Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Türk Hava Yolları  (Okunma sayısı 4731 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LORDTEK

• Meraklı
  • **
  • LORDTEK
    • LORDTEK
Türk Hava Yolları
« : 22 Eylül 2011, 16:03:49 »
Merhaba,

Öncelikle THY'i çok sevdiğimi söylemekle başlamak istiyorum.
21.09.2011 tarihinde 09:00'da Ankara'dan İstanbul'a uçarken 14E koltuğundaki kemerin kilit sisteminin çalışmadığını (tutmadığını) gördüm. Döndükten sonra THY sitesinden durumu bildireyim dedim ama formlar silsilesindeki uğraşlarım sonucunda gezginde (web browser) hata raporu aldım. Bunun üzerine sevdiğim kurumun aşkına yılmayıp müşteri hizmetlerini aradım. Eleman konuşmamızın kayıt altına alınıyor olmasına karşın yazılı olarak bu bildirimin yapılmaması halinde göz ardı edileceğini söyledi. Çok sinirlendim ve THY Genel Müdürlüğü'nü aradım. Operatöre THY'yi sevdiğimi dolayısıyla 14E koltuğundaki durumu bildirmek istediğimi söyledim ve bir bayana uzun uğraşlar sonunda aktardı. O bayan da "biz ilgilenmiyoruz, mersi" dedi. Ulan yuh!

Elbette bu yaşananlar THY'nin kurumsal yaklaşımı değildir ve hatta sadece işgüzar çalışanlarının insan hayatını önemsememelerinden kaynaklanıyordur. Ama...
LORDTEK

Çevrimdışı mehmet

• Meraklı
  • **
Ynt: Türk Hava Yolları
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2011, 16:15:20 »
Başka boş koltuk yoktu diye düşünüyorum. Sanırım sorumlu pilot oluyor. Ona iletmek gerek diye düşünüyorum..

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2011, 16:29:00 »
en az 4 kişi ile görüüşmüsünüz. Bu basit bir personel işgüzarlığı değil bence.
Bu gibi durumlar bal gibi kurumları da bağlar.
THY son dönemde oldukça büyümeye / genişlemeye başladı. Bir yandan olumlu gözükse de işler havacılık gibi emniyetin en üst olması gereken iş kolunda büyüme ile kalite ve güvenlik atbaşı gitmiyor ise çok ciddi sorunlar var demektir.
Hollanda da düşen uçağımızdan beri her THY uçuşumda bir huzursuzluk duyuyorum.
Büyüme ve kalite- güvenlik bir arada gitmez ise tüm sistem aynı uçak gibi çakılıverir yere. O andan sonra kimse ne kadar büyük olduğunuza bakmaz ve borç içinde yok olmya başlarsınız.
Her işletme ama özellikle havacılık sektörü böyle birşey.

Çevrimdışı MadnBad

• Kıdemli Üye
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2011, 17:13:41 »
Keşke arızayı tespit ettiğinizde kabin amirine veya uçuş personelinden herhangi birine haber verseydiniz. Kabin amiri değilse pilot zabıt tutuyor hasarı tenik ekiplere bildirmek için.

İşin vurdum duymazlığına gelince, malesef böyle istenilmeyen durumlarda yaşanıyor.

:-X
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2011, 17:26:42 Gönderen: MadnBad, Düzenleme Nedeni: Gerek görmediğim yazıları sildim. »
If I could start my life from scratch
If I could take away the pain off my past
If I had another chance I would do just that
I'd give anything jus' to go right back.

Çevrimdışı ozcan_190

• Sadık Üye
  • Ah ulan yaktin beni Moscow!
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2011, 20:21:59 »
o an uçtugunuz personel bu durumdan 1.derecede sorumlu ilk olarak onlara bildirmelisiniz 8"p
+networking

Çevrimdışı zombie

• Onursal Üye
  • THG Çekiççisi
    • Site
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2011, 23:41:54 »
Bozuk kemerle o uçuşun yapılacağına izin vereceklerini sanmıyorum. Business'e falan alırlardı muhtemelen, bunu uçağın içinde söylemeniz "şarttı" çünkü türbülans ve benzeri ani hava akımlarında hayati tehlikeniz var kemeriniz olmadan.

Çevrimdışı LORDTEK

• Meraklı
  • **
  • LORDTEK
    • LORDTEK
« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2011, 09:12:58 »
Demek ki uçuş ekibine söylemem gerekirmiş hatta bozuk olduğunu anladığım ilk anda.  O0

İşte indikten sonra düzeltici-önleyici bildirimimi yaparım demiştim de aslında hatanın bir kısmı da bende, uçarken söylemem lazımdı...

Paylaşmanın böyle faydaları var demek ki. İçim içimi yerken (önleyici bildirmimin dikkate alınmaması durumu) biraz da özeleştiri açısını yakalama fırsatı buldum hem de içimi döktüm. Yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
LORDTEK

Çevrimdışı MadnBad

• Kıdemli Üye
« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2011, 09:32:49 »
Demek ki uçuş ekibine söylemem gerekirmiş hatta bozuk olduğunu anladığım ilk anda.  O0

İşte indikten sonra düzeltici-önleyici bildirimimi yaparım demiştim de aslında hatanın bir kısmı da bende, uçarken söylemem lazımdı...
Paylaşmanın böyle faydaları var demek ki. İçim içimi yerken (önleyici bildirmimin dikkate alınmaması durumu) biraz da özeleştiri açısını yakalama fırsatı buldum hem de içimi döktüm. Yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Kalkıştan önce söylemeniz en makulu. Koltuğunuza oturur oturmaz aslında yapılması gereken bir işlem ama çoğumuz "zaten kabin ekibi kontrol ediyor" diyerek bakmıyoruz.
If I could start my life from scratch
If I could take away the pain off my past
If I had another chance I would do just that
I'd give anything jus' to go right back.

Çevrimdışı parka

• Sadık Üye
« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2011, 10:42:21 »
6 yıl önceki küçük bir anı, AZAL ile uçarken uçagın  sol kanattan yakıt sızıntısı yaptığını  gördüm, anında hostese  bildirdim. 2 dakika sürmedi kaptan geldi önemli olmadığını yakıtın  zaten fazla yüklendiğini söyledi . Ancak hava alanına inş için normal alçalma yapmadı, alanın üzerine gelince kısa sürede alçalma yaptı dairesel olarak  ve normal iniş yaptık. Sanırım  bakım yapmışlardır. çünkü bir parmak kalınlığında akıyordu. :o :o

Çevrimdışı ozcan_190

• Sadık Üye
  • Ah ulan yaktin beni Moscow!
« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2011, 11:44:02 »
THY demişken gözüme çarptı paylaşayım dedim http://haber.mynet.com/thy-ucaklarinda-canli-tv-izlenebilecek-593435-guncel/
+networking