Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Sistem Sorunu (YARDIM!!!)  (Okunma sayısı 18276 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
Ynt: Sistem Sorunu (YARDIM!!!)
« Yanıtla #10 : 01 Şubat 2018, 10:35:37 »
Geçen gün bilgisayarcıyla konuştum, ekran kartının ve anakart uyumsuzluğu var dedi.Ekran kartı başka bilgisayarda çalışıyor ancak başka ekran kartıda benim bilgisayarımda sorunsuz çalışıyormuş.Böylece psu,anakart ve ekran kartı sağlam gibi gözüküyor ancak ekran kartı anakart uyumsuzluğu var dediler.Onlarda anlamamış ya ekran kartı yada anakart değiştir dediler.İkisi arasında uyumsuzluk var dediler.Sizce bu olabilir mi? Tek ihtimal ekran kartım PCI-Express 3.0 olması ama anakartımın PCI-Express 2.0 olması yüzünden olabileceği.Gerçi bilgisayarı 4,5 sene sorunsuz kullandım ama.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #11 : 01 Şubat 2018, 12:37:32 »
Burada da bilgisayarcılar ile konuşuyorsunuz  :) Görmek ve denemek anlamında servise götürmekten bahsetmiştik.
Bilgisayarınız o kart ile 4 - 5 yıl çalışmış. Kanımca bir şeyler değişmiş ki çalışmıyor.
Sonuç olarak bilgisayarlar da eskir. Son sözüm bios pilini kontrol edin ve bazı değişiklikler yapmaya hazırlanın.

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2018, 12:45:09 »
Burada da bilgisayarcılar ile konuşuyorsunuz  :) Görmek ve denemek anlamında servise götürmekten bahsetmiştik.
Bilgisayarınız o kart ile 4 - 5 yıl çalışmış. Kanımca bir şeyler değişmiş ki çalışmıyor.
Sonuç olarak bilgisayarlar da eskir. Son sözüm bios pilini kontrol edin ve bazı değişiklikler yapmaya hazırlanın.
Servis derken, yani benim muhattap olduğum parçaları aldığım bilgisayarcı, o da teknik servise göndermiyor bildiğim kadarıyla.Zaten her parçanın garanti süresi geçti.Aldığım bilgisayarcı hariç nereye gönderilir bilmiyorum.Bazı değişiklikler derken hangi parça?

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #13 : 01 Şubat 2018, 12:58:22 »
Buradan tek gözü kapatıp şudur demek çok zor. Anakart desek işe işlemci ram girecek, ekran kartı desek yenizi çalışır mı ne malum? 
Bütçe kısıtlı ise başka 2. el bir kartı deneyerek alma fırsatına bakın.
Bütçeniz uygun ise belkide yeni bir sistem zamanı geldi. Ama doların fiyatı filan az para değil  :(

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #14 : 01 Şubat 2018, 13:03:51 »
Buradan tek gözü kapatıp şudur demek çok zor. Anakart desek işe işlemci ram girecek, ekran kartı desek yenizi çalışır mı ne malum? 
Bütçe kısıtlı ise başka 2. el bir kartı deneyerek alma fırsatına bakın.
Bütçeniz uygun ise belkide yeni bir sistem zamanı geldi. Ama doların fiyatı filan az para değil  :(
Şahsen düşüncem yeni bir anakart almak.Şu an kullandığımla aynı ayarda.İkinci el bir ekran kartı bulamıyorum, ki gerek yok dediklerine göre.Sonuçta bilgisayarımda başka bir ekran kartı çalışmış.Benim ekran kartımda başka bilgisayarda düzgün çalışmış.Ekran kartını sıfır almam mümkün değil, şu an kullandığım kartın aynısı bile çok pahalı durumda.250 TL anakart almayı düşünüyorum.Şu an takılı olan ile aynı ayarda.Yeni sistem şu anda hayal diyebilirim hele birde dolar kuru göz önüne alınınca imkansız benim için.Artık şansımıza ne çıkarsa.  :(

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #15 : 07 Mart 2018, 19:48:36 »
Konuyu kısa bir süre sonra tekrar hortlatıyorum ama.  :)

Hala parça almadım ve hangi parçayı değiştirmek beni kurtaracak bilemiyorum.Anakart,PSU,ekran kartı üçlüsünden.Son olarak hata ile ilgili bir şey daha belirtmek istiyorum."Verifying DMI Pool Data" yazısında takılı kalıyor.Sizce hangi parçayı değiştirmek daha mantıklı?

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
« Yanıtla #16 : 08 Mart 2018, 10:17:44 »
Benim babamların bilgisayar önce donma yaparken şimdi windows kurtarma ekranında kalıyor ve mause klavye çalışmıyor ve hep aynı kısır döngü devam ediyor. Şimdi ikinci el bir anakart aldım ve deniyorum sanırım seninde böyle yapman gerekiyor gibi.
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW