Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: yedek alma programı önerisi  (Okunma sayısı 3177 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhan_01

• Etkin Üye
  • **
yedek alma programı önerisi
« : 21 Haziran 2013, 00:03:46 »
arkadaşlar selam;

belirtilen klasörleri (mailler, belgeler, sık kullanılanlar vb.) belli bir zamanlamaya tabi olmadan programı çalıştırdığım anda harici bir diske yedekleyebilecek bir program arıyorum. yedek alırken, yedek alınacak klasörlerin boyutunun oldukça büyük olmasından dolayı işlemin uzun sürmemesi için, bilgisayar üzerinde belirtilen klasörler ile harici diskte bulunan daha önceki yedekleri eşleştirecek ve sadece daha önceki yedekten sonraki eklemeleri alacak, yani yeni yedek ile eski yedek arasında senkronizasyon yapabilecek bir program.

böyle bir yedekleme programı var mıdır?

tavsiyelerinizi bekliyorum...

teşekkürler.

Çevrimdışı cmldrs

• Tiryaki
  • **
Ynt: yedek alma programı önerisi
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2013, 00:08:07 »
Sanırım, Windows 7 ve 8 deki sistem yedeklemesi işinizi görür. Çünkü o da yedeklerken eskiyi silip o andaki bilgisayarınızı yedekliyor. (Tabi tüm bilgisayarınızı)
Ayrıca dosyalarımı yedekle seçenekleri de mevcut ama kullanmadığımdan fikir sahibi değilim.

Çevrimdışı Serhan_01

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2013, 00:16:40 »
cmldrs cevap için teşekkürler ama ben eskiyi silmesini istemiyorum.

yani atıyorum yedeklenen bir resim klasörü var. klasör içinde 10 tane resim var. klasör içine 5 tane resim ilave edilmiş olsun. ben yedek programını çalıştırdıktan sonra haricideki resim klasörünü kontrol etsin ve bilgisayardaki ile eşleştirsin, bilgisayardaki resim klasöründe bulunan sonradan eklenmiş 5 tane resmi de haricideki resim klasörüne atsın ve haricideki resim klasörü ile bilgisayardaki eşleşmiş olsun.

bunu istememdeki amaçta bilgisayar patronuma ait ve ne zaman gelip gideceği belli olmuyor. yani uzun uzun yedek alma işlemi yapamam. olabildiğince kısa bir sürede halletmem gerekiyor. bunun yoluda bana eşleştirme yapmak gibi göründü.

yoksa acronis ile de bu iş yapılabiliyor. hatta belirtilen zamanlarda belirtilen klasörleri atıyor. çokta güvendiğim bir programdır acronis imaj alma işlemindeki başarından dolayı.

ama dediğim gibi bana işim kısa sürede hallettirebilecek bir program lazım. 

Çevrimdışı gouranga

• Forum Aydını
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2013, 00:22:58 »
Windows Yedekleme tam da istediğiniz gibi çalışıyor benim bildiğim. Yani her seferinde uzun uzun baştan imaj almıyor, değişiklikleri takip ediyor.

Çevrimdışı sedatcorak

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2016, 11:16:44 »
Arkadaşlar konuyu başka yere açmak istemedim. Bu yüzden güzel bir backup ve image boot programı tavsiye edebilir misiniz?