Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: stop: 0X0000074 hatası  (Okunma sayısı 3713 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı advacatous

• Geçerken Uğradım
  • *
stop: 0X0000074 hatası
« : 23 Kasım 2013, 03:45:23 »
windows 7 başlamadan evvel bu hatayı alıyorum. hatanın neyden kaynaklandığını tahmin ediyorum fakat yedek aldığım harddiskle sistemi başlattığımda kullandığım harddiskten o değişikliği nasıl yapabileceğimi bilmiyorum. sistem yapılandırmasında çekirdek kullanımı ve bellek miktarı kısımlarını kurcalamıştım o ayarları eski haline döndürdüm ama başlangıçta çalışan programlardan kaldırdığım bir program neden oluyor olabilir diye düşünüyorum. donanımsal olmadığını diğer harddiskten başlatınca anladım. hdtune ile harddiskte de sorun gözükmüyor. sistem geri yükleme falan da yaptım o da çare olmadı. yedek aldığım harddiskten farklı şeyler diğer harddiskte olduğundan aynını kopyalamak istemiyorum. şu anda kullandığım harddiskten diğer harddiskteki işletim sisteminin sistem yapılandırma ayarını nasıl müdahale edebilirim? şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
Ynt: stop: 0X0000074 hatası
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2013, 11:08:22 »
Bozulmuş olan Windows'a güvenli modda giremiyor musunuz? Güvenli modda istediğiniz değişiklikleri yapabilmeniz lazım.

Bir Windows 7 DVD si bulup (SP1 gömülü olması daha iyi olur), bozuk olan Windows'u tamir etmeyi de deneyebilirsiniz. Muhtemelen sorununuzu çözecektir.

Çevrimdışı advacatous

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2013, 14:49:08 »
güvenli modda başlatamıyorum hocam. komut satırı yardımıyla denedim onu da başaramadım. kurdugum cd haricinde herhangi bir windows sürümüyle olur mu onarma?

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2013, 18:38:20 »
İlla kurduğun DVD olması şart değil, atıyorum Win 7 Ultimate 64 Bit ise, herhangi bir 64 bit Win 7 ultimate DVD'si işini görür. Service pack yüklü ise yine service pack gömülü bir DVD bulman daha iyi olur.

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2013, 21:23:59 »
Eğer girebiliyorsanız güvenli moddan sistem geri yükleme deneyin

Güvenli moda giremiyorsanız bir windows 7 cd veya usb belleği ile kuruluma geçip

a)       Disk sürücüsüne, Windows 7 yükleme diskini takın ve bilgisayarı başlatın.

b)       "CD veya DVD'den önyükleme için bir tuşa basın ..." mesajı görününce bir tuşa basın.

c)      Türkçe seçin ve sonra İleri'yi tıklatın.

d)      Bilgisayarınızı onarın tıklayın.

e)      Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda, sürücüyü seçin İleri'ye tıklayın.

f)        Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda, Bilgisayarınızı onarın tıklayın.

g)       Onarmak istediğiniz işletim sistemini tıklatın ve sonra İleri'yi tıklatın.

Bu şekilde belki açılışı onarabilir. Aslında temiz bir format atmak daha kolay ama seçim sizin tabi..
AMD RYZEN 5 3600 - SNOWMAN T6 CPU COOLER
Asus TUF B450M-PLUS GAMİNG Usb3.2 M.2
Corsair Vengeance 16 GB 3000
Sapphire RX5500 XT 8GB
Kingston A2000 500gb M.2 2200-2000mb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler

Çevrimdışı advacatous

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2013, 22:04:34 »
cevaplarınız için teşekkürler halletim sorunu. bunu yaşayan arkadaşlar formata yönelmeden komut  satırına sırasıyla bcdedit/deletevalue {default} numproc ve bcdedit/deletevalue {default} truncatememory komutlarını yazarak sistemi kurtarabilirler. daha önceden denediğim sistem geri yüklemeyle alakalı bir oyun silinmiş harddiskten sistem geri yüklemeyi denemeden bu şekilde hallolabiliyormuş. tekrardan teşekkür ederim.