Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Kulaklık Sorunu  (Okunma sayısı 2045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AliKemal11

• Yeni Üye
  • *
Kulaklık Sorunu
« : 09 Mayıs 2016, 18:34:31 »
Selamlar , eski Pc'de kulaklığı taktığımda kulaklık olarak algılıyordu.Başka türlüsünde ses kalitesi ve seviyesi düşüyordu kulaklıklığı seçmediğimde.
Msi z170a m3 anakart aldım yükledim ses sürücülerini kendi sitesinden , kulaklığı taktım hoparlör olarak görüyor , dolayısıyla ses verimsiz geliyor.
Hiçbir yerde de kulaklık seçeneği göremedim , zaten fazla bir seçenekte yok.
Ayrıca Nahimic nedir , nasıl aktif edebilirim vs . bu konularda yardımcı olabilirmisiniz ?

{alt}

{alt}
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2016, 18:45:12 Gönderen: AliKemal11 »

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: Kulaklık Sorunu
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2016, 20:38:32 »
Aktif ise kasanın ön tarafındaki kulaklık çıkışına bağlayın.
Nahimiç için Cd sinden sürücüsünü / programını yüklemeniz gerekiyor. Anca ses anlamında bence bir getirisi yok.

Çevrimdışı AliKemal11

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2016, 20:44:59 »
Aktif ise kasanın ön tarafındaki kulaklık çıkışına bağlayın.
Nahimiç için Cd sinden sürücüsünü / programını yüklemeniz gerekiyor. Anca ses anlamında bence bir getirisi yok.

Cevap için teşekkürler , ön paneli anakarta bağlamamıştım bağlayıp deniyeceğim.Nahimic'inmi getirisi yok , yoksa benim bahsettiğim mevzunun mu ?

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2016, 16:53:57 »
Driverlardan dolayı bir çok sorun çıkartabiliyor ses kartı. Driverın eski yeni bütün driverları dene bir mutlaka çalışacaktır. Ses ayarlarında jakı gösteren resmin üzerine gelip sağ tuş ile görev atanabiliyor bazı anakartlarda, bir deneyin.
Noral driverın yanında ek ses driverları olabiliyor, mesela dts, nahimic vb. Hem kurup hem kaldırıp denemeniz lazım.
AMD RYZEN 5 3600 - SNOWMAN T6 CPU COOLER
Asus TUF B450M-PLUS GAMİNG Usb3.2 M.2
Corsair Vengeance 16 GB 3000
Sapphire RX5500 XT 8GB
Kingston A2000 500gb M.2 2200-2000mb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler

Çevrimdışı AliKemal11

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2016, 18:51:21 »
Driverlardan dolayı bir çok sorun çıkartabiliyor ses kartı. Driverın eski yeni bütün driverları dene bir mutlaka çalışacaktır. Ses ayarlarında jakı gösteren resmin üzerine gelip sağ tuş ile görev atanabiliyor bazı anakartlarda, bir deneyin.
Noral driverın yanında ek ses driverları olabiliyor, mesela dts, nahimic vb. Hem kurup hem kaldırıp denemeniz lazım.

Teşekkür ederim , Nahimic çalıştı anakart Dvd'sinden yükleyince , sitesine koydukları driverda sorun var sanırım.Nahimic olayı boş bir şey değimiş onu anladım cidden güzel.
Kulaklık olarak gösterme işini henüz yapamadım , kurcalamaya devam iyi forumlar teşekkürler yinede