Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Windows 7 Donanım Güvenli Kaldıramama Sorunu  (Okunma sayısı 4095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
Windows 7 Donanım Güvenli Kaldıramama Sorunu
« : 04 Kasım 2016, 10:19:20 »
Merhaba arkadaşlar.İyi Forumlar.
Arkadaşlar şu an Windows 7 kullanıyorum.Bilgisayardan usb aracılığı kullandığım harici diski çıkarmak için donanım güvenle kaldır seçeneğine tıklıyorum.Donamın güvenle kaldırıldı diyor ancak hdd ışığı hala yanıyor ve çıkarırkende sanki birden kabloyu çıkarmış gibi anlık tıkırdama sesi yapıyor.Bu sorunu Win8.1 ve 10 da yaşamıyorum.Windows 7'de bu sorunu çözmenin bir yolu varmıdır?

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
Ynt: Windows 7 Donanım Güvenli Kaldıramama Sorunu
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2016, 10:27:55 »
arkadaşlar bilgisi olan yok mu?

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2016, 14:37:51 »
Hiç bir fikrim yok malesef.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2016, 15:29:52 »
Usb diskinizi çıkarır iken diskin o anda kullanılmadığınıdan emin olun yani aktif çalışıma kopyalama denetim filan yapmadığı zaman direkt olarak kablosunu çekin.
Bir sorun yaşamayacaksınız.
USB bağlantısı HDD kullanıyor ise disk hareket halinde olur ise diskte arıza yaratabilir Bağlantıda SSD var ise  ve çalışıyor ise  yapılan işer kesileceğinden data kaybedebilirsiniz. Başkaca bir sorun olmaz.

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2016, 15:41:10 »
Disk üzerinden çalışan herhangi bir işlem olmadığından eminim.Windows 7'de yine de aynı sorun oluyor.Resmen HDD güvenle kalıdırıldı diyor ancak HDD içerisindeki disk dönmeye yani çalışmaya devam ediyor.Bu durumun HDD sağlığı için sorun yaratabileceğini düşünüyorum.Şimdi tekrar Windows 10'a geçiş yaptım ve sorun yaşamıyorum.Galiba Windows 10 kullanıcağım.Yapıcak bir şey yok.  :)

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2016, 16:13:38 »
win10 için büyük bir olumsuzluk görmedim. win7 veya win10 bence ok dir

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2016, 16:17:13 »
Duran işlem yapmayan bir HDD bile güvenle kaldır dendiğinde diske sinyal gönderip HDD nin durumunu kontrol ediyor ve bir data aktarımı yoksa kaldırabilirsiniz diyor. Data güvenliği açısından bir sorun yok yani. Ama dönderdiği sinyal HDD nin çalışmasına neden oluyor ve ışığı yanıp dönme hareketi yapıyor. Eğer HDD çalışmıyor ise güvenli kadıra dokunmadan direkt fişi çekin. Hiç bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2016, 11:57:39 »
Peki Windows 7'de diski güvenle kaldırıp , hdd üzerinden gücü kesen alternatif bir program var mı?

Çevrimdışı karayulun

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2018, 02:37:32 »
Merhaba arkadaşlar.İyi Forumlar.
Arkadaşlar şu an Windows 7 kullanıyorum.Bilgisayardan usb aracılığı kullandığım harici diski çıkarmak için donanım güvenle kaldır seçeneğine tıklıyorum.Donamın güvenle kaldırıldı diyor ancak hdd ışığı hala yanıyor ve çıkarırkende sanki birden kabloyu çıkarmış gibi anlık tıkırdama sesi yapıyor.Bu sorunu Win8.1 ve 10 da yaşamıyorum.Windows 7'de bu sorunu çözmenin bir yolu varmıdır?

merhaba,
windows 7 sp1 ve guncelleme paketi dahil edilmis iso kaliplarindaki kalitsal sorunlardan birisidir.
usb'de diski cikar diyorsunuz, cikti diyor ancak harici disk ya da usb bellek halen calisiyor. usb bellegin isigi hizlica yanip sonuyor. harici diskin motoru durmuyor. bu da harici disklerde arizaya sebebiyet verebiliyor. motoru durmayan diski cikariyorsunuz, kayit levhasi ve okuma-yazma kafasi park etmeden anlamadan masa vb yere cappinca diskte hasara neden olmasi kacinilmaz oluyor. windows 7 'nin sp1 olmayaninda, windows 8 ve yukarisinda boyle bir sorun yok. sp1 'li windows 7 'de bu sorun var.
ben de yillardir ayni sorunla ugrasmaktayim. bu sorun windows 7 'nin sp1 (service pack1) ile gelen kalitsal bir sorunu oldugunu dusunuyorum. sp1 olmayan window 7 'lerde bu sorunla karsilasmadim.
sorunu cozmek icin, guncelleme eklenmemis ve kesinlikle sp1 olmayan bir windows 7 kalibi bulmak gerekiyor. microsoft 'taki bir takim kisilerin bunu kasitli yaptigini dusunuyorum. yerel sitelerde windows 7 kalibi sunan kisiler 'de 'sp1 ve guncell surum' basliklari altinda kek gibi surekli guncellemeli ve sp1 'li windows 7 'leri sunuyorlar. peki guncellemesiz ve sp1 olmayana surum kaldi mi yerel sitelerde? hayir. buyuk hatalar yapiyorlar. guncelleme eklenmis ve sp1 'li windows 7 kaliplari sorunlu calisiyor. bunu herkes bilme,idir. sp1 guncellemesini yapacak olanlar, kendileri ayri olarak indirip kurmalidir. guvenlik guncellestirmesi adi altinda yapilan bir suru guncellestirmenin de ne oldugu kesin olarak belli degildir. kanitlanmis guncellemeleri, ne oldugunu bilerek kendiniz 'cevrimdisi' olarak yukleyiniz. ayni sekilde sp1 yamasini da. is basa dustu. yabanci kaynaklardan sp1 'siz bir kalip bulup 32-64 luk olarak 2si bir arada kalip yapmak en mantiklisi olacaktir.