Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Yüklü Ram Sorunu  (Okunma sayısı 1587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı warcraft

• Geçerken Uğradım
  • *
Yüklü Ram Sorunu
« : 30 Ocak 2019, 23:54:38 »
Arkadaşlar iyi forumlar.
Benim sistemde 8 GB DDR3 ram takılı.(2 tane 4'lük kit) Ancak şuan "6 GB (kullanılabilir miktar 3.48 GB)" yazıyor.Daha önceleri böyle bir sorun yoktu.Anakart bios güncel durumda.Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor?

Çevrimdışı hızır

• Sadık Üye
  • İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.
Ynt: Yüklü Ram Sorunu
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2019, 00:29:40 »
kullandığın işletim sistemi 32 bitmi eyer öyleyse 3.48 gb  doğrudur 64 bit ise tamamını görmesi lazım
Asus P8P67 Core i5 2500K 4.3 Ghz
Thermaltake Contac 29
Corsair XMS3 4X4-16 DDR3 1600 Mhz XMP
Sapphire NİTRO RX 580 4 GB 256 BİT DX 12
Creative sb 24 bit 7.1 Logitech X-530 5.1
Corsair GS 240 GB SSD+2x500 HDD
High Power 650 W 80+ Modüler
Thermaltake Xaser III V2000A Super Tower
Samsung 32"C530 LCD

Çevrimdışı warcraft

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2019, 00:32:57 »
Win7 64 bit

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2019, 16:57:29 »
Grafik kartınız nedir? Dahili bir grafik kartı bu duruma yol açacaktır yani, RAM ınızı paylaşacaktır. Anakartta onboard grafik özelliği ve ayrıca harici grafik kartı var ise ....
Masa üstü sistemde durum bellidir. Monitore giden kablo nerede takılı ise onu kullanır.ama yine de biostan onboard grafik kapatılmalıdır.
Laptopta durum net değildir. Her iki kartta varsa o anda hangisini kullandığınızdan emin olun. Grafik ayarlarından seçilebilir ama windows bazen söz dinlemiyor.
Umarım sorun budur. Halledilebilinir.

Çevrimdışı warcraft

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2019, 22:47:18 »
Grafik kartınız nedir? Dahili bir grafik kartı bu duruma yol açacaktır yani, RAM ınızı paylaşacaktır. Anakartta onboard grafik özelliği ve ayrıca harici grafik kartı var ise ....
Masa üstü sistemde durum bellidir. Monitore giden kablo nerede takılı ise onu kullanır.ama yine de biostan onboard grafik kapatılmalıdır.
Laptopta durum net değildir. Her iki kartta varsa o anda hangisini kullandığınızdan emin olun. Grafik ayarlarından seçilebilir ama windows bazen söz dinlemiyor.
Umarım sorun budur. Halledilebilinir.
Masaüstü bilgisayar ve şu an onboard grafik kartını kullanıyorum.Harici kart arızalandı sistemden çıkardım.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2019, 00:15:57 »
Onboard grafik kartınız modeline göre anakartınızdaki sistem RAM larından 2 ila 4 gb ram kullanacaktır. Çünkü onboard grafik kartında RAM olmaz.
Muhtemelen sorun olmayan sorununuz budur.