Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Ekran kartı sorunu  (Okunma sayısı 2119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dalawere

• Geçerken Uğradım
  • *
Ekran kartı sorunu
« : 25 Mayıs 2017, 16:39:25 »
Arkadaşlar notebook asus x550v modeline gtx950m ekran kartına sahibim. Oyun oynarken rastgele oyundan atıyor. Hangi oyun olduğu farketmiyor. Her zaman yapmıyor bunu . Masaüstüne atıyor, fan birden hızlanıyor ve hiç durmuyor. Sistem ekran kartını görmüyor. Nvidia denetim masası ekran kartınız yok diye hata veriyor. Aynı şekilde oyunlara da girilmiyor ekran kartı gözükmediği için. Bilgisayarı kapatıp açınca sorun düzeliyor fan sesi de gelmiyor. Fakat bu durumun yaşanmasını istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
Ynt: Ekran kartı sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2017, 19:52:29 »
Bence ilk olarak format atmayı deneyin. Sonrada en güncel sürücüleri yükleyerek deneyin. Sorun düzelmiyor ise servise götürmenizi öneririm.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2017, 23:34:52 »
Ekran kartı ısınınca yapıyor anladığım kadarı ile. Format ve sürücü güncellemesi yapın. Yine yapar ise bir temizlik ve daha iyi soğutma yapmayı deneyin.
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW

Çevrimdışı dalawere

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2017, 18:03:28 »
Açıkcası format atmak istemiyorum. Harddisk bayağı dolu. Dikkat ettiğim husus şu ; CSGO, LoL, FIFA 17, Rainbow Six Siege, PUBG gibi oyunlarda kapanmıyor oyunlar. Hepsinde de yüksek grafiklerle oynuyorum. Ama Fallout 4 ekran kartını zorluyor sanırım bir onda yaşıyorum bu sorunu. Eğer varsa sürücü güncellemesi yapacağım.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2017, 20:39:01 »
Tüm bilgisayarlar ama özellikle laptoplar da temizlik oldukça önemli. Ne kadar dikkatli olsak ve dıştan temizlesek bile toz  içeri mecbur giriyor. 
Kendiniz biliyorsanız ok, olmadı bilen bir yerde ekran kartı ve işlemci fanını temizletmenizi hararetle öneririm. Driver güncelleştirmesini de öneririm ama fiziki temizlik gerçekten faydalı.

Çevrimdışı dalawere

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2017, 12:24:58 »
Notebookum garantili. Açsam temizlesem garanti dışı kalır değil mi?

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2017, 17:12:10 »
Evet
Garantili ise servise götür derim. İyi bir konuşma ile aynı gün yaptırabilirsin
Tabii ki sorunu anlatırsın ve sanki fan sorunlu diye yorumda bulunursun. Bence yeni makineyi riske atma ve servise götür.