Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Yeni Sistem  (Okunma sayısı 3586 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FeRTeK

• Geçerken Uğradım
  • *
    • none
Yeni Sistem
« : 11 Ocak 2006, 16:34:31 »
10 gün önce aldığım sistemi kuzenime satma zorunda kaldım çok ısrar edince iyi bir fiyatta anlaştık :P ( biraz kazıklamış oldum ama yabancı değil ) birazda bi kaç yerden alacaklarımı tahsil edince iyi bir bütceyle yeni bir pc alacam bundan önceki sistem amd 3000+ asus a8n sli primum yanlış yazdık ama idare edin ve msi 6800 gs vardı üzerinde sistem çok iyi idi ama şimdi bütcem daha fazla aklımdaki sistemi yzıyorum düşünceleriniz neler bkalım

Öncelikle anakart sli olacak bunda dfi denemek istiyorum hiç kullanmadım ama iki ayrı seçenek daha var asus ve epox un sli kartları neyse sistemi ben bi yazayım hangi anakart iyi olur sizce

AMD - ATHLON 64 X2 3800+ bu işlemci de karar kıldım
DFI - LANPARTY NF4 SLI-DR ( kafamda ki )
LEADTEK 256MB Winfast PX7800GTX ya da  PALIT 256MB GeForce 7800GTX VIVO ekran kartında da kararsızım
diğer parçalar
SAMSUNG - 997MB monitör
NEC - ND4550 BLACK dvd-rw
SEAGATE - 250 GB SATA2 NCQ
TWINMOS - 1 GB 400 tek parça sonra bir tane daha alırım bir de diye düşündüm acaba başka bir ram mi düşünsem
kasa olarak psu suz bir kasa düsünüyorum iyi bir sogutma sussun yeterli

2500 ytl civarı bir sistem olacak kafanıza göre diğer parçalarda da daha iyilerini tavsiye ederseniz sevinirim şimdiden tavsiyeleriniz için hepnize teşekkürler

ckocabas

• Ziyaretçi
Ynt: Yeni Sistem
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2006, 17:10:30 »
tek diyeceğim bir 7800gtx herşeye yeter.yanına bir tane daha alana kadar yada sli anakart alana kadar 2*1gb ram al.bence sli çok gereksiz

Çevrimdışı serhatkarabacak

• Forum Gurusu
  • The Fall of...
    • Pusula Danışmanlık
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2006, 17:39:23 »
DFI anakart alacaksan ram seçimini iyi yapman gerekiyor... DFI'ın desteklediği ramlerin listesini ve ram çiplerini öğrenip ram seçimini ona göre yapmanda fayda var ki sonradan başın ağrımasın... Harddisk olarak da Western Digital 2500KS'ye de bir göz at derim ben... Ekran kartı olarak tercihim Winfast'tir ikisi arasıdan.. SLi'a onay vermiyorum ne yalan söyleyeyim :)
{alt}

"Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!.."

Çevrimdışı ViVA

• Meraklı
  • **
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2006, 17:57:45 »
SLI cok gereksiz bence, bizde gereksiz oldugu icin aldik  O0

Leadtek 7800GTX cok iyi bir ekrankarti, senin isini 7800Gt de görür, ileride yanina bir tane daha alirsin istersen.

7800GT lerin Türkiyede fiyati nedir?

Toshiba Satellite,17,4",Intel Merom 7200,Nvidia 7900GS@7950GTX,2048 MB Ram 667 Mhz,200 GB SATA, Harman/Kardon Hapörler.... Intel e6600,Gigabyte P35 DS4,4 GB OCZ Reaper CL3 Edition@FSB 550!,BFG OC2 8800 GT,Superflower 700 Watt,Samsung 245B 24" TFT,Logitech G51 Hapörler, Microsoft Habu,buk

Çevrimdışı serhatkarabacak

• Forum Gurusu
  • The Fall of...
    • Pusula Danışmanlık
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2006, 18:01:58 »
400-450 dolar arasında markaya göre değişmekte 7800GT'lerin fiyatları.. +katma değer eklenecek tabiki..
{alt}

"Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!.."

ckocabas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2006, 20:58:01 »
SLI cok gereksiz bence, bizde gereksiz oldugu icin aldik  O0

Leadtek 7800GTX cok iyi bir ekrankarti, senin isini 7800Gt de görür, ileride yanina bir tane daha alirsin istersen.

7800GT lerin Türkiyede fiyati nedir?

ilerde yanına bir 7800gt daha aldığında çok daha iyi bir kart mutlaka olacak ve sli sistemi gececek.şimdi alınsa tek 7800gt ile detay düşürülen oyunmu var.imkan kıstlı ise o paranın başka parçaya yönlendirilmesi taraftarıyım.ama param çok kimene diyen adama zaten lafım yok.istersen al nasa ile yarıştır

Çevrimdışı FeRTeK

• Geçerken Uğradım
  • *
    • none
« Yanıtla #6 : 12 Ocak 2006, 14:07:57 »
SLI konusunu sahsen ben daha uygun olarak gördügüm için tercih ediyorum bilmiyorum siz nasıl düşünüyorsunuz belkide ben yanlış düşünüyorum benim fikrim belli bir zaman sonra bu ekran kartı beni tatmin etmiyecek ve mecburen değiştirmek zorunda kalacam ve bana maliyet olacak ama benim ihtiyacım olduğu zaman 7800gtx sin fiyatı düşmüs olacak yani piyasası biraz ucuz olacak ( olurmu acaba  ;D) tek sorunum ilerde ikinci bir kart alırken kartı piyasada bulama mak ya da yeni sürüm kart olacağı için uyum sorunu yasayabilmek bu şekilde düşünüyorum ikincisi şuanki bütcemle iyi bir sistem yapmak istiyorum ve ileride bu sistemi ufak tefek yükseltmelerle kullanmaya çalışmak bir sistem alacam ve bunu uzun vade kullanmak istiyorum nasayla felan yarışmak gibi bir niyetim ( nasıl yarışabileceksem ) yada çöpe atacak bir param yok o yüzden pc için ayırdığım bütçe 2500 ytl civarı ben kafam daki sistemi tarif ettim
DFI anakart alacaksan ram seçimini iyi yapman gerekiyor...
Harddisk olarak da Western Digital 2500KS'ye de bir göz at derim ben... Ekran kartı olarak tercihim Winfast'tir ikisi arasıdan.. SLi'a onay vermiyorum ne yalan söyleyeyim :)
bana bu şekilde önerilriniz lazım

bu SLI konusu iyimi kötümü anlamış değilim doğrusu kafam iyice karıştı

ckocabas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 12 Ocak 2006, 15:13:00 »
nasa ile yarış ferken genele söyledim.kendinde demişsin ilerde uyum sorunu olurmu diye.belki 5ay sonra atıyorum pci x32 çıkacak.teknolojı bu bilemeyiz hiçbirimiz.belkide en iyisi fazla kurcalamamak.şimdi bir tane 7800gtx alırsın herşeye yeter.yetmediği yerde yanına bir tane daha alırsın.yada anakartın sli olmaz yetmediği yerde 7800gtx i satıp yeni model bir kart alırsın.ama dediğim gibi ne zaman yetmez uyum sorunu ne olur bunu kimse bilemez.gönlün sli dan yana ise çok ta kurcalama.sonuçta sli anakartta tek kart çalışır.iki tane 7800 gtx te kullanabilirsin.7800gtx i satıp daha iyi model vga yi tekde kullanabilirsin.sadece başlangıçta sli anakarta az biraz fala ödersin.seçim senin.belkide en iyisi son seçenek.

Çevrimdışı FeRTeK

• Geçerken Uğradım
  • *
    • none
« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2006, 13:11:13 »
Valla SLI konusu iyice kafamı karıştırdı o zaman dedğiniz gibi SLI anakart parasını ekran kartına aktarsak iyi bir sistem toplamaya çalışalım o zaman
DFI - LANPARTY UT NF4 ULTRA-D ya da EPOX - 9NPA+ ULTRA ana kart tan biri ama hangisi çok fazla bu iki anakart  tavsiye ediliyor işlemci konusun da AMD - ATHLON 64 X2 3800+ düşünüyorum tabiki bu işlemci hakkında da fazla bir bilgim yok sizce başka bir işlemcimi tercih etmeliyim ?? sizin yardımınıza çok ihtiyacım var hangi anakart hangi işlemci seçtiğim anakartla uyumlu çalışacak hangi ram ve hangi ekran kartı bu konuda gerçekten yardımınızı bekliyorum SAPPHIRE 512MB ATI Radeon X1800-XT (PCI-E) AVIVO Ekran Kartı hakkında fikirleriniz nelerdir ??  :o help help help me  :-\

ckocabas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 13 Ocak 2006, 18:22:02 »
sli parasını vga aktarsak diyorsunda seçtiğin iki anakartta sli.
http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1190     epox

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1261     dfi
imkanın varsa o işlemciyi gönül rahatlığı ile alabilirsin.çift çekirdek yüksek performanslı bir işlemci.
hangi anakartı alırsan al twinmos kingston gibi markalı ramleri kullanabilirsin.ben kingston öneririm.
1800xt canavar zaten.alabiliyorsan al tabii