haline çıkartmışlardır.