Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Mavi Ekran  (Okunma sayısı 3893 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: Mavi Ekran
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2015, 02:22:37 »
Hemen her parça değişmiş. Değişen parçaların sorunsuz olduğunu düşünür isek (hala ekran kartının bir ihtimal az da sorunlu olma olasılığı var) geriye kalanlar...
- İşlemci. Çok ısınmaması tam sağlıklı olmasını ispat etmez. Komut setlerinde bir hata olabilir.
- Ram eb fazla mavi ekran nedenlerinden biridir. Olası en az RAM ile deneyin
- Kullandığınız elektrik tesisatı (her ne kadar bilgisayarcı da da aynı sorunu yaşamışsınız) sorunlu olabilir.
- Mutlaka uzay montajla sistemi deneyin derim. Anakartın  kasaya montajı önemli, belkide kasa anakart bağlantısı elektriksel bir soruna yol açıyordur.
- HDD (ben 3. yenide huzura kavuştuğumu hatırlıyorum - hernekadar sorun mavi ekran değil ama kilitlenme idi)
- Ses kartı vb diğer elemanların birbirleri ile çakışması. Bunu da kontrol etmenizi öneririm. Eski dönemlerde birçok kez özellikle ses kartı ( o zamanlar harici kartlar idi genellikle) çakışma (conflit) nedeniyle bu tür sorunlara yol açardı.
Maalesef olası en zor sorunlardan birini yaşıyorsunuz çünkü sorun maalesef tanımlanamıyor.

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı Ashaman

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2015, 12:41:56 »
Geceden beri artık görüntü alamıyorum. En iyisi ben servise vereyim yardımlarınız için teşekkürler

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2015, 14:40:39 »
Servisin bakması iyi fikir.
Geçmiş olsun, kolay gelsin

Çevrimdışı Ashaman

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #13 : 09 Eylül 2015, 01:30:25 »
Arkadaşlar merak eden varsa işlemcimde sorun varmış. Sıkıntı ondan kaynaklıyormuş. İşlemciyi ve anakartı değiştirdim sorunum çözüldü gibi duruyor. Fakat yine ısılar 75 derecelerde biostan fanları sürekli %100 hıza çeksem bir sorun olur mu?

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #14 : 09 Eylül 2015, 14:20:19 »
Biraz pahalıya patlasa bile sorunun bittiğine sevindim  O0
Geçmiş olsun.
75 derece eğer işlemci yükte ise gayet normal herhangi bir şey yapmana gerek yok derim.