Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: HP Pavilion g6-2212et'nin harici ekran kartını kullanmasını nasıl sağlarım?  (Okunma sayısı 3407 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *

Merhaba yakınım solidwork kullanıyor. Bilgisayardan pek anlamadığı için bir bakmamı, performansının kötü olduğunu düzelmezse değişmek istedigini söyledi. Teamviewer ile baktım pc içindeki amd 7670 ekran kartını kullanmıyor anladığım kadarıyla işlemci içindeki intel ekran kartını kullanıyor. Bu sorunu nasıl giderebilirim?

Uygalamaya sağ tıkayıp şu gpu ile çalış seçeneği yok sanırım o seçenek nvidia ile geliyor yanlışsam düzeltin.

Yeni windows görev yöneticisini ile gelen gpu kullanım yükü menüsü yok sanırım bu da ekran kartı sürücüsü desteklemiyor bu konuda bilgisi olan varsa cehaletimi gidersin :)

Solid ile gpu-z programını birlikte açtım. Soliddeki projeyi kurcalarken gpu-z'den yük girme grafiğine baktım intel yüke giriyor ama ne hikmetse amd hep %0'daydı sorunun amd ekran kartının devreye girmemesine bağladım ama sebebini çözemedim.

Amd'nin kurulu olan sürücüsü stabil olan son sürümdü(Eski arayüzlü Catalyst). Switchable Graphics yoktu. Eski ekran kartları için betada bıraktıkları Crimson'u indirdim. Switchable Graphics çıktı ordan Solidi yüksek performans seçtim ama değişen bir şey olmadı. Aygıt yönetisinde gpu'lara dair ünlem yok. Sorun ne anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekleme:
Aklıma gelmişken ekleme yapayım pc'ye bağlanıp baktığımda Güç planını seç ekranında Sadece dengeli var başka hiçbir seçenek yoktu. Diğer seçenekleri eklemeyi buldum becerem  yüksek performans yada nihai performans seçeneklerini ekleyip değişen birşey olursa sonucu bildiririm.

Bir çözüm bulamazsam cumartesi, pazar gidip pc'ye format atmayı deneyeceğim. Bios'dan intel'i kapatmak mümkün mü? Varsa en kral çözüm inteli bios'dan kapatmak. Laptobun sahibi bataryayı bile çıkarıp sürekli fişte kullandığından onun için değişen bir şey olmayacak batarya az gitti durumu yok onun için. Üstelik sorunu giderdikten sonra pc'nin performansından memnun kalırsa boşuna laptop almaktan kurtulacak intel devrede olsun az yaksın umrunda olmaz. Önemli olan saf performans
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2019, 02:58:39 Gönderen: went-item »

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Bende de HP pavilion 7 kullanıyorum ve bende default olarak harici ekran kartını kullan seçeneğini kullanamadım.
Ancak önceden seçilmiş bazı programları Nvidia menüsünden seçerek örneğin adobe premieri eklediğimde program harici kart üzerinden çalışıyor.
Ayrıca  harici ekran kullanırken bir şekilde harici ekran kartı kullanılabiliniyor.

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
Bende de HP pavilion 7 kullanıyorum ve bende default olarak harici ekran kartını kullan seçeneğini kullanamadım.
Ancak önceden seçilmiş bazı programları Nvidia menüsünden seçerek örneğin adobe premieri eklediğimde program harici kart üzerinden çalışıyor.
Ayrıca  harici ekran kullanırken bir şekilde harici ekran kartı kullanılabiliniyor.
Senin ekran kartı nvidia en güzel rahatlık orda :) Çok uzun zamandır laptopda amd denk gelmiyorum. Nvidia kullanan bütün arkadaşlarımda programa sağ tıklayıp ekran kartı seçimi bile yapabiliyor.Bunun anlamadığım bir sorunu var kanımca yoksa amd'nin kontrol panelinden solidwork için yüksek performas falan seçtim ama değişen bir şey olmadı.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
Bende monster marka notebook var. Nvidia ayarlarından programları seçerek harici ekran kartı ile çalışmasını sağlayabiliyorum. Amd ekran kartı olan cihazlarda bu nasıl yapılıyor bilgim yok.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
İşletim sistemi nedir? Windows 10 ise Ayarlar'ın altında bunun için seçenek var.

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
Windows 10. Ayarlar nerde hiç çift gpu'lu sistem kullanmadığımdan aşina değilim de.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
{alt}
Windows 10 arama yerine tırnaksız "Grafik Ayarları" yazın, bu ekran gelecek. Orada uygulamalara tek tek hangi GPU'yu kullanabileceklerini atayabilirsiniz. O ekranda AMD ve Intel Dahili ayrı ayrı gözüküyorsa ve bu performans sorununuzu çözüyor ise böyle idare edin. Biraz eski bir bilgisayar olduğundan muhtemelen Windows 10'dan dolayı sürücü problemi yaşıyorsunuz. Belki de o bilgisayarı Win 7 ile kullanmak daha iyi olur.

Burada Step 2'dan aşağısı da adım adım nasıl atanacağı GPU'nun:

https://www.digitalcitizen.life/set-which-video-cards-are-used-apps-games-windows-10

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
{alt}
Windows 10 arama yerine tırnaksız "Grafik Ayarları" yazın, bu ekran gelecek. Orada uygulamalara tek tek hangi GPU'yu kullanabileceklerini atayabilirsiniz. O ekranda AMD ve Intel Dahili ayrı ayrı gözüküyorsa ve bu performans sorununuzu çözüyor ise böyle idare edin. Biraz eski bir bilgisayar olduğundan muhtemelen Windows 10'dan dolayı sürücü problemi yaşıyorsunuz. Belki de o bilgisayarı Win 7 ile kullanmak daha iyi olur.

Burada Step 2'dan aşağısı da adım adım nasıl atanacağı GPU'nun:

https://www.digitalcitizen.life/set-which-video-cards-are-used-apps-games-windows-10
Denedim değişen birşey olmadı. Bu arada oyun kurup baktım oyunda amd devreye giriyor ama autocad ile solidworksde intel çalışıyor haliyde proje komplexleştikçe performans pek tatmin edici olmuyor. Elimde 7 yoktu onu bilemem ama 8.1 kurup solidworks 19 yerine 18 kurdum değişen birşey olmadı :( Quadrolar çok pahalı alırsa 1050ti bir sistem toplar kanımca onunda içinde intel ve intel gpu'u olacağından ondada bu sıkıntı olmasasını nasıl sağlayacak bilmiyorum :(