Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: AMD Fx x6 6300 Asus r9 280 yeterli perfonması vermiyor  (Okunma sayısı 7121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı num4n1293

• Geçerken Uğradım
  • *
İyi günler benim büyük bir sorunum var bilgisiyarımı toplatma yaptım vatanda veya forumlarda olsun cok kişiye tanıştım bilgisiyarda rahatlıkla ultra high oynarsın dediler fakat   Saint Row 4 ve
assassin's creed black flag lowda oynuyorum bir çok oyun olsun çok kasmalar yaşıyorum driver yükle dediler düzelir dediler fakat herhangi bir faydasını görmedim yardımlarınızı bekliyorum :'(
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2015, 19:38:51 Gönderen: num4n1293 »

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
Ynt: AMD Fx x6 6300 Asus r9 280 yeterli perfonması vermiyor
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2015, 20:46:01 »
Sürücüyü en güncel sürüme yükseltin önce. Sürücü olmazsa performans alamazsınız. Ardından ekran kartınızı, işlemcinizi test etmek gerek. Isınma problemi mi var yoksa başka bir donanımsal problem mi?

AMD'nin en son çıkardığı sürücünün linkini verebilirim, işletim sisteminizi de söylerseniz. Sonra işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol ederiz.  Daha sonra da Heaven Unigine gibi test programları ile performansı.

Çevrimdışı num4n1293

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2015, 20:48:42 »
Ekran kartı driverlerini yükledim bugün  windows 7 64 bit işletim sistemim

Çevrimdışı afterx

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2015, 14:03:19 »
O sistemde kasılma yaşamaman gerekir.Sistem bileşenlerin özellikle ekran kartının özellikleri gayet iyi.Bahsettiğin oyunlardan Saints row 4 ü 1 gb kartla bile ultrada çalıştırdım.AC 4 ise zaman zaman kasılıyordu.3 GB 384 bit bir kart ile çatır çatır ultrada oynanır.Sisteminde tek eleştirebileceğim şey işlemci.İşlemcin çok iyi değil ama yeterli diyebilirim.Sana önerim kasayı aç.PSU ya bir bak belirtilen model yerine sahte başka bir psu takılmış olabilir.Ayrıca sistemi teste tabi tutup değerleri kontrol etmek lazım.Isılarıda kontrol etmek lazım.

Çevrimdışı num4n1293

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2015, 15:21:23 »
Sahte psu olamaz tahminim fakat bilgisiyarda şöyle sorun oluyordu bilgisiyarda oyun oynarken ekran birden mavi oluyordu bununla perfonmas düşüklügünün alakası olabilirmi cözebilicek arkadaş varmı :(

Çevrimdışı afterx

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2015, 15:26:17 »
Sahte psu olamaz tahminim fakat bilgisiyarda şöyle sorun oluyordu bilgisiyarda oyun oynarken ekran birden mavi oluyordu bununla perfonmas düşüklügünün alakası olabilirmi cözebilicek arkadaş varmı :(

başta performans düşüklüğünden bahsetmiştin.O yüzden psu ile alaka kurdum.

Eğer mavi ekran çıkıyor,ekran donup kalıyor ve reset atıyor ise aldığınız bilgisayarcıya baktırmanızı tavsiye ediyorum.Belli ki donanımsal bir sıkıntı var gibi.

Eğer test ile sistemi sınamak istersen.Bu linklerdeki programlarla deneyebilirsin.

http://www.hdtune.com/download.html

http://www.passmark.com/download/pt_download.htm

Passmark 8.0 kullan.

Ayrıca Başlatı aç ara kısımına Windows bellek tanılama" özelliği ile bellekleri tara.

« Son Düzenleme: 02 Ocak 2015, 15:47:14 Gönderen: afterx »

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2015, 15:44:33 »
Sırası ile gidelim. Öncelikle arama kısmına "Aygıt Yöneticisi" yazın ve açın. "Görüntü bağdaştırıcıları" kısmını da genişletin. Aygıt yöneticisinde yanında ünlem işareti vs. olan bir donanım var mı?

Eğer yoksa Denetim Masasından "AMD Catalyst Install Manager" ve varsa başka AMD/Ati sürücülerini kaldırın. Verdiğim linkteki 288 MB olan sürücüyü indirip kurun:

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows%207%20-%2064

Çevrimdışı num4n1293

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2015, 17:02:33 »
Aygıt yöneticisinde ünlem işareti v.s bir şey yok Asus r9 280 yazıyor Ve denetim masasında AMD Catalyst ınstall manager var

bilgisiyarın perfonmasını test edicegim afterx arkadaşımın dedigi gibi eger normal cıkarsa vatana götürücem

Çevrimdışı afterx

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #8 : 02 Ocak 2015, 17:28:24 »
Yalnız testleri uygulamadan önce imkanın varsa temiz bir format atmanı tavsiye edicem.Eğer virüs var ise oda mavi ekrana kaynak olabilir.

Bunlara ek olarak sistemdeki bileşenlerin doğru takıldığından emin olmak lazım.Kasa içi bağlantıları kontrol edin.Ekran kartını,kabloları falan bir çıkarıp tekrar sağlamca takın.Bunlar dışında denenecek birşey yok herhalde.Vakit kaybetmeden bilgisayarcıya götürün derim.O sistemde kolay kolay kasılma olmaz.

Çevrimdışı num4n1293

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Ocak 2015, 17:33:36 »
Genellikle sorun hard disk diyorlar vatandan toplattım acaba bilgisiyarı götürsem ilgilenirlermi