Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: AMD Fx x6 6300 Asus r9 280 yeterli perfonması vermiyor  (Okunma sayısı 7122 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı afterx

• Etkin Üye
  • **
Ynt: AMD Fx x6 6300 Asus r9 280 yeterli perfonması vermiyor
« Yanıtla #10 : 02 Ocak 2015, 17:35:42 »
Linkini verdiğim Htune programı ile bir tarat.(Quick scan işareti olmadan)
Ayrıca health sekmesini kontrol et ,sarı veya kırmızı ile belirtilen değer var mı?

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
« Yanıtla #11 : 02 Ocak 2015, 22:40:42 »
Sistemde en zayıf halka hdd gibi gözüküyor. Depolama amaçlı kullanılır aslında blue lar, o sisteme eklenmemesi gerekirdi. Ama yinde de dediğiniz sorunlara yol açmaz.

Ben ısıları kontrol etmenizi öneririm. HW monitör programı ile oyuınlarda ve normalde ısıların kaç dereceye ulaştığına bir bakalım.

PCyi test için önerilenlerin dışında performance test 8 i deneyebilirsiniz. Bütün sistemi zorlar  bu program.
AMD RYZEN 5 3600 - SNOWMAN T6 CPU COOLER
Asus TUF B450M-PLUS GAMİNG Usb3.2 M.2
Corsair Vengeance 16 GB 3000
Sapphire RX5500 XT 8GB
Kingston A2000 500gb M.2 2200-2000mb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler

Çevrimdışı Kadir340

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2015, 15:58:08 »
amd düşmanı değilim ama 8350 bile bazı oyunlarda anlık fps düşüşü yaşatıyor

GAREZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2015, 18:18:02 »
amd düşmanı değilim ama 8350 bile bazı oyunlarda anlık fps düşüşü yaşatıyor

o oyundan kaynaklanıyor intel ( core i7 ) en pahalı modelde bile oluyor mekanik disk kaynaklı olabilir... intel fanbotu olduğun ortada...  ;7/

Çevrimdışı Doq4c4n

• Sadık Üye
« Yanıtla #14 : 04 Nisan 2015, 18:30:06 »
o oyundan kaynaklanıyor intel ( core i7 ) en pahalı modelde bile oluyor mekanik disk kaynaklı olabilir... intel fanbotu olduğun ortada...  ;7/
8350 sahibiyim ve adam haklı, yapacak bişey yok. Bot olmaya gerek yok Intel'in daha iyi işlemciler ürettiğini söylemek için. Sana AMD fanbot'u diyor muyuz biz?

Soruna gelirsek, Windows 7 kullanıyorsan eğer AMD Core Unparking diye bi' arat google'da. İşine yarar belki.

GAREZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 04 Nisan 2015, 18:36:32 »
8350 sahibiyim ve adam haklı, yapacak bişey yok. Bot olmaya gerek yok Intel'in daha iyi işlemciler ürettiğini söylemek için. Sana AMD fanbot'u diyor muyuz biz?

Soruna gelirsek, Windows 7 kullanıyorsan eğer AMD Core Unparking diye bi' arat google'da. İşine yarar belki.

alakası yok MS doğru düzgün çalışan işletim sistemi yapamamış ki tüm işlemcilerde düzgün çalışsın... intellede aynı takılmalar var sanki sadece AMD'de takılma var diye yazıyorlar... + intel kalite olarak AMD'den iyi değil performans olarakta iyi değildir sadece göz boyama yazılımla kandırıyor...  ;7/

Çevrimdışı Doq4c4n

• Sadık Üye
« Yanıtla #16 : 04 Nisan 2015, 18:45:26 »
alakası yok MS doğru düzgün çalışan işletim sistemi yapamamış ki tüm işlemcilerde düzgün çalışsın... intellede aynı takılmalar var sanki sadece AMD'de takılma var diye yazıyorlar... + intel kalite olarak AMD'den iyi değil performans olarakta iyi değildir sadece göz boyama yazılımla kandırıyor...  ;7/
i7'lerin AMD'den performans olarak iyi olmaması güzel bir ayrıntıymış, sevindim bak.

Çevrimdışı Kadir340

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #17 : 04 Nisan 2015, 21:54:28 »
@GAREZ  alakası yok bilader amd düşmanı değilim dedim bende amd işlemci kullanıyorum.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
« Yanıtla #18 : 04 Nisan 2015, 23:21:39 »
AMD işlemci konusunda çok geride kaldı Intel'e göre. Ayrıca öyle bir iddia var ki AMD'nin tabutuna çiviyi çakabilir. Broadwell'den Skylake'e geçiş, Prescott'tan Conroe'ya geçiş kadar büyük olacak diye bir iddia var.

Eğer öyle olursa Sandy Bridge işlemcilerden beri değiştirmeye gerek yok dediğimiz işlemcileri hepimiz koşa koşa değiştiririz. Bu da AMD'nin sonu olur.

Bence yol yakınken ara ara spekülasyonu yapılan Samsung'un AMD'yi satın alması gerçekleşse herkes için daha hayırlı olacak.

GAREZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 05 Nisan 2015, 01:06:46 »
AMD işlemci konusunda çok geride kaldı Intel'e göre. Ayrıca öyle bir iddia var ki AMD'nin tabutuna çiviyi çakabilir. Broadwell'den Skylake'e geçiş, Prescott'tan Conroe'ya geçiş kadar büyük olacak diye bir iddia var.

Eğer öyle olursa Sandy Bridge işlemcilerden beri değiştirmeye gerek yok dediğimiz işlemcileri hepimiz koşa koşa değiştiririz. Bu da AMD'nin sonu olur.

Bence yol yakınken ara ara spekülasyonu yapılan Samsung'un AMD'yi satın alması gerçekleşse herkes için daha hayırlı olacak.

palavra... AMD asla Qualcom tarafından geçilemez çünkü AMD platform olarak farklı kulvarda INTEL gibi yolucu değil diye kazlar küçümsüyor ama yakında yolunan tüyleri bitecek... SAMSUNG satın alamaz ancak ortak olabilir...  O0 INTEL alan kazlar yakında kümesten kaçar... ^-^ Türkiye'de AMD işlemcili notebook bulmak sorun olmasa daha çok satardı... INTEL'in üreticileri tehditle AMD için ürün ürettirmemeye çalıştığı zamanları unutmayız... tekelci  INTEL tez zamanda batsada kurtulsak...  :P