Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Görme engellilere umut ışığı olan uygulama insanları birbirine bağlıyor!  (Okunma sayısı 67449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı diselusuji

  • Geçerken Uğradım
  • *
  • İleti: 6
Bu program, dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir zamanda görme engelli bir kişinin gözleri olmanızı sağlıyor. Be My Eyes, kullanımı çok kolay bir uygulama. Be My Eyes Topluluk Direktörü Alexander Jensen şöyle diyor: “Gönüllü, ‘birinin senin yardımına ihtiyacı var’ diye sesli bir bildirim alıyor. Ve eğer kabul etmeyi seçerlerse, görme engelli kullanıcı ile görebilen kullanıcı arasında canlı video bağlantısı kuruluyor”. Daha sonra, gönüllüler çeşitli görevlerde yardımcı olabiliyorlar.
{alt}
Be My Eyes Kurucusu Hans Jorgen Wiberg yardımlar hakkında örnekler vermekte: “Fırınınızdaki sıcaklığı ayarlamak, yemek pişirmek, havalandırmayı ayarlamak veya bir posta geldiğinde kontrol etmek”. Alexander Jensen örnekler hakkında öyle diyor: “Süpermarkette alışveriş yapmak, gıdaların son kullanma tarihlerini kontrol etmek, bir küpeyi bulmak, gelinlikte leke var mı kontrol etmek, çocuklarla ev ödevlerini yapmak”. Bazen gönüllüler büyük anları anlatıyorlar. Ve Jensen ekliyor: “Oğlunun ilk basketbol maçını bu şekilde gören bir kadın bile vardı”.

Şu anda, yaklaşık 80.000 kör ve görme engelli insan, uygulamayı 1.2 milyon gönüllü ile birlikte kullanmakta. Dünyada 200 milyon insan görme engelli ve bu sayı 2050’ye kadar iki katına çıkacak.