Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Bir MSI M520 Notebook hikayesi  (Okunma sayısı 4643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akcanumut

• Yeni Üye
  • *
Bir MSI M520 Notebook hikayesi
« : 07 Temmuz 2006, 16:43:54 »
Arkadaşlar,

Şirketin bana bi laptop alması gerekti ve git bişiler beyen alalım dediler.
Bende gittim 1750-1800 ytl civarı 1-2 asus, 1-2 hp laptop beyendim ama patronlara fiyat pahalı geldi ve 1500 ytl civarı bişiler bul dediler. Baktım piyasada dolarda yükselince o fiyata pek bişi kalmamış. Ayrıca makinenin wi-fi ve dvd-rw özelliğide olması artı ram'in en az 512 olması gerekliliğide var.

Baktım bakıştırdım, sordum soruşturdum bir iki forum bilmem ne okudum MSI m520 almaya karar verdim.

Gittik kadıköy gold'dan aldık bitane.  Getirdik kurduk bide ne görelim makine bozuk, makine nin interneti açan kısayol tuşu okadar hassas ki ekranı oynatınca, cd takarken hatta makine'nin herhangi bir yerine ufacık dokununca basılıyor. 1-2 denedik düzelir mi diye ama olmadı. Öbür gün götürdüm geri.

Adam 1-2 inceledi, tamam dedi yenisini verelim. 15 dakka sonra geldi yenisi 0 paketli. Açtık paketi, ama bu sefer dedim ki adama ben "bunu iyice incelemeden almam" adam dedi "ne olcak o bikere çıkar öyle açma boşuna"

Sonra açmaya karar verdik ki bu seferde ekranın ışığı çalışmıyor. LCD de görüntü var ama çok çok silik ışıyı yanmıyor LCD'nin.

Tabi birtane daha istedim 15 dakika sonra bir tane daha geldi, bu sefer ama bu sefer bir sorunu yok.

%66 arıza :)

Başka bir konuda bu aralar Kadıköy Gold'dan ne alırsam alayım notebook, board, dvd-rw herşey dahil mutlaka her 1-2 üründe bir arıza çıkıyor. artık kasıt aramaya başladım.

sizde böyle birşey hissediyormusunuz ?
Asus The Best

Çevrimdışı Potenza

• Forum Aydını
  • TGForumz Emniyetçisi
Ynt: Bir MSI M520 Notebook hikayesi
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2006, 16:51:40 »
valla abi gold diyorsun birkere en başta bir huylanıyorum ben :) acaba diyorum aldığın serilerde mi sorun var...ben de bu aralar alacam bitane araştırıyorum...eğer ki serilerde sorun olsaydı muhakkak duyardık sonuçta bayağı alınan bir ürün...ama eğer serilerde sorun yoksa tamamıyla gold'dan kaynaklanan birşeytdir...kargoda hasar görmüştür vs.vs. adama orda hiç açmayalım götür demesi bile ters açıp bakmak da ne sakınca varmış ki...ben gold'dan nefret ediyorum gittim taksit yapıyorlar diye mecburen ses sistemi aldım creative...kronik kumanda sorunu olduğu için garantiye gitmesi gerekti ama faturayı kaybettim diye gödnermediler garantiye...dedim sizin kayıdınız yok mu bilgisayarlarda yok dedi...nasıl yok deidim bende bilgisayara kayıt tutulmaz olur mu hiç...dedim peki seri numarası yok mu bu ürünün ona da yok dedi...ve çıktım mağazadan birdaha girmemek üzere...bence iyice üzerlerine git...
{alt}

"Söylesem tesiri yok; sussam gönül razı değil"

Çevrimdışı akcanumut

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2006, 17:01:06 »
bence bunlar gidip ucuz olsun diye bozuk malları alıyolar ordan burdan.

Bi liste yapıyım neler bozuk çıktı hatırladığım:

MSI Notebook    : internet tuşu bozuk
MSI Notebook    : Ekran ışığı bozuk
Asus Board        : Ethernet kartı bozuk
MSI Board         : Ram slotunun biri bozuk
Nec DVD-rw       : Cd okumuyo yazmıyo
HP 6110 Laptop  : 1 hafta sonra hdd hata verdi
Pegasus kasa     : Kasa kesimi hatalı, ekran kartına monitör bağlanan yere demir gelmiş, çekiçle düzelttik
Powercolor vga   : Kartta bişi bozuk, iki dakkada bi ekran mavi tonlu oluyo

daha bunlar hatırladıklarım son 3-4 ay içinde.

Ben bide öyle ayda 50-60 parça alan biri değilim ki bukadar hata çıksın.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2006, 17:03:07 Gönderen: akcanumut »
Asus The Best

Çevrimdışı Potenza

• Forum Aydını
  • TGForumz Emniyetçisi
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2006, 17:15:47 »
evet dediğin doğrudur o kadar üründe hata çıktıysa tesadüf olması çok zor...sonuç olarak o zaman napacan şimdi...
{alt}

"Söylesem tesiri yok; sussam gönül razı değil"

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2006, 20:39:47 »
Goldmu aman kalsın. Almayın ya ordan. Yani 20 parçada bir tanesinde arızalı çıkarda her iki üründen biride sorunlu çıkmazki.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı tolgasogutlu

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2006, 22:17:26 »
Selamlar,

GOLD BAHÇELİEVLER'DEN MSI M520 alma hatasını yapanlardanım:)

Makineyi alalı 5 ay olmuştu ki o da ne EKRAN GÖRÜNTÜSÜ dondu ve bir daha da açılmamak üzere kapandı. Önce Ram problemi sandım fakat değildi. Neyse hemen Gold B.Evler'e götürdüm. Aldığım cevap aynen GOLD'A YAKIŞAN ŞEKİLDEYDİ : BU GÜN SERVİS ARACIMIZ YOK MAKİNENİZ ANCAK 1 HAFTA SONRA YETKİLİ SERVİSE GÖNDERİLECEK....Tamam kardeşim sen bana YETKİLİ SERVİS'in adres ve Telefonunu ver dedim ve doğruca çıkıp BİMTES'e götürdüm. Aynı muameleyi orada da göreceğimi sanıyordum fakat gerçekten yanılmışım çünkü BİMTES problem ile yakından ilgilendi ve notebooku 18 günde teslim etti. Problem MAİNBOARD'daymış ve ellerinde olmadığından TAİWAN dan getirtmişler. MSI M520 belirli serilerinde MAİNBOARD ve EKRAN KARTI arızası varmış. Aslında 5 aylık kullanma sürecinde gerçekten hiçbir sorun yaşamadım ve gayet memnundum. Tüketici Hakları gereği alınan ürün AYNI ARIZAYI 2 KEZ, DEĞİŞİK ARIZALARI 3 KEZ TEKRAR ETTİĞİNDE yetkili kurumdan YENİ MAKİNE VEYA PARA İADESİ hakkı doğuyor. Problem yaşayan arkadaşlar ayrıca 30 iş gününde geri verilmeyen ürün PARA İADESİ VEYA YENİSİ İLE DEĞİŞTİRME hakkı talep edebiliyorlar. Makinemi bu gün teslim aldım MainBoard değişmiş ve şimdilik bir problem yaşamadım. MSI zaten Board üreten bir marka olarak nasıl böyle bir hata yapmış anlamam mümkün değil. İYİ GÜNLER DİLERİM... :)

cantekin67

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2006, 23:06:04 »
Yahu ben anlamıyorum . Bu İstanbul genelinde ki bir Goldaş sorunumu ?
Bizim Şehrimizde ki (KDZ Ereğli) GOLD'dan herkes çok mennun. Zamanında oradan az alışveriş yapmadım . 5+1 , CD+RW , arkadaşımıza PC , LCD Monitör , Yazıcı .. Bunun gibi onlarca ürün aldım, ya da arkadaşlarım aldı .Ancak hiçibirin de daha tık sorun olmadı.
Bir arkadaşımın sorunun dinlemiştim ve direk GOLD a gittik. Hiç mızmızlanmadan , hatta serviste kontrol bile etmeden sorunlu parça olan DVD+RW'yı hemen yenisi ile değiştirdirdiler.
Ancak onların tek sevmediğim yönü ; PC toplarken biraz nankör davranmaları. Ürün seçiminde kendi kafalarına göre davranıp PC kullanıcıya ulaştığında eğer o işten anlayan birisi ise hayal kırıklığı ile karşılaşmasıdır. Geçen ay arkadaşıma kasa toplattırmıştık.(Sahibini tanıdığı için arkadaş). Ben üstüne bastıra bastıra GMA 950 tümleşik ekran kartına sahip bir board söylemiştim.Ancak kasa elimize ulaştığında Board'ın paylaşımlı ekran kartına sahip olması birden kayışlarımın kopmasına sebep olmuştu. Biraz söylendik ama arkadaşın ısrarı ile Board değişmedi ve böylelikle GOLD'un tecrübesizliği ortaya çıkmış oldu . Tecrübesizlik kelimesi sadece bununla kısıtlı değil tabi GOLD için .

Çevrimdışı sabah

• Meraklı
  • **
  • iletişim/zeka/azim/güleryüz/sevgi
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2006, 23:10:20 »
zamanında metro ile iş yaptık fiyatları iyi ama
garanti sıfır
kaç cdrom anakart keyfi garanti dışı sayıldı..
müşterilere rezil olduk  >:Z
ekleme: akcan geçmiş olsun  :(
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2006, 23:12:19 Gönderen: sabah »
{alt}   Sensiz karanlık buralar... Biz güneşi gökteki biliyorduk....

Çevrimdışı kenya

• Forum Genel Müdürü
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2006, 23:50:11 »
Bu forumda buraya cevap yazması gereken birkaç kişi var ama ...

Çevrimdışı GKHAN

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2009, 08:35:25 »
arkadaşlar. ben 2006 mart ayında GOLD bilgisayardan bir MSI M520 almıştım. Şansıma arızalı fln değildi ve 3 yıl boyunca tepe tepe kullandım. Ancak o tarihte Kadıköy GOLD'un müdürü ile bir konu hakkında görüşmüştüm. Konu kısaca şuydu: 1 hafta önce aldığım Laptop'u yeni çıkan bir modelle değiştirmek istediğimi müşteri hizmetlerini arayarak söyledim. Telefondaki çalışan bana yardımcı olacaklarını söyledi. Ben deTuzla'dan laptop'u alıp kadıköye getirdim. Mağazada bilgisayarı değiştirmek istediğimi söyleyince çalışanlar bunun mümkün olmadığını söylediler. Ben de müdür beyin yanına gidip Müşteri hizmetlerinin bana değiştirmede yardımcı olacaklarını söylediğini GOLD Kadıköy müdürüne anlattım. Aldığım cevap tam GOLD'a yakışacak cinstendi. "Biz böyle bir durumda kafana göre değiştirme yapamayız. Ne bileyim ben telefonda kiminle konuştuğunu. Sarı çizmeli MEHMET AĞA.Kim söyledi sana değiştirme yapabileceğimizi" .   Adam bana nasıl muamele ettiyse sinirlerime hakim olamadım ve GOLD Bölge bayine şikayet maili gönderdim. Oradan aldığım cevap da kendilerine ve müşterilerine olan saygılarını gösteriyordu. Nerede bilgisayar alacak birini görsem ben ve benim gibi GOLD'la sorun yaşamış insanların fazla sayıda olduğunu söylüyorum. Biz bir şekilde hata yaptık başka insanlar da yapmasın.