Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Farklı mavi ekranlar alıyorum.  (Okunma sayısı 20292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
Ynt: Farklı mavi ekranlar alıyorum.
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2019, 22:45:09 »
Açıkçası ram alırken Ecc yada değil diye hiç düşünmedim. Standart bir bilgisayarda bunun çok büyük bir önemi olmayacaktır. Hatta anakartların bu ayarına bile hiç bakmadım. Olduğu gibi takıp kullandım.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici x3,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #11 : 16 Mart 2019, 02:57:21 »
Sanırım sorunu buldum ilk aklıma gelen doğruşmuş ama teşhis için yanlış araç kullanıp hem sizi hem kendimi uğraştırmışım. Sorun ram'de test için windows bellek tanılama aracını kullanmıştım. Memtest aracı ile 24 saat taratıp bakayım dedim, windows kısa sürüyo kıllandırmaya başladı bir türlü sorunu bulamayınca. 24 saate gerek kalmadı 20 dk bile sürmeden hata çıktı. Ramleri çıkarıp tek tek denedim buldum sonunda hatalı rami. Şimdi başka bir konuda yardımınıza ihtiyacım var 2 seneden sonraki garantiye disbiribitör bakmıyor sanırsam genelde. Göndersem para iadesi çıkacak ama ben para iadesi istemiyorum ram değişimi istiyorum. Rma falan açmak lazımmış gskille ama süreç nasıl işliyor hiçbir fikrim yok ön bilgi alayım sonra açarım bu rma şeysini dedim.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #12 : 17 Mart 2019, 13:56:34 »
Ramlerinizin faturasını ve garanti belgesini bulun. Kaç yıl garantisi olduğunu orada yazıyordur. Genelde 2 sene garantisi olur. Bu süre bitince garanti dışı kalırlar. Size önerim eğer garantisi bitmediyse aldığınız yere götürün. Öncelikli olarak ürün değişimi yapacaklardır.
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #13 : 17 Mart 2019, 15:03:30 »
Sözde ömür boyu garantili vektron hafta sonu garanti sorgu sunucusunu kapatıyor sanırsam. Nerden aldığımı bulup ona göre iletişime geçicem iki farklı yerden aldım da hangisi hangisi bilmiyorum. Gerçi değişen birşey olmayacak hepsiburadayı, sanalmarketimi kontrol ettim ürün ellerinde yok türkiyedeki online alışveriş sitelerinin hiçbirinde yok hatta, ben bulamadım en azından. Sonuç olarak vektronun yardımcı olacağını sanmıyorum ama pazartesi soracağım para iadesi istemiyorum ram'i değişin gskill ile görüşerek mümkünse diyeceğim. Onlar 2 seneden sonra yasal zorunluluk yok diye başından savarsalar diye b planı hazırlamak amaçlı buraya yazayım dedim. Nette baktım 2 seneden sonra disbiribitör bakmaz direk üretici ile iletişim kurmazın lazım falan yazıyordu. Henüz ram'i garantiye göndermedim yarın kendileriyle görüşeceğim gönder arıza varsa değişiriz derseler göndereceğim. Yardımcı olmazsalar rma işini nasıl yapmam gerekiyor. formu doldurduktan sonra adres falan mı çıkıyor kargo işi nasıl onlar mı ödeyecek bu konular hakkında ve süreç hakkında türkçe bir şey bulamadım da. Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
« Yanıtla #14 : 17 Mart 2019, 23:11:49 »
Varsa ürünün garanti belgesini bulup bakın. Kaç yıl garantili orada yazan geçerlidir. Yada yetkili servise soracaksınız.
Türkiye de garanti süreleri sınırlı, garanti bitti ise üretici firmaya göndermeniz gerekiyor. Ama bu sürecin nasıl işlediği ile bir bilgim yok. Eğer kargo ücretini siz ödüyorsanız, yeni ram almak daha ucuza gelebilir, en azından garantisi olacaktır.
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #15 : 18 Mart 2019, 19:12:26 »
Ellerinde aynı model ram olmayabilir. Bu normaldir. Yerine muhtemelen aynı özelliklerde yada daha yüksek hızda çalışan bir ram vereceklerdir. Ömür boyu garantiyi üretici firma verir. Eğer üretici firmanın bir ofisi ülkemizde var ise garantiyi burada kullanabilirsiniz. Diğer türlü ürünü yurtdışına kargo ile sizin yollamanız gerekecek. Bu da kargo ücreti size ait olacaksa pahalıya gelir.
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #16 : 21 Mart 2019, 12:47:32 »
Gskill'in ofisi var mı? Adını yazınca vektron çıkıyor Vektron'a gönderdim. Yok elimizde var mı göremiyoruz ürünü gönderin biz inceleyelim varsa değişiriz falan çektiler. Ellerinde yoksa onlar benim adıma üreticiye gönderir inş. Gskill'de vekron'da illa kit olarak incelememiz lazım falan demeyi biliyorlar stabilite açısından madem öyle ellerinde yoksa üretici ile görüşsünler üretici göndersin elinde varsa. Aynı kitten elimede bir tane daha var bebaber kullandığım yok anakart gönderilen ram'i beyenmedi yok beraber çalışmıyorlar falan sıkıntısı çekmeyeyim sonra.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #17 : 22 Mart 2019, 15:54:55 »
Tabiki yok. En azından benim bildiğim kadarıyla yok. Kit olarak satın aldıysanız o şekilde göndermeniz lazım.
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,