Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: boot sorunu  (Okunma sayısı 1726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zonker

• Geçerken Uğradım
  • *
boot sorunu
« : 30 Haziran 2016, 19:44:23 »
Arkadaşlar laptop geçen gün oyun oynarken delirdi ben de tuşundan restart atıyım dedim,atış o atış packard bell ekranında baya bekledi sonra no bootable device hit any key dedi bastım boot manager geldi bir şey seçmem için ama hiç seçenek yoktu sonra tekrar baştan başlatmamı istedi başlattım.hdd mi yandı diye bios a girdim ama seri numarası modeli vs yazıyordu.ben de benzer bir sorun için tavsiye olarak sata mode'unu AHCI'den IDE'ye çevirini gördüm internette yaptım.automatic repair'e girdi 0xc0000185 hata sorununu verdi hdd'n yok yada ulaşamıyoruz tarzı bir şey diyordu.Bu ekranda da pek bir seçenek yoktu baştan başlattım bios ayarlarını resetledim.Yine no bootable device diyordu.sata mode u tekrar değiştirip o auto repaire tekrar sokmak istediysem de bir daha olmadı son olarak bios'u tekrar resetledim.microsoft'un sitesine konu açtığımda başka bilgisayardan usb'ye media creation tool kur boot managerden onu seçerek başlat dediler.kurdum usb'ye boot managerden da seçtim ancak o yine packard bell logosunun geldiği ekranda altta loading anlamına gelen küreler dönüyor dönüyor sonra siyah bir ekran geliyor bu ekranı bir gün boyunca beklettim ancak bir şey olmadı.Ne yapmalıyım arkadaşlar? Teşekkürler şimdiden.(Diğer usb bağlantılarını sökmüştüm,windows 10 yüklü bilgisayar)

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
Ynt: boot sorunu
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2016, 21:10:56 »
Windows 10'dan kaynaklı bir gıcıklık bu. Benzer bir şey benim de başıma geldi. HDD/SSD'yi söküp başka bir PC'de FAT32 olarak biçimlendirdim, sonra laptopa geri bağlayıp bildiğimiz gibi format atıp kurtuldum.

Size de tavsiyem diski çıkarıp masaüstü bir sistemde sağlık taraması yapmanız, disk sağlıklı ise direkt fat32 olarak hızlı şekilde biçimlendirmeniz. Daha sonra Windows 10'u bildiğiniz gibi geri yükleyin.

Çevrimdışı zonker

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2016, 21:27:15 »
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için,sdd/hdd'yi söksem biçimlendirmeyi başka bir laptopta yapabilir miyim?maalesef masaüstü bilgisayarım yok.Şimdi son çare media creation tool'u dvd'ye yazıyorum usb'den olmuyorsa diye eğer olmazsa dediğinizi yapmaya çalışacağım ya da garantiye yollayacağım.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2016, 23:13:54 »
Belki başka bilgisayara gerek kalmadan bir XP kurulum belleği hazırlayarak da halledebilirsiniz. Bir XP belleği hazırlayın Rufus benzeri bir yazılım ile. Ardından kuruluma başlayın normal olarak.

Diskteki bütün bölümleri silin, yeni bölümler ayırın. Yalnız XP ile ilk bölümü ayırırken boyut 30 GB'tan eksik olsun yoksa FAT32 olarak biçimlendiremezsiniz. İlk bölümü biçimlendirme işi bittikten sonra devam etmeye gerek yok, Win 10 kurulumuna geçin.

XP dememin sebebi, Win 8'den beridir aynı bellek kurtarma medyası gibi de işlev görüyor. Muhtemelen Win 10 belleği ile her başlattığınızda sistem kurtarma yapmaya çalışıyor diski bulamayınca başa sarıyor- kısır döngü gibi bir şey bu.

Çevrimdışı zonker

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2016, 01:47:39 »
Sanırım tahmin ettiğiniz gibi oluyor durmadan bir loopta dvd okuyucudan gelen sesler de çok ritmik.Xp'den yapmayı deneyeceğim teşekkürler.
 WinSetupFromUsb programıyla usb'ye xp setupı attım ama bilgisayar görmedi.bir de cd ile deneyeceğim.Legacy Bios'u seçince usb'yi gördü.Pek anlamadım.
 Windows XP setup ekranında hdd seçeneği yok sadece usb'ye windows kurabiliyorum :D çok komik ya
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2016, 03:17:21 Gönderen: zonker »

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2016, 13:46:40 »
Belki de disk gerçekten arızalanmıştır. Diski çıkarıp masaüstü bir sisteme ikinci disk olarak bağlamadan bir şey söylemek bu noktada zor. Diski başka laptopa da takabilirsiniz ama o laptop görse bile sağlamlığından emin olmak yine mümkün değil.

Diskin marka modeli ne?

Çevrimdışı zonker

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2016, 18:40:41 »
hocam hatırlamıyorum diskin marka modelini ama içini açacağıma servise göndereyim dedim çok teşekkürler uğraşınız için.

Çevrimdışı conficker

• Meraklı
  • **
« Yanıtla #7 : 14 Temmuz 2016, 00:35:42 »
mbr onarması ile açılırdı...
[