Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Penta Bilgisayar Leadtek GTX285 Sorunu - ÇÖZÜLDÜ!  (Okunma sayısı 39678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı padfinder

• Sadık Üye
Ynt: Penta Bilgisayar Leadtek GTX285 Sorunu - ÇÖZÜLDÜ!
« Yanıtla #10 : 18 Eylül 2010, 17:02:34 »
eğer kart onlardaysa ve gönderdik diyorlarsa bekle bakalım. Bekledin ses çıkmadı sende tüketici hakem heyetini ararsın ayar çeker onlar.
İntel P.d.830 (3.0@3.60) / Asus P5WD2-E PRE. 975X / Kingston ddr2 667 1024mb / Sapphire x800gto2 256mb / Silverstone da750w / Samsung 17' crt

Çevrimdışı NECROCYBER

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #11 : 18 Eylül 2010, 21:10:02 »
göndermiş olmamış geri gelmiş sözde bana pek inandırıcı gelmedi

Çevrimdışı beytekin45

• Forum Aydını
« Yanıtla #12 : 18 Eylül 2010, 22:25:46 »
Bir keresinde başıma gelen firma ilgisizliğini bu sitede paylaşınca çözmüştüm. Umarım bu sorun da çözülür. bu konunun linkini firmanın mailine gönderin. Burada konu paylaşıldıkça ilgilenmek zorunda kalacaklardır.
1-Ryzen5 2600, MSI B450 Gaming Plus, CORSAIR Vengeance 2x8GB DDR4 3000Mhz, SanDisk 240 GB, Gigabyte RX480, Dark Knight Kasa, Aerocool 730W, AOC G2778VQ 1920x1080 1ms/75Hz FreeSync "

Çevrimdışı satanicmantra

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #13 : 18 Eylül 2010, 23:18:59 »
Zamanında penta bilgisayardan benzer sorunları bende yaşadım şikayetvar.com'a da yazdım telefonda ağzıma geleni de söyledim. Mesela metro elektronik ve kont biraz daha ilgililer bu konuda ben anakartımı göndermiştim 1 haftada onardılar gidip elden teslim aldım. Ama pentadakiler hem çok terbiyesiz hem uzun süre sizi bekletiyorlar hem de yağ gibi üste çıkıyorlar. O yüzden ithalatçısı Penta Bilgisayar olan bir cihaz almıyorum artık.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #14 : 19 Eylül 2010, 00:23:41 »
Ben alıyorum ama direk pentadan almıyorum. Arada yıllardır çalıştığım toptancım var. Haliyle benim muhatabım kendi toptancım.  :) Gerisi beni ilgilendirmiyor  :)
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı NECROCYBER

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #15 : 20 Eylül 2010, 02:24:03 »
leadtekden mail geldi ingilizce yazıp nasıl cevap atabilirim bana yardımcı olurmusunuz cevirisi konusunda dostlar.Hem leatek ne yazmış onu cevirip onlara düzgün bicimde nasıl mail yazarım yardım...

Thank you for your inquiry

After we read the e-mail you wrote us, we have some questions for the issue you mentioned:

1)      Does the mentioned Info “warranty was invalid” to your VGA card GTX285 come from the reseller or local distributor? If yes, please provide us their company name for reference.

2)      We would like to know the mentioned status “resistors oxidized” for your card that made warranty invalid by checking some clear pictures. Please send us some for double check, thanks.

We also need to know where you are located in. (by exact country name)

Çevrimdışı NECROCYBER

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #16 : 20 Eylül 2010, 02:25:51 »
leadtekden mail geldi ingilizce yazıp nasıl cevap atabilirim bana yardımcı olurmusunuz cevirisi konusunda dostlar.Hem leatek ne yazmış onu cevirip onlara düzgün bicimde nasıl mail yazarım yardım...

Thank you for your inquiry

After we read the e-mail you wrote us, we have some questions for the issue you mentioned:

1)      Does the mentioned Info “warranty was invalid” to your VGA card GTX285 come from the reseller or local distributor? If yes, please provide us their company name for reference.

2)      We would like to know the mentioned status “resistors oxidized” for your card that made warranty invalid by checking some clear pictures. Please send us some for double check, thanks.

We also need to know where you are located in. (by exact country name)

Çevrimdışı rdndnr

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 21 Eylül 2010, 04:00:23 »
Anladığım Kadarıyla ,

1 ) Garanti Dışı Olduğu Bilgisi Satıcı veya Distributor Tarafındanmı Verildi ? Eğer Öyleyse , Firmanın Adını Referans İçin Verebilirmisiniz..

2) Kontrol İçin Oksitlenen Dirençlerin Net Bir Fotoğrafı İstenmiş.( Garanti Kapmasında Olmadığını ), İncelemek İçin.

Çevrimdışı rdndnr

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 21 Eylül 2010, 04:04:06 »
Cevap Olaraksa..

Resmi Yolla
"Hi ,
'Firma Adı' said waranty invalid.

Thank you for your interest thanks a lot "

Çevrimdışı Luksorin

• Tiryaki
  • **
  • Fenerbahçe Cumhuriyeti THG Onursal Büyükelçisi
« Yanıtla #19 : 21 Eylül 2010, 10:46:14 »
Konuya tek taraflı bakmamak lazım...

Haklı veya haksız konularına girmek istemiyorum ama burda disti olan firmaların bazı konularda elleri bağlı.

Bir de şu var ki büyük firmalarda hiç kimse ki buna Penta'yı kesinlikle eklerim sizin kartınızı oksitlendirip garanti dışına bırakmakla kazanacağı şeylere tenezzül etmezler. Ben biliyorum çoğu durumda üzerinden kamyon geçen ürünü değiştiriyorlar. Siz nasıl ki oksitlendirmeyi veya çiziği ben yapmadım diye iddia ediyorsanız, diğer firmada yapmamış olabilir ve sizin yaptığınızı iddia edebilir. Ayrıca dünyanın her yerinde bu tür durumlar garanti dışı bırakılır.... Buda kurumsal kimliğini zedeleyecek yorumlar yapmak yanlış olacaktır.

Ayrıca Penta'nın direk SK ya satışı da bulunmamaktadır.

Yorum yaparken her iki tarafı da düşünerek yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır.
Eğer haklı olduğunuz bir konu varsa bunun çözümü de mutlaka vardır. Sonuçta orda çalışanlarında hak hukuktan haberi var.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2010, 10:50:30 Gönderen: Luksorin »
Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte EP45DS3L P45 Anakart, 1 GB Sapphire 256 bit HD3850 ekran kartı, 4 GB Kingston 800 MHz Bellek, 2 x 500 GB Seagate 32 MB HDD, 19" BenQ FP94vW HDMI , 5+1 Kinyo D-565 Ev sinema sistemi, Philips 42PFP5332/10 42'' 106, Popcornhour A-110 HD Video Player+IP TV