Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Kosgeb-Destek  (Okunma sayısı 12093 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ANGEL

• Ziyaretçi
Kosgeb-Destek
« : 24 Ağustos 2006, 10:47:00 »
YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ 
  Amacı ve Kapsamı
    Ekonomik kalkınma ve İstihdam sorunlarının çözümüne temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması, başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile yeni girişimcilerin desteklenmesidir.
Yeni girişimcilerin destek sözleşme tarihinden itibaren en fazla üç yıllık süre içerisinde iş kurma giderleri ile makine-teçhizat ve donanım giderlerini karşılamaya yönelik destektir.
  Faydaları
    Yeni girişimcilerin işletme kurma sürecinde iş kurmaya yönelik başlangıç giderleri ile sabit yatırım giderlerini karşılamasına katkı sağlar.
  Kimler Yararlanabilir
    KOSGEB tarafından üniversitelerde gerçekleştirilen Genç Girişimci Geliştirme Programından mezun olan veya KOSGEB tarafından verilen iş kurma danışmanlığı veya uygulamalı eğitim desteğini alan veya KOSGEB’in işbirliği ve denetimi çerçevesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu, İŞKUR, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, belediyeler ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odaları tarafından ulusal ve uluslar arası projeler kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimine katılanlar veya İş Geliştirme Merkezlerinde (İŞGEM) yer alan girişimcilerden, destek başvuru tarihi itibariyle son bir yıl içinde işletmesini kurmuş olan yeni girişimciler yararlanır.
  Oranlar ve Miktarlar
    * İş Kurma Desteği 4.000.-YTL
Destekleme oranı : Tüm yörelerde %100
* Sabit Yatırım Geri Ödemeli Desteği Üst Limiti 40.000.-YTL
Destekleme oranı :KÖY %90, NY %80, GY %70
* Sabit Yatırım (Finansal Kiralama) Geri Ödemesiz Desteği Üst Limiti 10.000.-YTL
Destekleme oranı : KÖY %70, NY %60, GY %50
  Başvuru
    Başvuru Formu, İş Planı Dokümanı, Destek Ödeme Miktar ve Zaman Tablosu, Sicil Gazetesi, İmza sirküsü ile KOSGEB Uygulama Merkez Müdürlüklerine yapılır.

Xyria

• Ziyaretçi
Ynt: Kosgeb-Destek
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2006, 10:53:25 »
kısaca : ben bundan yararlanabilecekmiyim ?

ANGEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2006, 10:57:14 »
kısaca : ben bundan yararlanabilecekmiyim ?

hayır efendim..Siz özel sektör çalışanısınız işyeri açmanız gerekiyor :)

Xyria

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2006, 11:15:57 »

e tamam işte devlet bize de yardım etsin biz de kobi olalım olmaz mı yani 250.000 dolarlık saat takmayı biliyor bazıları üff iyi oturttum lafı be hehehe bizim arkadaş takıyormuş da onu diyorum askerden arkadaşım adı aysel

ANGEL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2006, 11:18:26 »

e tamam işte devlet bize de yardım etsin biz de kobi olalım olmaz mı yani 250.000 dolarlık saat takmayı biliyor bazıları üff iyi oturttum lafı be hehehe bizim arkadaş takıyormuş da onu diyorum askerden arkadaşım adı aysel

aysel hımm.askerdeyken adı neydi? ahmetmi?  Bunlar işin reklamı bence küçük ve orta ölçekli esnaf  ağlıyor..Paralar nerelere gidiyor?

Xyria

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2006, 11:22:16 »
eh işte danışıklı dövüş. Birileri asker arkadaşıma aysel'e para veriyor, aysel de o parayla gidip bi haltlar karşıştırıp saat olarak başka birine hediye ediyor. vs.. vs.. bişeyler oluyor işte ya benim aklım ermez benim kocam asker.. Adı da aysel.. Ben bilmem öyle o ona para vermiş, o ona hediye vermiş. Sanki hiç birimiz yapmıyormuyuz? Yapıyoruz. Eh işte onlar da biraz daha geniş çaplı yapıyorlar.. Arada bir kaç tane göz yumulan şeyler olucak buna karşılık olarak da bir kaç iş yapılacak

işi kitabına uyduranlar var diyorum da hediye almayı kim sevmez ki ?

Çevrimdışı duzlem

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2015, 16:05:08 »
Kosgeb'de her şey iş planına bağlı. Adamları ikna edemedin mi kurduğun işletmeyle orta kalıyorsun destek vermiyorlar.