Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: KungFu Spor Dalı Bruce Lee  (Okunma sayısı 4288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jvats

• Etkin Üye
  • **
KungFu Spor Dalı Bruce Lee
« : 12 Ocak 2013, 15:01:31 »
http://www.uzmantv.com/bruce-lee-kung-fu-wing-tsun-yapti-mi

http://www.uzmantv.com/kung-fu-wing-tsunda-elle-yapilan-vuruslar-nelerdir

{alt}

{alt}

- Kung fu bir sanattır. Dövüşçünün hareketleri uyumlu ve seri olmalıdır. Bütün vücudunu kullan.

2- Yanaşırken çok dikkatli davran. Her zaman rakibinin gözlerini izle. Çünkü gözler açık verir. En iyi onlar konuşur. Eller aldatıcıdır.

3- Asla bir anda hareket etmeye karar verme. Her şart altında hareket etmeye hazır ol. Böylelikle zihnin esneklik, vücudun sertlik kazanır.

4- Daha sonra bir taktik oluşturabilirsin. Çok tecrübe gerektirir. Zamanla otomotikleşirsin, ne yapacağını düşünmezsin bile, hareket kendiliğinden oluşur.

5- Gerçek bir dövüşçü hem zihnini hem de bedenini güçlendirir, dövüşçöünün güce sahip olabilmesi için ruhi sükunu sağlaması gerekir.

6- Kendinizi bir su kütlesi olara düşünüp bulunduğunuz kaba uyum sağlamalı öyle dövüşmelisiniz.

7- Bir işi yaparken ne yaptığının farkında ol, hayal gücünü harekete geçir ve o işi tam anlamıyla hissedip hakkını vererek yap.

8- Su gibi ol, yumuşak görün ama gerektiğinde bir taşı parçala.

9- Kendisiyle yapılmış bir mülâkattan:

Soru: Bir rakiple karşı karşıyayken ne düşünürsünüz?

Brucee Lee: Rakip yoktur.

Soru: Peki, neden?

Brucee Lee: Çünkü ''ben'' kelimesi yoktur. İyi bir dövüş küçük bir oyun gibi olmalı ama ciddi bir şekilde oynanmalı.

Rakip üzerime geldikçe ben büzülürüm, o büzüldüğündeyse ben üzerine giderim ve vuruş hamlesinin zamanı
geldiğinde ''ben'' vurmam ( yumruğunu göstererek ) o vurur.

Herhangi bir teknik ne kadar çarpıcı ve faydalı gözükürse
gözüksün, zihin ona takılı kaldığı sürece hastalık meydana getirir.

Buda benden olsun...

Çevrimdışı ganiccus33

• Geçerken Uğradım
  • *
Ynt: KungFu Spor Dalı Bruce Lee
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2013, 09:40:18 »
adamın dibiiii

Çevrimdışı dede06

• Geçerken Uğradım
  • *
Ynt: KungFu Spor Dalı Bruce Lee
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2013, 17:20:33 »
ilgilenen arkadaşlar türkiyede wing chun ustası emin boz tepe ve nehar eren e bakabilir. çok etili bir yakın dövüş sanatıdır.