Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Ekrana görüntü gelmiyor  (Okunma sayısı 9944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iİchimore

• Geçerken Uğradım
  • *
Ynt: Ekrana görüntü gelmiyor
« Yanıtla #20 : 26 Kasım 2015, 10:26:41 »
Garanti diyemeyeceğim ama, geçen babamın anakartı görüntü vermedi. İşlemci ısınıyordu, başka anakart getirdim. İşlemci çalıştı, sorun anakartta çıktı.
Hata vermediğine göre benim tahminim anakart. İşlemcinin durduk yere bozulma ihtimali çok nadir.
bios güncellemeyi denedinmi ?
https://www.asus.com/Motherboards/M5A78LM_LX_V2/HelpDesk_Download/

Tesekkurler. Anakart siparisi verecegim bu hafta.
Ayrica sistem biosa girecek kadar ilerlemiyor muhtemelen. Yoksa bip sesi cikarirdi. Ilerlese bile ekrana goruntu gelmiyor.

benim vakada anakarttan hiç sinyal veya uyarı sinyali bile gelmiyor. TRık yok.
Tabiiki biosa da ulaşılamıyor. işlemci ısınıyor umarım sağlamdır.
Bir test olanağı için Kadıköyde 2. elcilere test ettitrceğim. Ama sanırım anakart gitti.
Alternatif olarak şu anakartı seçtim. (daha ucuza USB 3 süzler var ama işime gelmez)
http://www.vatanbilgisayar.com/msi-970a-g43-amd-970-sb950-am3-ddr3-2133mhzoc-sata-30-usb-30-anakart.html?OM.zn=category_top_sellers-21&OM.zpc=970A-G43
Usb 3 mutlaka alın derim. Geleceğin teknolojisi ve inanılmaz hızlara ulaşabiliyor O0

Highway abi teknobiyotik ve diğer sitelerde o anakart biraz daha ucuz http://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/msi-970a-g43-amd-970-am3-ddr3-sata3-usb3-atx-anakart.html  251tl

http://www.webdenal.com/msi-970a-g43_587686.html?utm_source=bilio&utm_medium=comparison&utm_campaign=bidding  238tl
Sagol neo...  O0
1. seçenekte USB sadece arka çıkışta, bu yereli degil ama  diğerinde kasa üzereine çıkış var ve bana uyar.

M5A97 R2.0 begendim bende. Fiyat biraz pahali ama yeni sisteme gecerken bunuda biraz zararla elden cikaririm.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #21 : 26 Kasım 2015, 14:30:51 »
Maalesef M5A97 R2.0  pyasada yok ya da ben bulamadım. Vatanda stokta yok yazıyor.
Fiyatıda uygun ama stokta olmayan malların hepsinin fiyatı çok düşük gözüküyor

Çevrimdışı STAN

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #22 : 26 Kasım 2015, 16:17:48 »
 msi al.

Çevrimdışı iİchimore

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #23 : 27 Kasım 2015, 22:29:45 »
msi al.
ozel bir sebebi var mi ?

Maalesef M5A97 R2.0  pyasada yok ya da ben bulamadım. Vatanda stokta yok yazıyor.
Fiyatıda uygun ama stokta olmayan malların hepsinin fiyatı çok düşük gözüküyor
Hocam ikinci el bakin bana kalirsa. Cok daha ucuza anakartlar bulabilirsiniz daha kaliteli.

Çevrimdışı STAN

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #24 : 27 Kasım 2015, 23:32:36 »
bu mesajı başka bir forumdan ekliyorum. ne kadar doğru bişy bu emin değilim. kendimde asus kullanıcısıyım.

{alt}

Çevrimdışı iİchimore

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #25 : 28 Kasım 2015, 20:15:39 »
bu mesajı başka bir forumdan ekliyorum. ne kadar doğru bişy bu emin değilim. kendimde asus kullanıcısıyım.

{alt}

r7 onboardli anakart ? var mi boyle bir sey ?

Çevrimdışı STAN

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #26 : 28 Kasım 2015, 21:36:05 »
Bu mesaj ve sizin kOnu aklııma geldi ekleyeyim dedim.Detaya gelirsek incelemedim, yazanı da tanımıyorum.
Bu ddöngüde msi anakart + amd apu işlemci düşünülebilir  ^-^

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #27 : 28 Kasım 2015, 23:06:33 »
Bende yıllardır Asus anakart kullanıyorum. Hiç bir zaman sorun yaşamadım. Bende bunu söyleyebilirim.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici x3,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #28 : 28 Kasım 2015, 23:22:57 »
Hemen tüm markalar nerede ise milyar dolar seviyesinde yatırımların ürünü. Hepsi bu sektörün baş oyuncuları. Markadan değil ama model ve bazı serilerin yaşattığı olumsuzluklardan bahsetmek daha doğru.
Asusla sorun bende yaşadım 2 kere. Ama MSI ile de yaşadım. Bigabayte ve hemen her marka ile sorunlar yaşayan arkadaşlar forumlarda boy gösterdi.
Yaşanılan sorunların markalar değil ama ürünler olduğunu düşünüyorum.
Birazda hele Türkiye de şans...  Önemli olan markanın ülkemizdeki teknik servislerinin yaklaşımı.

Çevrimdışı iİchimore

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #29 : 29 Kasım 2015, 00:13:46 »
Bu mesaj ve sizin kOnu aklııma geldi ekleyeyim dedim.Detaya gelirsek incelemedim, yazanı da tanımıyorum. Bu ddöngüde msi anakart + amd apu işlemci düşünülebilir  ^-^

MSI her zaman güzel çözümler sunuyor. anakartlarda gaming 5 çok popüler. msi gaming ekran kartları ise strix soğutmalı asus çözümünden çok daha ucuz piyasada.

Bende yıllardır Asus anakart kullanıyorum. Hiç bir zaman sorun yaşamadım. Bende bunu söyleyebilirim. 
Hemen tüm markalar nerede ise milyar dolar seviyesinde yatırımların ürünü. Hepsi bu sektörün baş oyuncuları. Markadan değil ama model ve bazı serilerin yaşattığı olumsuzluklardan bahsetmek daha doğru. Asusla sorun bende yaşadım 2 kere. Ama MSI ile de yaşadım. Bigabayte ve hemen her marka ile sorunlar yaşayan arkadaşlar forumlarda boy gösterdi. Yaşanılan sorunların markalar değil ama ürünler olduğunu düşünüyorum. Birazda hele Türkiye de şans...  Önemli olan markanın ülkemizdeki teknik servislerinin yaklaşımı.

Açıkçası benim elimdeki kart piyasadaki en ucuz karttı :) , 87 TL'ye almıştım 2013 de. Muhtemelen bir MPOWER serisinden anakart olsa bu sorunu yaşamayacaktı. Demek istediğim birazda modelin kalitesiylede alakalı bu durum.