Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Cepkask  (Okunma sayısı 20210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

semih_efendi

 • Ziyaretçi
Ynt: Cepkask
« Yanıtla #20 : 18 Nisan 2008, 18:15:10 »
dava masrafların ne kadar???

14 milyonluk pul bodrum tüketici hakları hallediyor geri kalanını

Çevrimdışı olumlucumle

 • Kıdemli Üye
 • ***
 • İleti: 3,727
Ynt: Cepkask
« Yanıtla #21 : 18 Nisan 2008, 19:22:27 »
14 milyonluk pul bodrum tüketici hakları hallediyor geri kalanını

o zaman güzel olmuş.  ;)
hadi geçmiş olsun.  :melek:
Rise The Riders of Theoden!
Swords shall be shaken.
Shields shall be splintered.
A sword day!A red day!
When the Sun rises...

BAN

semih_efendi

 • Ziyaretçi
Ynt: Cepkask
« Yanıtla #22 : 19 Mayıs 2008, 12:45:59 »
üstünden 9ay geçti cepkask temyize götürmüş eğer kazanırsam davayı faiz'de talep edicem bir daha dava açıcam fazilerin yıllık %30 civarı olduqunu düşünürsek %25'lik muafiyet bedelini de aşıyorum...
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2010, 12:19:15 Gönderen: yliz »

Çevrimdışı ioz

 • Etkin Üye
 • **
 • İleti: 233
Ynt: Cepkask
« Yanıtla #23 : 11 Temmuz 2009, 01:24:02 »
Sigorta şirketleri, bu tür poliçeleri büyük poliçelerin yanında (örn: Kasko) milletten para koparmak için çıkarırlar ve acentelerine derlerki bu poliçeyi her kasko sigortasını yanında müşteriye mutlaka sat senin komisyonunda bu kadardır ve acenteyede cazip gözükür

NAsıl oluyor bu dedikleriniz anlamadım ben? bütün iş bir dolandırıcılık yani? Siz dünyanın en öenmli sosyal dayanışma sistemini 3 kağıda bağlamışsınız? ne kadar kolay olmuş

Alıntı
ve her müşterisine satmaya kalkar satarda.

Her müşteriye poliçe satmak herkese poliçe satmaktan kolaydır. Çünkü eğer bir sigorta müşterisi isen verdiğin paranın senin 1 yıl içindeki risklerini poliçe teminatı kadar garantiye alır. Yani sen 30.000 liraya aldığın arabayı çaldırdığında gidip 10 sene daha çalışmana gerek kalmaz.

Alıntı
Gelgelelim sigorta şirketlerine  onlar bu işten gayet memnundur güzel para akıyordur çünkü müşteri poliçesini almıştır ama polçenin kitapcığını asla ki aldı diyelim hiç kimse alıp okumaz onu, o kitapçıkta, ben, bu poliçeyi sana verdim ama hasar masar ödemem demektedir.
O sigorta Kitapçığı okumak müşterinin sorumluluğundadır. "Kitapçıkta" Kloz denir aslında sana hangi durumlarda ne kadar ödeyeceği, hangi durumda ödeme yapmayacağı, hengi durumlarda eksik ödeme yapacağı yazılıdır.

Alıntı
Burada müşterinin suçu yok bence o kitapçığı alıp okusa dahi anlayacağı dilden değildir.
Acente aracıdır. Aynı zamanda danışmandır. Siz poliçeyi elinize alıp okumaya başlayın. anlamadığınız yerleri acenteye ne demek istediğini sorun cevabınızı alırsınız.

Alıntı
Yani bütün suç acentenindir, acente bu poliçenin patlak olduğunu bilir ama para kazanmak için satar.
Hiç bir acente "patlak" poliçe satmaz. Sahte poliçe değilse o poliçe "patlak" "olamaz"
Siz kendi hatalarınızı tamamen karşınızdaki muhataplarınıza atarak sütten çıkmış akkaşığa çevirmişsiniz kendinizi bravo!

Sizin yapmak istediğiniz bir artniyetli zarar vermekse sigorta da bunu anladığında size tazminat ödemez. Tazminat kendi kendine bile isteye zarar verene ödenmez çünkü (bknz. alkollü araç ve kasko)

ayrı bir işimin yanında 9-10 yıl sigorta acenteliği yaptım ve mesleği bıraktım para kazanmak için biraz katakulle gerektiren bir meslek. Yukarıda dediğim gibi örnek bir poliçe görebilirsem herkezi aydınlata bilirim.

Siz insanları katakulle ile sigorta yapmışsınız belli. Sigortacılık yaparken fiyat ucuz olsun derken insanların ihtiyacı olan teminatları poliçeden çıkarırsanız "nede olsa poliçeyi okumaz" diyip  katakulle yapmış olursunuz işte. Kendiniz işinizi katakulle ile yapıyordunuz diye tüm herkes böyle mi yapıyor acaba?

Sigortacılığı herkes yapamaz. Güven işidir. Size güvenlemeleri gerek insanların. Güven kazanılması en zor kaybedilmesi en kolay duygudur.

sizin gibiler yüzünden kimbilir kaç kişi mağdur oldu? hemde 9-10 yıl boyunca !!!

Neyse

soruna dönersek
Cep yada tekno kask
ilk çıktığında poliçe adıyla satılan bir tü hizmetti. Sonradan gerçekten poliçe üretilen bir sisteme döndü. Ancak bu poliçeri kaç kişi gerçekten internetten indirdi ? okudu? vs.

Sigorta konusunda en büyük eksiklik bu zaten

kaza geçirmiş bir kimse poliçe kestirirken soruyor, teminat ne, hangi teminatlar var, muafiyet var mı? vs.

alınca poliçeyi akşam gidip eve okuyor ertesi gün aklına takılanlarla birlikte arıyor. Çünkü başından büyük ihtimalle kötü bir tecrübe geçmiş

insanları katakulleci sigortacılar zamanında "FULL KASKO" diye uyutmuşlar. tüm teminatlar varsa FULL oluyor. Hatta teminatları eksikse bile bundan bahsedilmiyor bile sigortalıya.

Poliçelerde tüm teminatları içerse bile bir limit vardır? Sigorta derki ben senin şu zararın için en fazla bu kadar öderim vs. FULL KASKO cular en az 5.000 TL olması gereken teminatı 1000 TL hatta 500 TL en az 10.000 TL olması gereken teminatı 2000 TL olarak Terör Deprem gibi teminatları kaldırarak kestikleri poliçerlerle sigortalıya "İYİLİK" ediyorlar işte

sonrada çıkıp KATAKULLE vs diya yazıyorlar burada
sen acente yada acente personeli isen
öncelikli işin vatandaşın ihtiyacı nedir? tespit etmek
örnek
aracını ne kadar kullanır? nerelerde kullanır? vs bilmelisin.
Ona gereken teminatları önermelisin. teminatları sorduğunda açıklama yapmalısın ne işe yaradığını
poliçeyi okumasını muhakkak söylemelisin. Bugün yürürlükteki yasada  da bilgilendirme formu var imzalıyor vatandaş ama ne olduğuna çok da ilgilenmiyor.

Bugün sigorta şirketlerin en büyük sorunu PERT araçlardaki fiyatlandırması Araç tamamen yada büyük oranda kullanılmaz duruma geldiğinde aracınız PERT olarak nitelendirilir ve size aracın o günkü sigorta değeri olarak bir teklif sunulur. Her sigorta şirketi bu fiyatları nasılsa piyasadan düşük olarak belirliyor.
Ancak bu konuda da kabul etmeme ve pazarlık imkanlarınız var. Bu konuda acentenizle görüşün. şirkete biraz ayak direyin. Sizde fiyat toplayın fiyatı yükseltirsiniz. Ama acele ederseniz şirket istediğniz vermez.

Tekraren "Sigorta güven işidir.3 kağıt değil"
Anadolu sigorta sloganı " kaybetmek yok"
eureko sigorta sloganı "hayatı cesurca yaşa"
ayrıca "Hiç kimse sigortasız kalacak kadar zengin değildir"

1 kasko 1000 lira tamponunuz düşse bu parayı zaten ödeyeceksiniz. en baştan aracınızı, kendinizi, ailenizi, diğer araçtaki riskleri neden  üstünüzde taşıyorsunuz ki?

sigorta 1000 liraya 30.000 lira yı satınalmanızı sağlar. Kaza yapmanızı istemeyiz ama yaptığınızda 3-5 sene geriye gitmeden yaşamınıza devam edersiniz.

bilgi olsun diye oturup yazdım. "NE çekiyorsak cehaletten"
Düzenleme: Uygun olmayan içerik silinmiştir.« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2009, 12:47:20 Gönderen: yliz »

Çevrimdışı shiptar

 • Geçerken Uğradım
 • *
 • İleti: 1
Ynt: Cepkask
« Yanıtla #24 : 12 Aralık 2010, 14:50:57 »
arkadaşlar benim de telefonum suya düştü bu durumda ne yapmam lazım yardımcı olabilecek varmı teşekkürler..

Çevrimdışı gouranga

 • Forum Aydını
 • ****
 • İleti: 5,130
Ynt: Cepkask
« Yanıtla #25 : 12 Aralık 2010, 18:03:20 »
Konu oldukça eski ve tartışan arkadaşlar artık burada takılmıyorlar.Ayrıca konuyu okuduysanız sigorta diyor.Telefonunuz herhangi bir sigortanın kapsamındamıydı?