Tom's Hardware Guide - Forum

Yazılım, Program, Uygulama => Windows İşletim Sistemleri => Konuyu başlatan: Mr. Digit - 21 Ağustos 2019, 23:04:32

Başlık: Windows'ta çalışmayan bat dosyaları
Gönderen: Mr. Digit - 21 Ağustos 2019, 23:04:32
Merhaba Arkadaşlar,
Windows'ta daha önceden kullandığım toplu işlem yapan bat dosyaları çalışmıyor. bat dosyasına tıkladığımda işleme başlamadan kapanıyor. Sanırsam regeditte bazı işlemler yaptıktan sonra oldu diye düşünüyorum ama tam emin değilim. Windows'u yeniden kurmadan bu sorunu çözebilirmiyiz acaba?
Birde bildirim alanında ağ-internet bağlantısını gösteren simge sürekli bağlantı kopukmuş gibi gösteriyor. Bağlantı sorunsuz çalışıyor modem, wifi de sıkıntı yok ama simge sürekli bağlantı yokmuş gibi görünüyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

İşletim sistemi Windows 7
Başlık: Ynt: Windows'ta çalışmayan bat dosyaları
Gönderen: highwayE6 - 22 Ağustos 2019, 12:45:52
Eğer windowsu  uzun süredir kullanıyorsanız süreç içinde yüklenen programlar, yapılan donanım ve  ayar değişiklikleri önceden pek kestirilemez şekilde benzer sorunlara yol açabiliyor. Ben buna bir çeşit yaşlılık belirtisi diyorum.
Ne yapılabilinir? İlk akla gelen yakınlardaki bir neden ile söyledikleriniz olmaya başladı ise sistem geri alma yüklü ise geri alın. Muhtemelen sizinde aklınaza gelmiş olabilir. Bu işe yaramaz ise win7 dvd sini takarak baştan onar seçeneği ile açmak. Biraz uzun sürebilir ama en azından programlarınız hala kurulu haliyle çelişacaktır )istisna olabiliyor ve bazı programları yeniden kurma durumunda kalabilirsiniz.
Ya da datalarınızı yedekleyin ve istemediğinizi söylediğiniz formatı atın. Win7  2 yaşından fazla ise 2 saatinizi ayırmanızda fayda var.
Başlık: Ynt: Windows'ta çalışmayan bat dosyaları
Gönderen: 25neo - 23 Ağustos 2019, 19:11:12
Bence de geri yükleme deneyin. Yalnız düzgün çalışması için geri yüklemeyi güvenli modda yapın.
Başlık: Ynt: Windows'ta çalışmayan bat dosyaları
Gönderen: Mr. Digit - 24 Ağustos 2019, 22:37:57
Sistem geri yükleme sorunu çözmüyor. Çünkü bat dosyarının ne zamandan beri çalışmamaya başladığını bilmiyorum. Sistem geri yükleme yakın bir zamana geri yükleme yapıyor. Mesela bat dosyaları birkaç ay önce çalışmamaya başladı fakat ben yeni farkına vardım. O yüzden sorun çözülmüyor.
bat dosyalarının çalışmamaya başlamasının neden kaynaklandığını bilmiyorum. Belki regeditte yaptığım bazı oynamalardan dolayı olmuş olabilir. Sistemin kullandığı regedit girdilerini geri alabilme durumu olsa onu deneyeceğim. Regeditle ilgili birkaç ufak program denedim onlar sadece optimize yapıyor herhangi bir kurtarma yapmıyor.
bat dosyalarının çalışmaması neyden dolayı kaynaklanıyor olabilir?