Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Genel pnp olmayan monitör sorunundan sonra ses gitti  (Okunma sayısı 1154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: Genel pnp olmayan monitör sorunundan sonra ses gitti
« Yanıtla #20 : 05 Eylül 2017, 13:15:10 »
Belki basitçe onarılabilinir.  2 monitör birden kullanmak bazı uygulamalarda çok enteresan faydalar getirebiliyor.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #21 : 05 Eylül 2017, 23:09:46 »
 "bu problemin oluş sebebine dair aynı anda ekran kartının 2 3 farklı çıkışından görüntü alanların başına geldiği anlatılmış."

Ben de aynı anda 3 ekran bağlı kullanıyorum. Şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım. Acaba diyorum bir şekilde Nvidia Denetim Masasından Digital Ses Ayarı kapalıya alınmış olabilir mi ?

http://prntscr.com/ghirsp

Resimde bende Sesi kapat yazan yere tıkladığımda ilgili monitör görünüyor.

http://prntscr.com/ghisgw

Diğer bir ihtimal de Aygıt yöneticindeki Ses, video ve oyun denetleyicisindeki NVIDIA High Definition Audio aygıtının çalışmıyor yada sürücüsünün yüklü olmaması.

Bunları da kontrol etmeni öneririm.

Bu arada highwayE6 açıklaman için teşekkür ederim. Yeni bir şey daha öğrenmiş oldum.  :)
Asus Sabertooth Z170s, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon Fatality Pro,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 2 TB x1,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı advacatous

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #22 : 06 Eylül 2017, 13:13:33 »
şu anki bağlantıda hdmi ile bağlıyım gözüken ekran görüntüsünü atıyorum. amd kart için öyle bir panel var mı ben bilmiyorum. relive denen ekstra bir kurulumu yapmadım ama o şekil bir menü bulamadım.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #23 : 06 Eylül 2017, 13:37:30 »
Birkaç şey daha farklı olmalı. Örneğin
- 5 tane digital ses var en sağda Bu en fazla HDMI çıkışı kadar olmalı. Aynı şeyler belki ama tekrarlı olması bazı eski driverlerin tam kaldırılmamasına işaret olabilir. Güvenli modda sürücüler tam olarak kaldırılmalı. Normal kaldırmalar işe yaramayabilir.
- GPU ölçekleme kapalı durumda Belkide tamda açık olmalı Full HD ye geçemiyor olabilir.
- Başta acaba monitor kablo veya soket hatası mı diye düşünmeme rağmen şimdi sadece ayar sorunu olabileceğini düşünmeye başladım. Her ne kadar format atmış olsanız bile yeniden kurar iken hatalı bir sürücü (ekranı çalıştırmaya yeterli ama bu sorunlara yol açan) yüklenip baskın kalıyor ve sonradan tam sürücüyü yükleseniz bile ilk yüklediğiniz baskın kalıyor olabilir. En eski çalışan sürücüyü (muhtemelen CD ile gelen) denemenizi formatla beraber denemenizi öneririm.
Maalesef bu konuştuklarımız çok zaman alan zorluca işler. Boş vaktiniz olur ise deneyin son bir defa.

Çevrimdışı advacatous

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #24 : 06 Eylül 2017, 14:01:38 »
yazdıklarınızı deneyeceğim. dün akşam 1 format daha attım. bu formatlar hep temiz kurulum şeklinde. baya bir zaman oluyor linkini vereceğim sitedeki programı yazan arkadaşı facebooktan buldum irtibat kurdum derdimi anlattım ingilizce. monitörün edid dosyası zarar görmüş yoğunum ama kendin yapabilirsin yazmıştı bana onun da linkini bırakayım buraya bunu da deneyeceğim müsaitken :)

http://www.komeil.com/blog/fix-edid-monitor-no-signal-dvi

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
« Yanıtla #25 : 06 Eylül 2017, 20:13:28 »
Konuya genel olarak okumaya çalıştım sorun ses kartı ise; bir pci dan çalışan ses kartı sorunu çözmez mi? Kaçırdığım nokta yoktur umarım cevabı yazarken.
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW