Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Ekran kararması sorunu  (Okunma sayısı 2830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı notfriendly

• Geçerken Uğradım
  • *
Ekran kararması sorunu
« : 17 Ağustos 2015, 15:48:28 »
LENOVO-Y50-70-15-6-in%C3%A7-Intel-Core-i7-4720HQ-16-GB-1-TB-8-GB-SSD-GeForce-GTX960M-4-GB-Windows-8-1-Notebook,103452,504927,2116473.html?langId=-14
Bağlantı veremediğim için linki kestim.

Bu bilgisayarı 10 gün evvel aldım. Harika bir bilgisayar ancak windows 8.1 kullanmayı beceremedim, windows 10a yükselttim. Bir süre sonra ekran kartı değiştirirken çıkardığı "dıt" sesini çıkarmaya başladı, sanırım sürekli onboard ekran kartına geçiş yapıyor diye düşündüm. Ancak sonra belirsiz aralıklarla saniyelik ekran kararmaları yaşadım, nvidia windows 10 sürücüsünü yükledim. Son 5 gündür herhangi bir sıkıntı yaşamazken bugün aynı şey tekrarlamaya başladı. Bu nedir, niye olur ve tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkür ederim.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: Ekran kararması sorunu
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2015, 16:30:03 »
Zor soru...
İşletim sistemi uyumsuzluğumu yoksa donanımsal bir soru mu anlamak kolay değil.
Sorunun işletim sistemi değişikliğinden gelmediğini tam olarak elemek için yeniden win8 e dönmenizi ve sorunu gözleminizi tavsiye ederim. Sorun devam ediyor ise acilen garantiye başvurun. Yoksa win10 için biraz daha beklemeniz gerekebilir.
Bu arada bu tür linkleri rahatlıkla verebilirsiniz.

Çevrimdışı notfriendly

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2015, 17:47:56 »
5 mesajdan az olduğu için giremedim linki, teşekkür ederim. Win 8.1 kurulu geldi ve yeniden kurulum yapmam için bir windows veya recovery yok elimde. Donanımsal bir problem olmamasını umuyorum, olmadı win 7 kurup deneyeceğim. :/

Edit: Recoveryi buldum. Go back to win 8.1 yazıyor. Bakalım deneyeyim.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2015, 20:25:11 »
Cihazınızın win 10 uyumlu olarak satılmadığını düşünürsek önce win 8.1 e geri dönmenizi ve bu şekilde denemenizi öneririm. Eğer sorununuz devam ediyorsa acilen servise gösterin. Aksi durumda ise win 10 a geçmek için acele etmeyin. Zira büyük bir bilgisayar markasının sürücü sorunları yaşayabileceğimiz için bu konuda acele etmememizi söyleyen bir haberi vardı.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici x3,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı notfriendly

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2015, 01:46:10 »
Win 8.1e geri döndüm. Gayet normal çalışırken biraz evvel aynı şeyi tekrar yaptı. Yarın servisini arayayım en iyisi. Sanırım 15 gün iade hakkım da var olmadı değişim talebinde bulunurum. Ben sebebinin bağlantı sorunu olabileceğini düşünüyorum, daha evvel böyle bir problem yaşamış olan ya da fikri olan biri dikkat etmem, ya da dikkat çekmem gereken bir şeyler söyleyebilir diye düşünüyorum hala.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2015, 03:20:55 »
Geri iade veya garantiden halletme sizin hakkınız ve bir an önce başvurun.
Geçmiş olsun :-\

Çevrimdışı conficker

• Meraklı
  • **
« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2015, 16:30:42 »
Cihazınızın win 10 uyumlu olarak satılmadığını düşünürsek önce win 8.1 e geri dönmenizi ve bu şekilde denemenizi öneririm. Eğer sorununuz devam ediyorsa acilen servise gösterin. Aksi durumda ise win 10 a geçmek için acele etmeyin. Zira büyük bir bilgisayar markasının sürücü sorunları yaşayabileceğimiz için bu konuda acele etmememizi söyleyen bir haberi vardı.
o marka sony vaio bu arkadaşın ki donanımsal sorun olabilir.
[