Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Sistem Önerileri  (Okunma sayısı 1874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mcshadojr

• Geçerken Uğradım
  • *
Sistem Önerileri
« : 18 Ocak 2014, 16:31:37 »
Özelliklerimi verdim her oyunda kasıyor ne yapmalıyım sizce? ekran kartını yeni aldım bütün oyunlarda kasıyor ( küçük oyunlarda bile ) driver felan herşey yüklü

Çevrimdışı kenya

• Forum Genel Müdürü
Ynt: Sistem Önerileri
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2014, 16:37:15 »
Son dönem donanım konusunu çok takip etmesem de bir iki konuya değineyim.

Bir kere sistem RAM belleği çok düşük, en az 2 katına (mümkünse daha fazla) yükseltmelisin.

Windows XP güncel Direct X versiyonlarını desteklemez, o yüzden en azından Windows 7 kullanmanda fayda var.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2014, 16:53:40 »
Donanımlar hakkında yorum yapmak gerekirse:

-İşlemci çok iyi bir işlemci sayılmaz, aslına bakarsanız 7-8 sene evvele ait o işlemci. Modern oyunlar için oldukça yetersiz. 2007 sonrası çıkmış herhangi bir oyunda kasılmalara neden olacaktır.

-Ram miktarı oldukça yetersiz. En az 2GB olmalı. 4 GB ise yeterli miktar.

-Ekran kartı bir oyuncu için giriş seviyesi sayılabilecek bir kart.

Demek istediğim eğer yeni oyunlardan bahsediyorsak sistem yetersiz, ekran kartını yeni almış olabilirsiniz ama giriş seviyesi bir ekran kartı tüm sorunları çözmeyecektir. Bu yüzden sormak istiyorum tam olarak hangi oyunlardan bahsediyoruz?

Diğer bir ihtimal de işlemcinin aşırı ısınması olabilir. Herhalde tarihin en çok ısınan işlemcileriydi Pentium 4 ve Pentium D'ler. HW monitör programını indirip kurun, program açık haldeyken bir süre oyun oynayıp ardından görüntüsünü buraya atın bir yorum yapalım.

Çevrimdışı mcshadojr

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2014, 18:35:31 »
Yorumlarınız için teşekkür ederim ben x2 2 gb ram almayı düşünüyorum fps'yi etkiler değil mi ? League of legends oynamak istiyorum fakat en düşük ayarlarda bile 20 fps olmuyor.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2014, 06:57:21 »
Bahsettiğiniz oyunun sistem gereksinimleri şunlar:

Minimum:
2 GHz processor
1 GB RAM (Windows Vista and 7 users will want 2 GB of RAM or more)
2 GB available hard disk space
Shader version 2.0 capable video card
Support for DirectX v9.0c or better

Önerilen:
3 GHz processor
2 GB of RAM (Windows Vista and 7 users will want 4 GB of RAM or more)
6 GB available hard disk space
GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM))
Support for DirectX v9.0c or better.

Şu halde önerilen'den düşük olan tek bileşeniniz ram. 2*2 GB'ın faydası olacaktır.

Yalnız sıcaklık uyarımı gözardı etmeyin. Sonuçta minimum gereksinimleri sağlıyor sisteminiz. 20 FPS'e düşmemesi lazım düşük ayarlarda.