hdd kurtarma

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: hdd kurtarma  (Okunma sayısı 1855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gunacti

• Geçerken Uğradım
  • *
hdd kurtarma
« : 28 Aralık 2017, 16:01:08 »
Harici hdd kayıtlı excel dosyasının üstüne yanlışlıkla veri kaydettim ve açamıyorum. harici hardikimi reovery yaparak eski bir tarihe alabilirmiyim veya bunu yapableceğim başk abir yol varmı

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: hdd kurtarma
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2017, 11:25:53 »
Eğer sadece dosyanızı sildi iseniz büyük ihtimal ile kurtarabilirsiniz.  Ancak üzerine  başka veri yazıldı ise  şansınız çok düşer. Genel prensip bir dosya silindi ise kurtarmak için HHD yi kullanmamak gerektiğidir. HHD de dosyalar aslında silinmezler. Sil dediğimizde kaydın üzerindeki buraya yazılamaz etiketi yazıabilir şekline döner o kadar. HHD ler pek sıralı olarak yazmazlar Başka bazı şeyler kaydetseniz bile umarım tam da silinen dosyanın üzerine gelmemiştir.
Recuva ücretsiz ve etkili bir kurtarma yazılımı. Bence deneyin. Biraz zaman alır ve sabır ister.
Geçmiş olsun

Çevrimdışı parka

• Sadık Üye
Ynt: hdd kurtarma
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2017, 19:44:59 »
HighwayE6  dediği gibi recuva işini görür.
Recuva  gayet iyi sonuç veriyor   Yanlışlıkla format attığım HDD den  istediğim verileri geri aldım   ama  kayıttan sonra ( Yani  biraz veri yazınca ) aklıma gelen Resim dosyasından az bir kayıpla yine de resimleri aldım.