Tom's Hardware Guide - Forum

Yazılım, Program, Uygulama => Windows İşletim Sistemleri => Konuyu başlatan: went-item - 23 Ağustos 2018, 14:56:04

Başlık: Başlatta arama yaparken kişisel dosyaların gözükmesini nasıl kapatabilirim?
Gönderen: went-item - 23 Ağustos 2018, 14:56:04

Merhaba arkadaşlar. Windows 10 1803 kullanıyorum.
Bilgisayarımı kardeşimle ortak kullanıyorum. Başlatta arama yapınca Müzikleri, resimleri, filmler falan gözüküyor onlar olmasa 2-3 harf yazınca aradığımı bulacağım oysaki. Başlatta sadece windows ile ilgili şeylere ulaşmak istiyorum kişisel dosyalar gözükmesin. Lazım olursa explorer'ı açıp ararım. Bunu nasıl engellerim.
Başlangıç ayarları>başlangıçta hangi klasörün görüneceğini seç yolunu izleyip müzik, video, kişisel klasörleri kapat dedim ama işe yaramadı :(
Sanırım sorun dizin oluşturma seçeneklerinde ama müziklerime, ve film ve dizi arşivimi etiketlenebilen formatlarda indirip özenle etiket falan koydum explorer'da etiket arattığım zaman kardeşimin dosyalarıyla karışmadan işimi baya kolaylaştırıyor. Yeni windows'un aramaması eskiye nazaran güçlü güzel ama fazla güçlü işime yaramayanlarıda listeliyor. Bunu nasıl ayarlarım acaba?
Başlık: Ynt: Başlatta arama yaparken kişisel dosyaların gözükmesini nasıl kapatabilirim?
Gönderen: Kemal Dogan - 25 Ağustos 2018, 11:31:02
İşletim sistemi ayarlarını kurcalamana gerek yok. Folder Lock gibi bir dosya gizleme-kilitleme programı sorununu çözecektir.
Başlık: Ynt: Başlatta arama yaparken kişisel dosyaların gözükmesini nasıl kapatabilirim?
Gönderen: efeince - 27 Ağustos 2018, 14:48:15
Teşekkürler.
Başlık: Ynt: Başlatta arama yaparken kişisel dosyaların gözükmesini nasıl kapatabilirim?
Gönderen: went-item - 28 Ağustos 2018, 16:22:47
O kadar gizliliğe gerek yok. Onları lazım olunca açmakta dert olur. Başlangıcın eski çalıştır gibi sadace sistem ayarlar gibi şeylere ulaşsın istiyorum. gpedit ya da regeditte ufak bir ayarla düzeltilir diye düşündüğümden konuyu açtım. Gpedit'e göz gezdirdim varsada bulamadım :(